GÓRNIK: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Kądzior, Ambrosiewicz, Żurkowski, Kurzawa - Wolsztyński, Angulo

Rezerwowi: Pawłowski, Olszewski, Nowak, Grendel, Ledecky, Arcon, Karwot

LEGIA: Malarz - Broź, Jędrzejczyk, Dąbrowski, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme, Szwoch, Nagy - Hamalainen

Rezerwowi: Cierzniak, Moneta, Makowski, Szymański, Mączyński, Michalak, Sadiku
22:32
Na dziś to już wszystko. Dziękujemy za uwagę.
22:31
To nie był udany mecz legionistów. Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy.
90'
Koniec meczu. Przegrywamy na inaugurację LOTTO Ekstraklasy 1:3 z Górnikiem Zabrze.
90'
Po chwili Albańczyk fauluje rywala.
90'
Próbowali jeszcze przeprowadzić akcję legioniści ale pogubił się Sadiku.
90'
Faul Dominka Nagya na Grendelu.
90'
Na spalonym Igor Angulo.
90'
Jeszcze strzał Angulo. Broni Cierzniak.
90'
Niecelne dośrodkowanie Szwocha. Zacznie od bramki Loska.
90'
Próbował indywidualnej akcji Hlousek ale stracił piłkę.
90'
Faulowany Guilherme przez Ambrosiewicza.
90'
Cztery minuty dolicza sędzia do drugiej części spotkania.
90'
Dośrodkowanie Guilherme odrobinę za mocne. Próbował ratować jeszcze sytuację Hamalainen ale nie sięgnął piłki.
89'
Faulowany Mateusz Szwoch w okolicach środka boiska. Szybko wznawiają legioniści.
88'
Fauluje Guilherme przy próbie odbioru piłki gospodarzom. Nie spieszy się zawodnikom Górnika ze wznowieniem gry.
87'
Bardzo ładna, szybka akcja legionistów. Wymienili kilka podań z pierwszej piłki, Szwoch zagrał wzdłuż bramki ale nikt nie zamknął tej akcji.
86'
Groźny strzał głową Igora Angulo. Minimalnie za wysoko napastnik Górnika.
85'
Doskonały wślizg Jędrzejczyka. Powstrzymał rywala, który był już w bliskiej odległości bramki.
85'
Hlousek jako ostatni dotknął piłkę. Od autu zacznie Górnik.
84'
Faulowany Mączyński. Szybko wznowili grę legioniści.
84'
Przez chwilę w dziesiątkę Górnicy.
83'
Znów leży na murawie jeden z zawodników gospodarzy.
82'
Dośrodkowanie Hlouska z lewej strony, strzał Jędrzejczyka głową ale broni bramkarz Górnika.
81'
Bardzo niecelne podanie obrońcy Górnika, znów legioniści przy piłce.
81'
Odskoczyła piłka Guilherme przy przyjęciu ale Kurzawa wybił ją na rzut rożny.
80'
Dogranie w pole karne, klatką piersiową zgrywa piłkę Nagy a Sadiku mocnym strzałem zdobywa pierwszą bramkę w Legii.
80'
Gol! Armando Sadiku.
79'
I gramy. Gospodarze oddają piłkę legionistom.
78'
Leży na murawie jeden z graczy Górnika. Chwila przerwy w grze.
78'
Mocny strzał Ambrosiewicza na bramkę Cierzniaka. Na nasze szczęście obok bramki pomocnik Górnika.
77'
Niecelne zagranie Koja, przejmuje piłkę Hlousek.
76'
Dani Suarez wślizgiem zabrał piłkę Sadiku. To Albańczyk dotknął piłkę jako ostatni. Od bramki Górnik.
76'
Dogranie Guilherme z prawej strony w kierunku Sadiku. Albański napastnik uprzedzony przez obrońców Górnika, nie zdołał nawet oddać strzału.
75'
Strzał Sadiku z dystansu. Za lekko i w sam środek, łapie piłkę Loska.
74'
Pogubili się teraz Zabrzanie. Legioniści wznawiają grę z autu.
73'
Niecelne podanie Moulina na skrzydło. Od autu Górnik.
73'
Bartłomiej Olszewski zastąpi Łukasza Wolsztyńskiego.
72'
Za wysoki strzał Rafała Kurzawy.
71'
W ostatniej chwili wybija prostopadłą piłkę Hlousek. Od autu wznowią grę gospodarze.
71'
Żółta kartka dla Kurzawy.
70'
Prosty błąd Hamalainena. Od autu zaczną gospodarze.
69'
Żółta kartka dla Dominika Nagya.
68'
Świetna akcja dla Legii. Nagy pomknął w kierunku pola karnego, zagrał do Hamalainena a Fin w doskonałej sytuacji strzelił wprost w bramkarza.
68'
Mocny strzał na naszą bramkę. Broni Cierzniak.
67'
Starają się legioniści uniemożliwić wyjście z piłką gospodarzom. Górnik wznowi grę z autu.
66'
Szybka odpowiedź Legii. Niestety obrońcy Górnika znów poradzili sobie w polu karnym.
66'
Drugi raz napastnik Górnika wykorzystał sytuację sam na sam.
65'
0:3... Igor Angulo.
64'
Za mocne dośrodkowanie Szwocha. Piłka wychodzi na aut.
63'
Będzie rzut rożny dla legionistów.
62'
Zaskakujący strzał na naszą bramkę. Bez problemu jednak Cierzniak broni.
61'
Zmiana także w zespole Górnika. Na boisku David Ledecky.
61'
Strzał legionistom uniemożliwił... sędzia, od którego odbiła się piłka.
61'
Krzysztof Mączyński wchodzi w miejsce Łukasza Brozia.
60'
Ładny zwód Nagya. Węgier minął Wolniewicza i po chwili został sfaulowany. Będzie rzut wolny.
59'
Wychodzili gospodarze z kontratakiem ale na nasze szczęście zupełnie pogubili się.
58'
Długim podaniem próbowali legioniści zaskoczyć obronę Górnika. Nie udało się, znów budujemy akcję od tyłu.
57'
Bardzo niecelny strzał Brozia. Od bramki Loska.
56'
Ładna akcja legionistów na lewym skrzydle. Będzie kolejny rzut rożny.
55'
Zupełnie nieudane zagranie Brozia. Od bramki zacznie Górnik.
55'
Faulowany Hamalainen ok. 30 metrów od bramki Górnika.
54'
Dobra interwencja Jędrzejczyka. Nabił obrońca Legii zawodnika gospodarzy i to legioniści wznowią grę z autu.
53'
Fauluje Wolsztyński Guilherme. Już grają legioniści.
52'
Ajjj, jak niewiele zabrakło... Minimalnie pomylił się Hamalainen. Fin uderzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony.
52'
Aut dla legionistów.
52'
Dobre zachowanie Nagya. Wywalczył Węgier rzut rożny.
50'
Dobry powrót Jędrzejczyka. Powstrzymał akcję Górnika. Po chwili zawodnicy gospodarzy faulują w ataku. Mają legioniści piłkę.
49'
Dośrodkowanie Szwocha, prosto w ręce Loski.
49'
Faulowany Nagy. Sędzia Musiał ukarał zawodnika Górnika żółtą kartką.
48'
Nie zrozumieli się Moulin z Broziem. Od bramki wznowi grę Loska.
47'
Powstrzymany Nagy przez Suareza.
46'
Pierwsza akcja Górnika. Wybija piłkę na aut Hlousek.
45'
Zaczynamy drugą połowę. Legio, walczyć!
21:41
Armando Sadiku zadebiutuje dziś w barwach Legii. Albańczyk zastąpi na boisku Michała Kopczyńskiego.
21:40
Wracamy po przerwie. Zawodnicy Legii są już na murawie. Liczymy na to, że uda się odrobić straty z pierwszej połowy.
45'
Koniec pierwszej połowy. Po 45 minutach przegrywamy w Zabrzu 0:2. Gorszą informacją jest jednak to, co stało się po utracie drugiej bramki. Mamy nadzieję, że z Arkiem Malarzem wszystko w porządku. Wracamy za kwadrans!
45'
Niezdecydowana postawa w obronie. Będzie rzut rożny dla Górnika.
45'
Faul Adama Hlouska na Rafale Kurzawie.
45'
Próbują jeszcze skonstruować akcję legiiniści. Po raz kolejny jednak zagrywają niecelnie. Loska ma piłkę w rękach.
45'
Za mocno... Od autu zacznie Górnik.
45'
Będzie jeszcze okazja do dośrodkowania po faulu na Broziu.
45'
Dobrze wymienili legioniści kilka podań. Niestety w ostatniej fazie akcji zagrali niecelnie.
45'
Niecelnie Nagy do Brozia. Piłka wychodzi na aut.
45'
Na spalonym Suarez. Zacznie Legia.
45'
Faul Mateusza Szwocha w środku pola.
45'
Legio, walczyć!
45'
Siedem minut dolicza sędzia Tomasz Musiał.
45'
Arkadiusz Malarz został zabrany karetką pogotowia. Wciąż czekamy na wznowienie gry po bramce dla Górnika.
45'
Arkadiusz Malarz opuszcza na noszach boisko. W jego miejsce Radosław Cierzniak.
44'
Nie podnosi się z murawy Arkadiusz Malarz. Przy nim już ratownicy medyczni. Nie wygląda to zbyt dobrze...
43'
Igor Angulo strzelcem bramki. Napastnik Górnika wykorzystał sytuację sam na sam. Płaskim strzałem pokonał Malarza.
43'
0:2...
42'
Wywalczył Hamalainen aut na wysokości pola karnego.
42'
Kolejna wrzutka w pole karne Górnika. Po raz kolejny radzą sobie obrońcy gospodarzy.
41'
Stracił piłkę Lukasz Broź ale po chwili naprawił swój błąd. Znów w posiadaniu futbolówki legioniści.
40'
Potężna bomba Dąbrowskiego! Broni jednak bramkarz Górnika.
39'
Faulowany Szwoch przed polem karnym. Będzie okazja na strzał w kierunku bramki Loski.
38'
Ładnie, z pierwszej piłki zagrali teraz Moulin z Guilherme. Brazylijczyk chciał jeszcze zagrać w pole karne ale podanie to nie udało mu się.
38'
Strzał Kurzawy z bardzo daleka. Niecelnie zawodnik Górnika.
37'
Mieli legioniści rzut rożny, piłka w rękach Loski.
36'
Dobra piłka w kierunku Guilherme. Brazylijczyk przyjął i od razu strzelił. Broni Loska.
35'
Faulowany Szwoch. Szybko wznowili grę legioniści ale niestety po raz kolejny nic z tego nie wyszło. Pogubili się nasi zawodnicy w ostatniej fazie akcji.
34'
Dobrze bronią się zawodnicy gospodarzy, ciężko jest przedostać się w ich pole karne. Przed chwilą zablokowany strzał Guilherme.
33'
Krótko rozegrany ten stały fragment gry.
33'
Na rożny obrońcy Górnika.
33'
Faulowany Nagy przez Kądziora w narożniku boiska. Będzie okazja do dośrodkowania.
32'
Dobrze z pierwszej piłki próbował wgrywać w pole karne Broź. Niestety, akcję przerwał Wieteska.
31'
Na spalonym Angulo. Musimy uważać na takie piłki.
30'
Za mocne zagranie Dąbrowskiego do Guilherme. Od bramki Loska.
30'
29'
Zablokowane dośrodkowanie Hlouska. Będzie rzut rożny dla Legii.
28'
Faulowany Dominik Nagy na własnej połowie. Przy piłce legioniści.
27'
Jędrzejczyk uprzedził Angulo i wybił piłkę w aut.
27'
Bez problemów oddalają zagrożenie obrońcy Górnika.
27'
Będzie rzut wolny dla Legii w dobrej odległości od bramki.
26'
Była szansa na groźną akcję ale pogubili się legioniści.
25'
Strzał Ambrosiewicza po nodze Moulina. Rzut rożny dla Górnika.
24'
Bardzo dobry wślizg Jędrzejczyka.
24'
Zablokowane dogranie Guilherme w pole karne. Od autu legioniści.
23'
Przewrócony w polu karnym Hamalainen. Sędzia sygnalizuje jednak pozycją spaloną Fina.
22'
Mamy rzut rożny.
22'
Dośrodkowanie Hlouska wybite przez jednego z obrońców Górnika. Od autu Legia.
21'
Niewiele zabrakło, aby Hamalainen znalazł się sam na sam z bramkarzem. Za mocna piłka w kierunku Fina.
20'
Próbował prostopadłego podania Guilherme ale nie doszedł do tej piłki Nagy. Zacznie od bramki Loska.
19'
Strzelcem bramki dla Górnika Dani Suarez.
18'
Kolejny strzał na naszą bramkę. Na szczęście niecelnie Angulo.
18'
Dośrodkowanie w nasze pole karne, troche przypadkowo piłka odbija się i po strzale jednego z zawodników wpada do bramki Malarza.
17'
Przegrywamy 0:1...
16'
Rzut rożny dla gospodarzy.
15'
Ładnie próbowali rozklepać obronę Górnika Nagy z Moulinem ale ich zamiary zostały odczytane. Od bramki zacznie Loska.
14'
Do końca wywierał presję na Wietesce Szwoch i obrońca Górnika wybija w aut. Po chwili jednak na pozycji spalonej Szwoch.
14'
Dobry odbiór legionistów, którzy próbowali wyjść z szybkim kontratakiem. Niestety, nieudanie.
13'
Za lekko Nagy w kierunku Hlouska ale na szczęście naprawili błąd nasi zawodnicy.
12'
Uprzedził Nagy Wieteskę i pomknął z piłką w kierunku bramki ale według sędziego bocznego Węgier wygarnął ją już zza linii bocznej.
11'
Wybijają piłkę legioniści jak najdalej od własnego pola karnego.
10'
Strata Hamalainena w środku pola na rzecz Żurkowskiego. Po chwili gospodarze wywalczyli rzut rożny.
10'
Dobrze Artur Jędrzejczyk w ostatniej chwili zablokował prostopadłe podanie rywali.
9'
Faulowany Łukasz Broź. Zaczniemy grę od rzutu wolnego.
8'
Prosty błąd Wieteski, znów legioniści przy piłce.
8'
Pierwszy strzał legionistów w dzisiejszym meczu. Moulin próbował z dystansu ale niecelnie Francuz.
7'
Próbował przedzierać się z piłką Wolsztyński ale lepsi okazali się obrońcy Legii.
7'
Spokojnie budują legioniści swój atak.
6'
Michał Koj poza boiskiem, Górnik przez chwilę w dziesiątkę.
5'
Niecelnie Moulin w kierunku Brozia. Po chwili fauluje Guilherme. Brazylijczyk ukarany zostaje żółtą kartką.
4'
Powstrzymany Szwoch przez Ambrosiewicza.
4'
Ryzykownie ale udanie Hlousek w obronie.
3'
Fauluje Nagy Żurkowskiego. Wznowi grę Górnik.
2'
Dobre zachowanie obrońców Legii, którzy nie pozwolili przedostać się w pole karne zawodnikom gospodarzy. Od bramki Malarz.
1'
Długim podaniem próbowali legioniści od razu przedostać się pod pole karne ale wybili piłkę obrońcy Górnika.
1'
Zaczynamy! Od środka legioniści.
20:29
Kapitanem Legii Artur Jędrzejczyk.
20:28
Piłkarze Legii Warszawa i Górnika Zabrze są już na murawie stadionu przy ul. Roosevelta. Za chwilę początek ligowego klasyku!
20:19
Naj(L)epsi kibice!
20:16
Hej Legio tylko zwycięstwo!
20:15
Kwadrans pozostał do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Musiała!
20:11
19:53
Na rozgrzewkę wybiegli już także piłkarze z pola Legii Warszawa!
19:51
Na murawie pojawili się już bramkarze obu drużyn, którzy rozgrzewają się przy akompaniamencie orkiestry. Do rozpoczęcia meczu pozostało 40 minut!
19:47
Poznaliśmy już także skład Górnika.
19:29
- Przyjąłem do wiadomości fakt, że wiemy, z kim zagramy w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. Przed nami jednak jeszcze rewanż z IFK Mariehamn, więc nie będę odnosił się do wyników losowania. Najpierw skupiam się na meczu z Górnikiem Zabrze. Nie zastanawiałem się nad tym, kogo nie chcę wylosować bo nie mam na to wpływu – powiedział na briefingu prasowym przed meczem z Górnikiem trener Jacek Magiera. Zapis całego briefingu prasowego "Magica" przed meczem z Górnikiem Zabrze znajdziecie TUTAJ

19:01
Legioniści już na stadionie w Zabrzu!
19:01
W takim składzie rozpoczniemy dzisiejszy mecz. Tylko zwycięstwo!
18:56
Dziś w Zabrzu zmierzą się 1. z 4. drużyną tabeli wszechczasów ligi polskiej!
18:53
Więcej ciekawostek dotyczących spotkań Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze znajdziecie TUTAJ
18:44
Po 41 dniach zawodnicy Legii Warszawa wracają na boiska LOTTO Ekstraklasy. Już dziś o godzinie 20:30 rozpocznie się mecz, na który kiedyś cała piłkarska Polska wyczekiwała z niecierpliwością. Legioniści na inauguracje ligi zagrają na wyjeździe z beniaminkiem - Górnikiem Zabrze. Zachęcamy do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego meczu. Znajdziecie ją TUTAJ
18:32
Przed nami oczekiwane z wielką niecierpliwością rozpoczęcie ligowego sezonu. W pierwszym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy legioniści zmierzą się z Górnikiem Zabrze. I choć mecze z tym rywalem straciły ostatnio na prestiżu i kolorycie względem lat ubiegłych, to wciąż pozostają jednym z najważniejszych klasyków w naszej lidze. Historię starć Legii z Górnikiem znajdziecie TUTAJ
18:24
Witamy serdecznie! Już dziś o godzinie 20:30 legioniści rozegrają pierwszy mecz nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy. Na początek - Górnik Zabrze. Wszyscy liczymy dziś na to, że Legia Warszawa rozpocznie nową kampanie tak, jak przystało na Mistrza Polski.