Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2018-12-21 15:50:00
Newsletter

Zagłębie - Legia: Zwycięstwo potwierdzone statystyką

Autor: Przemysław Gołaszewski Fot. Mateusz Kostrzewa; Grafika: Tomasz Grzybek
W ostatnim meczu roku emocji nie zabrakło. Legioniści nie najlepiej rozpoczęli spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec, jednak po nieco zwariowanej końcówce ostatecznie przywieźli z Sosnowca komplet punktów. Sprawdźmy, co o czwartkowym spotkaniu zaprzyjaźnionych drużyn mówią statystyki.

Przez cały mecz to legioniści częściej utrzymywali się przy piłce. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę statystyka posiadania piłki wyniosła 57% na naszą korzyść, wyłącznie w drugiej części gry Wojskowi utrzymywali się przy piłce przez 54% czasu gry. Różnica w tym względzie wiązała się z przewagą w liczbie podań. Legioniści wymienili ich blisko o sto więcej niż piłkarze z Sosnowca (463 do 361). Zawodnicy z Warszawy wykazali się również lepszą skuteczność zagrań. 78 procent podań dotarło do partnera z drużyny, podczas gdy w obozie Zagłębia skuteczność wyniosła 74 procent. Co ciekawe, legioniści w obu połowach podawali z identycznym procentem skuteczności. Najcelniej podającym graczem naszej drużyny był Cafu, który przy liczbie 45 podań, tylko raz się pomylił i nie odnalazł partnera. Najwięcej podań kluczowych, a więc takich, które stawiają zawodnika w sytuacji strzeleckiej, wykonał pomocnik Zagłębia - Szymon Pawłowski (sześć). Najlepszym legionistą w tej statystyce był Sebastian Szymański, który podjął dwie tego typu próby.

 
Przewaga w operowaniu piłką przełożyła się na sytuacje strzeleckie. Zawodnicy trenera Ricardo Sa Pinto uderzali na bramkę rywali trzykrotnie więcej razy niż gospodarze (24 do 8 na korzyść Legii Warszawa). Liczba celnych strzałów po stronie naszej drużyny wyniosła dokładnie tyle samo, co łączna liczba uderzeń Zagłębia Sosnowiec. Legioniści nie pozwalali rywalom podejść zbyt blisko do własnej bramki. Średnia odległość z jakiej uderzali gospodarze wyniosła 20,1 metra. Gracze ze stolicy, nim oddali strzał, starali się przedostać w pole karne. Średnia odległość z jakiej uderzali to 16,7 metra, czyli mniej więcej obszar, w którym znajduje się linia rozpoczynająca pole karne.

 Wojskowi przeprowadzili 77 ataków pozycyjnych, wyprowadzili 17 kontrataków i wykonali 18 ofensywnych stałych fragmentów gry. Zagłębie w każdym z tych elementów gry zgromadziło uboższe statystyki (odpowiednio: 61 ataków pozycyjnych, 14 kontrataków i siedem stałych fragmentów gry). Legioniści najchętniej wyprowadzali ciosy bocznymi sektorami boiska. 36 ataków miało miejsce na lewej flance, natomiast 34 na prawej. Środkiem boiska goście wyprowadzili 24 akcje zaczepne.

 
W czwartkowy wieczór ważną rolę odegrały zagrania głową. Wszystkie gole, które okazję zobaczyć mieli kibice zgromadzeni na Stadionie Ludowym w Sosnowcu padły, po uderzeniach właśnie tą częścią ciała. W meczu stoczono 46 pojedynków główkowych, w których skuteczniejsi okazali się być piłkarze Zagłębia. Gospodarze wygrali 24 starcia tego typu, natomiast legioniści wyszli zwycięsko z 22 pojedynków. W starciach prowadzonych na ziemi lepsi byli warszawianie. Na 132 pojedynki piłkarze Legii wygrali 72.

 
Więcej kilometrów przebiegli gospodarze - 117,97 km, przy 113,51 km pokonanych przez graczy z Warszawy. Jednak w statystyce sprintów przewagę mieli już legioniści (127 do 123 biegów tego typu). Natomiast więcej szybkich biegów (19,8-25,2 km/h) wykonali już gospodarze - 592 do 569. Najdłuższy dystans w meczu przebiegł zawodnik Zagłębia Sosnowiec Żarko Udovicić (13,34 km). Legionistą, który przebiegł najwięcej był Dominik Nagy (11,74 km). Najszybszym piłkarzem warszawskiej drużyny był w czwartek Adam Hlousek, który podczas jednego ze sprintów rozwinął prędkość 32,97 km/h.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN