Piast Gliwice mistrzem Polski 2019. Gliwiczanie wygrali 1:0 z Lechem Poznań.
Nie zdołał dojść do piłki Hlousek. Wznowi od bramki Forenc.
90'
Cztery minuty dolicza Bartosz Frankowski.
90'
Spadła piłka pod nogi Hlouska i Czech w swoim ostatnim występie w barwach Legii płaskim strzałem pokonuje Forenca!
90'
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! HLOUSEK!
89'
Balić wybija na rzut rożny.
88'
Roooooocha! Marnuje Portugalczyk stuprocentową okazję! Był na 11. metrze zupełnie niekryty, niestety nie zdołał pokonać Forenca.
87'
Nieporozumienie między bramkarzem a obrońcą Zagłębia, blisko było kuriozalnego gola dla Legii!
86'
Znów w ataku zawodnicy gości. Legioniści cofnięci do defensywy.
83'
Szymański z dystansu! Poprzeczka! Co za pech...
82'
Znów głową Jędrzejczyk! Niecelnie, nieczysto trafił w piłkę obrońca Legii.
81'
Zablokowane wybicie Remy'ego, czujnie jednak zachował się Jędrzejczyk i naprawił błąd kolegi.
80'
Jędrzejczyk uderza głową! Broni Forenc.
79'
Z boiska schodzi Patryk Szysz, w jego miejsce Jakub Mares.
79'
Dobre dogranie w polu karne w kierunku Nagya, źle przyjął jednak piłkę Węgier.
77'
Boisko opuszcza Damjan Bohar, w jego miejsce Dawid Pakulski.
76'
Z kolejnym szybkim kontratakiem wyszli Miedziowi, dobrze zareagowali na to jednak obrońcy Legii.
75'
Spokojnie wymieniają podania zawodnicy Zagłębia. Legioniści biegają za piłką, nie mogą jej odebrać.
74'
Sygnalizują zagranie ręką w polu karnym zawodnika Zagłębia, sędzia jest jednak innego zdania.
73'
Daleko wybija piłkę Bohar, bez zastanowienia. Nie ryzykował zawodnik Zagłębia.
72'
Adam Hlousek zastępuje Domagoja Antolicia.
70'
Pogubili się teraz legioniści w strefie środkowej. Tracimy piłkę, aut dla Zagłębia.
69'
Naciskał na bramkarza Sebastian Szymański ale nie zdołał przeszkodzić mu w wybiciu piłki.
68'
Schodzi z boiska Filip Jagiełło, w jego miejsce Łukasz Poręba.
67'
Nieporozumienie Nagya z Carlitosem. Piłkę spokojnie chwta Forenc.
66'
Faul Williama Remy'ego. Żółta kartka dla obrońcy Legii.
65'
Carlitos próbował dośrodkować w pole karne, przeczytał jednak jego zamiary bramkarz Zagłębia.
65'
Traci piłkę Niezgoda na połowie Zagłębia. Szybko oddalają zagrożenie Miedziowi.
64'
Nie zdążył do piłki Bohar. Wznowi od bramki Majecki.
63'
Centymetrów zabrakło, aby Carlitos doszedł do piłki zagranej przez Rochę.
62'
Wywalczył Szymański aut na wysokości pola karnego gości.
61'
Legioniści tracą piłkę w prostej sytuacji, po chwili jeszcze Cafu fauluje Slisza.
60'
Podwójna zmiana w zespole Legii. Na boisku meldują się Jarosław Niezgoda oraz Dominik Nagy, zeszli z murawy Kasper Hamalainen oraz Marko Vesović.
59'
Zabójcza kontra Zagłębia. Patryk Szysz otrzymał podanie z prawej strony i płaskim strzalem z pierwszej piłki pokonał Radosława Majeckiego.
58'
1:2...
57'
Prosty faul Cafu na połowie Legii. Przy piłce Miedziowi.
56'
Starzyński! Minimalnie myli się zawodnik Zagłębia z rzutu wolnego!
56'
Rzut wolny dla Zagłębia.
55'
Płasko wbijał piłkę w pole Balić, skutecznie wybił jednak Jędrzejczyk.
54'
Caaaafu! Płasko, z dystansu, niestety tylko w boczną siatkę.
53'
Cafu uderza głową! Niecelnie.
53'
Żółtą kartką za faul na Antoliciu ukarany Damian Oko.
52'
Zbyt głębokie dośrodkowanie Rochy w pole karne. Spokojnie łapie piłkę Forenc.
51'
Ruszali z kontratakiem zawodnicy Zagłębia ale wślizgiem po raz kolejny Rocha wyjaśnia sytuację.
50'
Faulowany Paweł Stolarski. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne.
49'
Rocha wślizgiem wybija piłkę w aut.
48'
Fauluje Vesović rywala. Rzut wolny dla Zagłębia.
47'
Pada na murawę Patryk Szysz ale decyzją arbitra faulu nie było.
46'
Rozpoczynamy drugą połowę!
18:46
Legioniści remisują 1:1 z Zagłębiem Lubin. Do mistrzostwa brakuje im co najmniej dwóch goli - jednego swojego, jednego Lecha.
45'
Koniec pierwszej połowy.
44'
Carlitos miękko w pole karne! Wybija Guldan.
43'
Niewiele zabrakło, aby Carlitos znalazł się w sytuacji sam na sam! W ostatniej chwili powstrzymuje go Guldan.
42'
Faulowany Carlitos w okolicach linii środkowej.
41'
Nie pozwalają legioniści rywalom na kontratak i już na połowie Zagłębia przerwali jego akcję.
40'
Fauluje Szysz w ataku Stolarskiego. Dobrze zastawił piłkę prawy obrońca Legii i zmusił rywala do błędu.
39'
Poślizgnął się Jędrzejczyk przed własnym polem karnym, na szczęście asekurował go Rocha.
38'
Fauluje Guldan Carlitosa. Do bramki Zagłębia dość daleko, krótko rozgrywają stały fragment gry Wojskowi.
37'
Wydaje się, że tempo tego spotkania odrobinę spadło. Obydwa zespoły jakby wyczekiwały na ruch przeciwników.
36'
Zablokowane uderzenie Hamalainena! Znów w ataku pozycyjnym goście.
35'
Bardzo ryzykownie Remy we własnym polu karnym! W ostatniej chwili udało mu się oddać piłkę Majeckiemu.
34'
Długo utrzymują się przy piłce goście. Legioniości zmuszeni do biegania.
33'
Starzyński zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Bohara a ten wykończył akcję celnym strzałem.
32'
1:1...
31'
Faulowany rozpędzający się Stolarski. Ucierpiał zawodnik Legii.
30'
Wybija Jędrzejczyk w aut. Naciskał na obrońcę Legii Alan Czerwiński.
29'
Piast Gliwice prowadzi 1:0 z Lechem Poznań.
28'
Ależ była okazja dla Legii! Cafu wycofał do Hamalainena, ten uderzył ale piłkę z linii wybił jeden z obrońców gości.
27'
Rzut rożny dla Zagłębia.
26'
Ładna, składna akcja Zagłębia przeprowadzona prawą stroną boiska zakończyła się niepowodzeniem. Wznowi od bramki Majecki.
25'
Faulowany Starzyński w środku pola.
24'
Powalczył do końca Carlitos o piłkę i opłaciło się. Aut dla Legii.
23'
Ryzykownie zagrał Rocha do Majeckiego, bramkarz Legii zdążył jednak do piłki.
22'
Żółtą kartką ukarany Sebastian Szymański. Faulował przeciwnika w okolicach linii środkowej.
21'
Szymański zagrał piłkę do Cafu, ten jednak szybko ją stracił.
20'
Balić płasko w pole karne! Wybija Remy!
19'
Faul na prawej stronie boiska. Wznowią goście od rzutu wolnego.
18'
Utrzymuje Vesović piłkę w boisku i legioniści w ataku pozycyjnym.
17'
Legioniści od razu rzucają się na Zagłębie! Wybijają obrońcy lubińskiego zespołu dośrodkowaną z prawej strony piłkę.
16'
1:0! Hamalainen zagrał prostopadle do Szymańskiego, ten jednak przepuścił piłkę. Dopadł do niej Carlitos i płaskim strzałem pokonał Forenca!
15'
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CARLITOS!
14'
Wciąż przy piłce legioniści. Zagłębie póki co skupione na defensywie.
13'
Cafu potężnie uderza z dystansu! Ponad bramką Portugalczyk.
12'
Kopacz lewą nogą zza pola karnego! Bardzo niecelna próba prawego obrońcy Miedziowych.
11'
Bardzo mocny początek w wykonaniu Legii!
10'
Kontratak Legii! Vesović pomknął z piłką w kierunku pola karnego, zagrał do Cafu a ten z pierwszej próbował odegrać do Hamalainena. W ostatniej chwili wybijają obrońcy Zagłębia.
9'
Cafu wycofuje piłkę przed pole karne do Antolicia, ten strzela! Niecelnie. Wznowi od bramki Forenc.
9'
Wybili piłkę obrońcy Zagłębia, po chwili przejął ją Carlitos i wywalczył kolejny rzut rożny.
8'
I jeszcze raz z narożnika boiska wznowią Wojskowi.
7'
Szymański wpada w pole karne, dogrywa wzdłuż linii! Wybijają Miedziowi na rzut rożny!
6'
Cafu puścił piłkę ponieważ myślał, że to jeden z rywali dotknął ją jako ostatni. Prowadzący to spotkanie sędzia pokazał jednak aut w drugą stronę.
5'
Doskonały odbiór Rochy niedaleko własnego pola karnego. Powstrzymał Portugalczyk groźny atak Zagłębia.
4'
Groźna akcja Zagłębia! Czerwiński wpadł w pole karne ale wycofał niedokładnie piłkę.
3'
Aut dla Legii na własnej połowie boiska.
2'
Pierwszy faul w tym meczu. Luis Rocha wślizigem zaatakował rywala.
1'
Zaczynamy!
17:57
Piłkarze obydwu zespołów pojawili się już na murawie!
17:55
"Sen o Warszawie" odśpiewany co oznacza, że już za kilka minut początek spotkania!
17:51
17:37
Jeśli zabraknie Cię dziś na stadionie, oglądaj relację wideo oraz słuchaj naszego komentarza #Ł3Live od 17:45. Relacja prowadzona jest w formie wideo ze specjalnie przygotowanej na tą okazję kabiny komentatorskiej - eLkabinie!
17:35
Trwa przedmeczowa rozgrzewka zawodników obydwu drużyn! Do rozpoczęcia spotkania pozostało 25 minut.
17:14
Historia starć pomiędzy Legią z Zagłębiem Lubin jest stosunkowo krótka. Po raz pierwszy obydwa zespoły stanęły naprzeciw siebie 31 sierpnia 1985 roku. Zanim do tego doszło Wojskowi, w ramach rozgrywek o Puchar Polski, zmierzyli się z rezerwami tego klubu. Historyczne podsumowanie rywalizacji warszawsko-lubińskiej przeczytacie TUTAJ
17:05
Już tylko niespełna godzina pozostała do rozpoczęcia spotkania!
17:04
Dziś z trybun Wojskowych wspierać będą wojskowi! Mecz z wysokości trybun obejrzą żołnierze 7 Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich i 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.
16:56
Poznaliśmy już także skład Zagłębia.
16:48
Bartosz Frankowski będzie arbitrem głównym spotkania 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin. Sędzia z Torunia prowadził w tym sezonie pięć meczów z udziałem piłkarzy mistrzów Polski. Legia trzy razy wygrała (z Zagłębiem Sosnowiec 2:1, z Piastem Gliwice 2:0 i z Cracovią 1:0), raz zremisowała (z Wisłą Kraków 3:3) i raz przegrała (z Wisłą Kraków 0:4). W obecnym sezonie Frankowski był rozjemcą w 27 spotkaniach, w których pokazał 119 żółtych i osiem czerwonych kartek. Podyktował także 11 rzutów karnych. Pełną obsadę sędziowską znajdziecie TUTAJ
16:46
Przed ostatnią kolejką sezonu 2018/2019 o zabranie głosu poprosiliśmy Roberta Błońskiego, Andrzeja Janisza i Roberta Podolińskiego. Panel ekspertów przeczytacie TUTAJ

16:43
W ostatnich tygodniach piłka nożna nie raz pokazała, jak bardzo jest nieprzewidywalna. W kończącym się sezonie LOTTO Ekstraklasy też wszystko może się jeszcze zdarzyć. Przed nami ostatnia kolejka, w której zmierzymy się Zagłębiem Lubin. Kolejka, która rozstrzygnie o losach mistrzostwa. Zapowiedź dzisiejszego starcia przeczytacie TUTAJ
16:42
Który piłkarz związany z Legią i Zagłębiem został wybrany Piłkarzem Roku? Co łączy Marka Saganowskiego i Miroslava Radovicia w kontekście spotkań z Zagłębiem Lubin? W którym sezonie mecz Legii z Miedziowymi decydował o losach mistrzostwa? Zapraszamy na zbiór ciekawostek przed ostatnim meczem sezonu. Znajdziecie je TUTAJ

16:41
Z soboty na niedzielę w całej Polsce odbyła się kolejna już edycja Nocy Muzeów. Udział w niej wzięła tradycyjnie już Legia Warszawa, która udostępniła zwiedzającym klubowe Muzeum. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy tematyczne związane z Rokiem Kazimierza Deyny oraz 90-leciem legijnej koszykówki, a także liczne pamiątki pokazujące ponad 100 letni dorobek wielu sekcji Wojskowych. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ
16:34
Poznaliśmy skład Legii!
16:32
16:31
16:31
Witamy Państwa bardzo serdecznie po raz ostatni w tym sezonie! Już za około półtorej godziny legioniści rozpoczną mecz 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym podejmą na własnym stadionie Zagłębie Lubin. W szeregach Wojskowych wciąż tli się nadzieja na czwarty z rzędu mistrzowski tytuł, do tego potrzebują jednak nie tylko własnego zwycięstwa, ale również potknięcia liderującego Piasta Gliwice. My wierzymy! Zapraszamy na relację LIVE!