2017-09-17 19:54:00

Zwycięstwo w debiucie Jozaka

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Mateusz Kostrzewa
W pierwszym meczu pod wodzą Romeo Jozaka Legia Warszawa wygrała przed własną publicznóscią z Cracovią 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Thibault Moulin.

Relacja minuta po minucie dostępna jest tutaj.

Przed debiutem Romeo Jozaka na ławce trenerskiej Legii Warszawa wielu kibiców zastanawiało się, na jakich piłkarzy postawi nowy trener mistrzów Polski. Czy będzie rewolucja w składzie? Chorwacki szkoleniowiec nie namieszał jednak w wyjściowej jedenastce Wojskowych. W stosunku do spotkania ze Śląskiem zmienił co prawda ustawienie na 4-2-3-1, ale dokonał tylko trzech zmian personalnych, wystawiając Hamalainena, Nagya i Mączyńskiego.

W meczu z Cracovią legioniści często próbowali strzałów z dystansu. Dwukrotnie celnie uderzał Hamalainen, choć w obydwu przypadkach były to raczej strzały, po których piłka leciała prosto "do koszyczka" Sandomierskiego. Raz z ponad dwudziestu metrów huknął Pasquato, ale i tym razem prosto w środek bramki, w związku z czym bramkarz "Pasów" nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Mistrzom Polski bardzo trudno było wejść w "szesnastkę" rywala, zaskoczyć go jakimś nieszablonowym rozegraniem piłki. Raz udało się to Nagyowi, któremu po pięknym przejściu dwóch defensorów zupełnie nie wyszedł jednak strzał. Krakowianie - mimo że strzelali rzadziej - tworzyli pod bramką Malarza większe zagrożenie. Raz w poprzeczkę trafił Piątek, a potem tylko złej decyzji o dryblingu podjętej przez Wójcickiego w sytuacji sam na sam z Arkiem Wojskowi zawdzięczali bezbramkowy remis do przerwy.

Po przerwie w polu karnym Cracovii kotłowało się trochę częściej. Na pozycji numer 10 nieźle radził sobie Hamalainen, który kilka minut po wznowieniu gry dograł wymarzoną piłkę do ustawionego w "szesnastce" Sadiku. Napastnik zbyt długo składał się jednak do strzału i obrońcy wybili mu futbolówkę spod nóg. Sporo ożywienia do gry legionistów wniosła zmiana z 60. minuty, gdy Kucharczyk wszedł na boisko za Pasquato.

Chwilę po tej roszadzie "Kuchy" dostał dobre, płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła od Jędrzejczyka i dokładnie przymierzył po długim rogu. Wielu widziało już piłkę w siatce, ale w ostatniej chwili wślizgiem interweniował jeden z rywali i uchronił drużynę przed stratą gola. Później kolejną okazję miał Sadiku. Albańczyk oddał sprytny strzał fałszem między nogami przeciwnika, ale strzał był niecelny.

W 72. minucie Sadiku popisał się świetnym dośrodkowaniem z prawej strony pola karnego na głowę Kucharczyka. Uderzenie "Kuchego" zostało co prawda zablokowane, ale piłka trafiła pod nogi Moulina, a niepilnowany Francuz nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce. Legioniści wyszli na prowadzenie 1:0 - prowadzenie jak najbardziej zasłużone, bo po przerwie nasza gra ofensywna wyglądała znacznie lepiej.

W 75. minucie na boisko wszedł Niezgoda (zmienił Sadiku), ale na pewno nie będzie miał dobrych wspomnień z tego spotkania, bo już 10 minut później musiał opuścić plac gry, bo ze starcia z jednym rywalem wyszedł z rozciętym łukiem brwiowym. Niezgodę zmienił Kopczyński, więc przez ostatnie minuty mistrzowie Polski grali bez nominalnego napastnika.

Na szczęście jeden gol wystarczył, by sięgnąć po trzy punkty. Legioniści wygrali 1:0 w pierwszym meczu pod wodzą Romeo Jozaka i tracą dwa punkty do pierwszego w tabeli LOTTO Ekstraklasy Lecha Poznań.

Legia Warszawa - Cracovia 1:0 (0:0)

Bramka: Moulin 72'

Żółte kartki: Hlousek - Deja, Piątek

Legia: Malarz - Hlousek, Pazdan, Astiz, Jędrzejczyk - Hamalainen, Moulin, Pasquato (Kucharczyk 60'), Mączyński, Nagy - Sadiku (Niezgoda 76', Kopczyński 68')

Rezerwowi: Cierzniak, Dąbrowski, Broź, Szymański

Cracovia: Sandomierski - Siplak, Dytiatiev, Helik, Fink - Mihalik (Wdowiak 58'), Dimun (Zenjov 76'), Deja, Wójcicki - Hernandez, Piątek

Rezerwowi: Pesković, Kanach, Malarczyk, Pestka, Vestenicky