2018-08-20 15:12:00

Żeglarstwo: Legia wicemistrzem Polski!

Autor: LW Fot. Świnoujście Sails Festival Źródło: Sekcja Żeglarska Legii
Legia Warszawa została żeglarskim wicemistrzem Polski klasy 505 - w składzie Jakub Pawluk i Marcin Józefowski! Pierwsze miejsce zajęli świeżo upieczeni mistrzowie Europy 49er Buksak/Bartosiewicz (49FX).

Trzecie miejsce w mistrzostwach Polski przypało współautorowi sukcesu z mistrzostw Europy - Wierzbicki/Kaczmarek. W klasyfikacji miedzynarodowej zwycięża „załoga Mistrzów Świata” Skrzypulec/Jess (ubiegłoroczna Mistrzyni klasy 470 i aktualny klasy 505). W zawodch startowało 28 załóg. W tym samym miejscu i czasie w Ekstraklasie Żeglarskiej załoga Legii występowała pod dyktando Adama w składzie Daro/Oskar/Jasio. Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin i wciąż pozostaje w grze o awans do europejskich finałów.