vs Pogoń Szczecin

2017-09-03 19:50:00

Żeglarstwo: Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X

Autor: JP, Sekcja Żeglarska Legia Fot. Robert Hajduk / RS:X Class, Jacek Kwiatkowski
Legionistka Zofia Noceti-Klepacka wywalczyła złoty medal w klasie RS:X w żeglarskich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Pucku.

Podczas trzech wyścigów, które odbyły się pierwszego dnia zawodów w Zatoce Gdańskiej, Klepacka wygrała dwa, w trzecim zaś zajęła drugie miejsce. Drugiego dnia nasza żeglarka zajęła miejsca - 4., 1. i 2.

W niedzielę Klepacka wywalczyła 3., 1. oraz 2 pozycję na podium i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. To piąta z rzędu wygrana legionistki (w 2012 roku nie startowała w MP). "W kraju jestem niepokonana, bo wszystkie mistrzostwa Polski, w których startowałam, zakończyły się moim zwycięstwem" - powiedziała po zwycięstwie Klepacka. To doskonały rok zawodniczki sekcji żeglarskiej Legii. Wcześniej Zosia zdobyła mistrzostwo Europy, wygrała Puchar Świata oraz Puchar Europy. Za chwilę jedzie do Japonii, gdzie jeszcze we wrześniu odbędą się mistrzostwa świata.