2015-05-28 09:30:00

Zabójcze końcówki Legii

Autor: Przemysław Kucharzak Fot. Mateusz Kostrzewa
Aż 31 z 61 strzelonych goli w lidze legioniści zdobyli w okresie od 61. do 90. minuty spotkania. Podopieczni Henninga Berga są pod tym względem zdecydowanie najlepszym zespołem w T-Mobile Ekstraklasie.

Patrząc na minuty, w których piłkarze Legii zdobywali bramki w sezonie 2014/2015, można zauważyć, że "Wojskowi" z każdą kolejną minutą są groźniejsi dla swojego rywala. Drużyna ze stolicy do tej pory pokonywała bramkarza rywali 61 razy – 21 razy w pierwszej połowie i 40 razy po zmianie stron.

W pierwszym kwadransie spotkania nasz zespół tylko pięć razy umieszczał piłkę w bramce rywala, w minutach 16-30 siedem razy, a w przedziale 31-45 min dziewięć. W sumie daje to 21 bramek w pierwszej połowie, co jest czwartym wynikiem Ekstraklasy ex aequo z Zawiszą Bydgoszcz i Pogonią Szczecin. Więcej bramek przed przerwą zdobyli: Lech Poznań (25), Jagiellonia Białystok (23) i Wisła Kraków (22).

Drugie połowy legioniści również zaczynają stosunkowo spokojnie, gdyż od 46. do 60. minuty zdobyli dziewięć bramek. Jednak końcówki spotkań należą już zdecydowanie do zawodników Henninga Berga. W ostatnich 30. minutach gracze mistrza Polski zdobyli w sumie aż 31 bramek (13 w okresie 61-75 min i 18 w 76-90 min) i nie mają sobie równych pod tym względem w całej lidze. 40 bramek Legii w drugiej połowie to wynik o pięć trafień lepszy od Lecha Poznań i o sześć od Wisły Kraków.

Spotkań, w których Legia Warszawa zapewniała sobie trzy lub jeden punkt w końcówce, można w tym sezonie wymieniać bez liku. Wystarczy wspomnieć ostatnie dwie kolejki, kiedy to "Wojskowi" wywalczyli ważne sześć punktów właśnie w ostatnim kwadransie. Sześć punktów, które mogą znaczyć bardzo dużo w zbliżającym się do końca wyścigu o mistrzostwo, gdzie także liczymy na zabójczą końcówkę Legii.