vs Raków Częstochowa

2019-05-27 13:26:00

Żeglarstwo: Trzecie miejsce Zofii Klepackiej

Autor: LW Fot. Bartłomiej Zborowski
Zofia Klepacka, zawodniczka sekcji żeglarskiej Legii Warszawa, zajęła trzecie miejsce w regatach żeglarskiego Pucharu Europy w klasie RS:X w holenderskim Medemblik. Brązowy medal legionistka zadedykowała pamięci rtm. Witolda Pileckiego. W zawodach zwyciężyła Holenderka Lilian de Geus, druga zaś była Laerke Buhl-Hansen z Danii. Na starcie zawodów stanęło 144 zawodników z 23 krajów.

W wyścigu medalowym dotychczasowa wiceliderka Zofia Klepacka uplasowała się na siódmym miejscu. Najlepsza była de Geus, a za nią sklasyfikowane zostały Buhl-Hansen i Tuuli Petaja-Siren z Finalandii. Przed rokiem reprezentantka Polski triumfowała w tych zawodach.