2016-04-23 20:25:00

Zapasy: Złoto MP i trzy brązy ME

Autor: Dariusz Urbanowicz
Świetny weekend podopiecznych trenera Ksawerego Biedermanna. Rafał Krajewski wywalczył mistrzostwo Polski juniorów w stylu klasycznym. Jego starszy brat Jacek zaś trzykrotnie stawał na podium mistrzostw Europy w sumo.

Juniorski czempionat kraju odbył się w Pabianicach. Rafał Krajewski (na zdjęciu wraz z trenerem) przeszedł przez turniej jak burza. Dwa pojedynki zwyciężył przez przewagę punktową (sędzia orzeka zwycięstwo zawodnika, kiedy jego przewaga przekracza osiem punktów), a dwie na punkty. - Walczył rewelacyjnie - krótko podsumował trener Biedermann. W finale Rafał pokonał Patryka Kamińskiego (Cement Gryf Chełm) 3:2. Walczący w zawyżonej kategorii wagowej (do 120 kg przy wadze niespełna 100 kg) Michał Rus zajął piąte miejsce. Zwyciężył dwie walki, dwie zaś przegrał.

W Krotoszynie odbyły się mistrzostwa Europy w sumo. Z powodzeniem wystartował w nich starszy brat Rafała Krajewskiego, Jacek. Trzykrotnie stawał na najniższym stopniu podium. Najpierw wywalczył brąz w kategorii do 23 lat, potem walczył w kategorii U-21, a na koniec w turnieju drużynowym. - Starty w sumo mają charakter treningowy. Tam trzeba działać szybko, walka trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Wychodząc do pojedynku trzeba mieć gotowy plan i momentalnie go zrealizować. Chodzi też o poprawę dynamiki w kontekście zbliżających się ważnych startów w maju - tłumaczył trener Biedermann.