2015-09-15 11:45:00

Zapasy: Legia z brązem na DMP

Autor: Dariusz Urbanowicz
Zapaśnicy Legii Warszawa zdobyli brązowe medale podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które w sobotę odbyły się w Warszawie. Podopieczni trenera Ksawerego Biedermanna podobnie jak rok temu ulegli Olimpijczykowi Radom.

Legię reprezentowali Dominik Lubelski (50 kg), Damian Tokarski (55 kg), Emil Gwiazda (66 kg), Piotr Ołówko (74 kg), Patryk Boniecki (84 kg), Rafał Krajewski (96 kg) i w najcięższej wadze 120 kg walczący na zmianę Jacek Krajewski oraz Michał Rus.

W turnieju wystartowało sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy grup mieli walczyć o złoto, zespoły z drugich miejsc - o brąz. Legia Warszawa trafiła w grupie na mistrzów Polski Olimpijczyka Radom, z którym rok temu przegrała w finale oraz Podlasie Białystok. Najpierw legioniści pokonali gładko Podlasie 6:1. W drugim meczu ulegli Olimpiczykowi 3:5. Dość niespodziewanie zaważył pojedynek Piotra Ołówki, który mimo że był faworytem, przegrał walkę. Tym samym Legia wychodziła z grupy z drugiego miejsca i pozostawała jej walka o brązowe medale z Piotrkovią Piotrków Trybunalski. Mecz skończył się wynikiem 6:2, co dało Legii miejsce na podium.

- Apetyty oczywiście mieliśmy większe. W każdym meczu traciliśmy punkt, bo brakowało nam jednego zawodnika. Mimo wszystko mogę być zadowolony z moich zawodników - mówił trener Ksawery Biedermann.