vs Wisła Płock

2017-02-27 19:54:00

Zapasy: Legia na podium Pucharu Polski

Autor: darczo Fot. Legia Zapasy
Dwaj zapaśnicy Legii Warszawa Karol Turczyński i Rafał Krajewski stanęli na podium Memoriału Wiesława Hanczarka - zawodów w randze Pucharu Polski w Raciborzu. Co ciekawe, Turczyńskie dopiero od stycznia reprezentuje barwy Wojskowych.

Mimo że podopieczni trenera Ksawerego Biedermanna specjalizują się w stylu klasycznym, z czego od lat słynie sekcja zapaśniczej Legii, Turczyński zdobył srebrny medal Pucharu Polski do lat 23 w stylu wolnym. Karol walczył w kategorii do 97 kg. Brązowy medal z kolei (w stylu klasycznym) wywalczył Rafał Krajewski. Jego starszy brat Jacek - również zapaśnik Legii - wspierał Legię z trybun, jako że niedawno przeszedł zabieg chirurgiczny kolana. Po ciężkich pojedynkach o brązowe medale przegrali Piotr Ołówko (kat. 85 kg) i Michał Rus (130kg) zajmując tym samym piąte miejsca.