Tak gra Mistrz!
02.06.2013 14.04, autor: T. Gardziński, fot. M. Kostrzewa, źródło: własne, komentarze: 44
Legia w ostatnim meczu sezonu rozgromiła Śląsk Wrocław 5:0. Trzy gole strzelił Marek Saganowski, a po jednej bramce zdobyli Miroslav Radović i Michał Kucharczyk. Legioniści potwierdzili, że są najlepszym zespołem w Polsce.

Legioniści z pucharem za mistrzostwo (VIDEO) - kliknij tutaj.

Mistrzowska oprawa Legii (VIDEO) - kliknij tutaj.

Nowych mistrzów Polski powitała przed rozpoczęciem spotkania piękna oprawa kibiców zgromadzonych na całym stadionie – „Habemus Campione”. Warszawa i Legia po siedmiu latach w końcu zdobyła mistrzostwo, było więc co uczcić!

Natchnieni dopingiem kibiców Legioniści od razu rzuci się do ataków. Już w 1. minucie rajdem na prawym skrzydle popisał się Michał Kucharczyk i podał na czyste pole do Tomasza Jodłowca. Były piłkarz Śląska popisał się świetnym zagraniem do Marka Saganowskiego, lecz uderzenie napastnika Legii minęło bramkę Gikiewicza.

Chwilę później minimalnie niecelnym strzałem odpowiedział Piotr Ćwielong. W 10. minucie meczu bliski zdobycia gola dla gości był z kolei Sebastian Mila, ale jego potężne uderzenie również minęło celu.

Trwała wymiana ciosów z obu stron. W 12. minucie Michał Kucharczyk ponownie dzięki swojej szybkości wygrał pojedynek z obrońcą i doszedł do dogodnej sytuacji, uderzył jednak tylko w boczną siatkę.

Kucharczyk mógł w 13. minucie powiedzieć: „Do trzech razy sztuka”. Właśnie wtedy dośrodkował spod linii końcowej do Marka Saganowskiego, a napastnik Legii pokazał to z czego jest słynny i wykończył akcję celnym strzałem głową!

Dwie minuty później było już 2:0 dla Legii. Piłkę w okolicach koła środkowego przejął Miroslav Radović, następnie podał do Marka Saganowskiego. Ten z pierwszej piłki zagrał do Kucharczyka. Niezwykle aktywny w dzisiejszym meczu pomocnik gospodarzy przerzucił piłkę idealnie do wchodzącego na czystą pozycję Jakuba Koseckiego. Popularny „Kosa” mógł uderzać, jednak postanowił do końca rozklepać defensywę Śląska i odegrał jeszcze do Saganowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak wbić piłkę do pustej bramki.

Śląsk próbował się bezskutecznie odgryźć w 22. minucie, szarżującego na bramkę Łukasz Gikiewicza zatrzymał jednak w fantastycznym stylu Dusan Kuciak.

W 25. minucie szansę na zdobycie klasycznego hat-tricka miał Marek Saganowski, przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Śląska. W 31. minucie po akcji Saganowskiego i Furmana w pole karne wbiegł Jakub Kosecki. Skrzydłowy Legii został podcięty przez Grodzickiego i sędzia Garbowski nie miał wątpliwości z podyktowaniem rzutu karnego. Jedenastkę pewnym strzał pod poprzeczkę wykorzystał Marek Saganowski, tym samym kompletując klasycznego hat-tricka.

Kilka minut później sam na sam z Gikiewiczem znalazł się Miroslav Radović, jednak zamiast uderzać od razu, próbował kiwać i został zastopowany przez golkipera Śląska.

Dzieła zniszczenia w pierwszej połowie meczu dokonał Michał Kucharczyk, który wykorzystał w 39. minucie idealne prostopadłe podanie od Miroslava Radovicia i bez kłopotów trafił obok bezradnego Gikiewicza.

Legia Warszawa zagrała najlepsze 45. minut w całym sezonie i pokazała wszystkim niedowiarkom, że nie mogło być godniejszego mistrza Polski.

Druga część meczu rozpoczęła się od groźnej kontry w 50. minucie, którą wyprowadził Tomasz Jodłowiec. Niestety późniejsze podanie Kucharczyka do Radovicia zostało powstrzymane przez obrońcę gości.

W dalszym ciągu trwały ataki Legii, często brakowało jednak celnego ostatniego podania, które wyprowadzić mogło któregoś z Legionistów na czystą pozycję.

Piątą bramkę dla Legii zdobył w 61. minucie Miroslav Radović. Serb wykorzystał podanie od Koseckiego, który wcześniej w swoim stylu minął na szybkości pilnującego go obrońcę.

W 68. minucie spotkania do dogodnej okazji doszedł Gikiewicz, który zdołal urwać się obrońcom Legii, ale jego strzał minął bramkę Kuciaka o kilka metrów.

Pięć minut później jeden z piłkarzy Śląska w z pozoru niegroźnej sytuacji uderzył w słupek bramki Kuciaka. Legia nadal prowadziła 5:0, co było jej najwyższym zwycięstwem od sezonu 2006/2007.

W trakcie meczu z kibicami Legii pożegnali się Dickson Choto, Michał Żewłakow oraz Danijel Ljuboja.

Na przełomie 80. i 81. minuty szansę na swojego gola po cudownym podaniu piętką od Miroslava Radovicia miał Jakub Kosecki, jednak w sytuacji oko w oko z Gikiewiczem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Legia Warszawa – mistrz Polski sezonu 2012/2013 wygrała w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław 5:0 i udowodniła swój prymat na krajowych boiskach.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 5:0 (4:0)

Bramki: Marek Saganowski 13', 15', 32' (k.), Michał Kucharczyk 39', Miroslav Radović 61'

Żółte Kartki: Jakub Kosecki – Łukasz Gikiewicz

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak – 25. Jakub Rzeźniczak (46' 19. Bartosz Bereszyński), 4. Dickson Choto (78' 6. Michał Żewłakow), 15. Inaki Astiz, 17. Tomasz Brzyski –  3. Tomasz Jodłowiec, 37. Dominik Furman, 18. Michał Kucharczyk, 20. Jakub Kosecki, 32. Miroslav Radović – 9. Marek Saganowski (72' 28. Danijel Ljuboja)

Trener: Jan Urban

Rezerwowi: 84. Wojciech Skaba, 5. Janusz Gol, 6. Michał Żewłakow, 8. Marko Suler, 19. Bartosz Bereszyński, 28. Danijel Ljuboja, 33. Michał Żyro

Śląsk Wrocław: 33. Rafał Gikiewicz – 2. Krzysztof Ostrowski (46' 17. Mariusz Pawelec), 3. Adam Kokoszka, 15. Rafał Grodzicki, 24. Tadeusz Socha – 10. Mateusz Cetnarski (34' 26. Przemysław Kaźmierczak) , 16. Dalibor Stevanović, 11. Sebastian Mila (66' 9. Sylwester Patejuk), 5. Waldemar Sobota, 20. Piotr Ćwielong – 27. Łukasz Gikiewicz

Trener: Stanislav Levy

Rezerwowi: 25. Marian Kelemen, 9. Sylwester Patejuk, 17. Mariusz Pawelec, 23. Jakub Więzik, 26. Przemysław Kaźmierczak, 28. Marek Wasiluk

Relacja live znajduje się tutaj.

zgłoś błąd
Zgłoś błąd

wyślij wiadomość
odpowiedz na dany komentarz (dla zalogowanych)

Slavo

IP 83.24.2***
2013-06-01 09:37

Szkoda że mecz w TV a nie na żywo.Legio wygraj mecz z kiepskimi śpiewakami.

Ledarg1916

Foto
IP 217.97.***
2013-06-01 14:44

A to dlaczego Slavo? Nie załapałeś się na bilet? Kumpel dziś między 19 a 20 robi zwrot na 208, choroba go rozłożyła...

2013-06-01 09:58

Mecz ze Śląskiem będzie pięknym zakończeniem tego sezonu.
Ale nie mniej ważne jest także co się wydarzy po zakończeniu meczu.
Mam na myśli fetę. Na początku na Agrykoli, a potem zapewne na Starówce.
No i właśnie. Co poniektórzy już sugerują, a inni świadomie lub nie świadomie prowokują pisząc o sektach i takich tam innych, co to może się wydarzyć jak kibice Legii przyjdą na Starówkę świętować tytuł mistrza za sezon 2013.
Nic, absolutnie nic nie powinno się wydarzyć co mogłoby dać powód i podstawę władzom miasta Warszawy do reakcji na jakiekolwiek zachowanie kibiców.
Kibice Legii muszą mieć tą świadomość, że są reprezentantami klubu stołecznego Legii i kibiców nie tylko Warszawy.

2013-06-01 10:06

I pomyślcie sobie teraz co by się działo gdyby lech wygrał 2 ostatnia mecze, wcale się nie zdziwię jak ze śląskiem znowu będzie remis...

gość legia.com~gg

IP 159.205***
2013-06-01 10:39

oddam bilet na żyletę na mecz ze śląskiem 2.05.2013, proszę o kontakt: grzegorz.gegotek@wp.pl

tekkenL

IP 95.49.1***
2013-06-01 10:41

LEGIA NA TRONIE LEGIA W PODWÓJNEJ KORONIE!!!

gość legia.com~nick

IP 79.191.***
2013-06-01 10:54

PO spadają słupki poparcia, więc teraz tylko zacierają ręce na starcie kojarzonych z PiSem kiboli z POlicją. Prorządowe media już ostrzą długopisy by rozpocząć nagonkę i wykorzystać jutrzejszą sytuację POlitycznie.

gość legia.com~legionista

IP 5.134.6***
2013-06-01 11:26

Kolego ale niewygrał i zdobył tylko 1 punkt i po co ta gatka jesteśmy najlepsi w polsce.MISTRZ POLSKI

2013-06-01 14:16

To że lech nie wygrał to nic nie znaczy my nie mamy liczyć na farta tylko na siebie , lech teraz sobie pewnie pluje w brode bo był przekonany że Legia bez problemu wygra mecze z zespołami z końca tabeli i dlatego odpuścili. Nie czarujmy się z taką grą nie ugramy nic w pucharach a tym badziej w LM,
chociaż i tak mam nadzieje że jednak sobie poradzimy ale rozsądek twierdzi inaczej :/

2013-06-01 15:30

Za zaledwie remis z Ruhem,w meczu ze Śląskiem Wrocław nie wyobrażam sobie innego wyniku,jak zdecydowane zwycięstwo LEGII!!!

gość legia.com~Olo

IP 94.5.21***
2013-06-01 16:38

Trudny będzie to mecz, ale Legia w tym sezonie udowodniła, że potrafią przełamac złą passę. Oby trzy pkt zostały u nas a Piast przeskoczył "kiepskich spiewaków"

tomaszek67

Foto
IP 94.75.1***
2013-06-01 17:43

Mecz bez stawki,ale za to prestiżowy,Legia powinna się zmobilizować i wygrać,w końcu mamy za co się rewanżować Śląskowi,a poza tym miło by było świętować mistrzostwo po zwycięstwie.
Mam nadzieję że Ljubo,Żewłak,Jędza i Dixi godnie pożegnają się z Legią.
Liczę na kawałek dobrego futbolu przy fetujących mistrzostwo kibicach i oczywiście oczekuję zwycięstwa Legii niezależnie od składu jaki desygnuje do gry Jan Urban.

gość legia.com~ciecio

IP 37.30.8***
2013-06-01 19:11

Spodziewam się kolejnego słabego meczu w wykonaniu Legii.Bez trenera ciężko się gra.Bo Jan Urban trenerem jest miernym.A forma Legii od początku sezonu jest nędzna. Powodzenia chłopaki.Legia Mistrz!!!

gość legia.com~gość

IP 84.39.1***
2013-06-01 22:00

Mam 2 pytanka... mianowicie:
1. mam zakupiony na jutro bilet na sektor gości - czy ktoś się orientuję czy wejście D1 będzie otwarte?
2. znajomi nie mogą pójść na mecz, a nie zdążyli zwrócić biletów - czy jest możliwość przebukowania tych biletów na inne karty?

gość legia.com~Kyo1916

IP 89.76.1***
2013-06-02 14:23

Ten skład to kpina z kibiców. Dla Urbana to sparing i sobie poupychał zawodników powracających do zdrowia lub totalnie rezerwowych. fajnie, że gramy o zwycięstwo pff

Rezo

IP 89.67.5***
2013-06-02 18:44

Pozdrawiam pseudo-znawcę piłki nożnej już po meczu. :)

gość legia.com~Punio

IP 193.242***
2013-06-02 16:13

Co za kretyni!!! Rozumiem że dzisiaj dzień zwycięstwa, ale czy trzeba od razu takie krzywe akcje robić? Skończy się to walkowerem dla kiepskich albo solidną karą finansową, a potem będą zdziwienia, że klubu nie stać na transfery. Debile.

gość legia.com~kolo90

IP 77.254.***
2013-06-02 16:16

Nie poszedłem na mecz bo spodziewałem się że dziś nie którym odbije i bezpiecznie nie będzie.

IP 87.207.***
2013-06-02 16:19

Czy kibice są tak tępi i nie mogli wytrzymać z rzucaniem rac na koniec meczu? Wiem, że to pytanie retoryczne, ale nie mogłam się powstrzymać żeby to napisać. Przyszliście niby oglądać mecz, ale dzięki Waszej głupocie widowisko jest zakłócone, brawo!
Weźcie przykład z kibiców siatkówki, którzy potrafią bawić się nie robiąc "zadymy".

2013-06-02 16:29

Legia Mistrz :)

gość legia.com~żal że p

IP 217.8.1***
2013-06-02 16:43

Naprawdę szkoda że tylko przed TV to oglądam :( chciał bym tam teraz być.

2013-06-02 18:21

Należą się podziękowania dla: Choto, Ljuboi, Jędrzejczyka i Żewłakowa. I oczywiście dla reszty Zawodników.

2013-06-02 20:59

Koledzy pomóżcie gdzie znajdę w necie fetę z autokarem i itp.??

Ależ to była fantastyczna atmosfera :)
Chłopaki też znaleźli się właściwie z 5:0.

Legia na tronie, Legia w podwójnej koronie !!!

gość legia.com~kibic rocz

IP 89.77.5***
2013-06-02 21:55

Cieszę się z Mistrza Polski, ale szkoda, że sędzia nie odgwizdał walkowera. To co banda debili wykonała przed meczem kwalifikowało się na odwołanie meczu. Kiedy wreszcie hołota przestanie rządzić na stadionach?

gość legia.com~Natalia

IP 83.238.***
2013-06-02 22:13

Witam wszystkich bardzo serdecznie z uśmiechem na mojej twarzy mam na imię Natalia mieszkam na pięknych Kaszubach w pięknej uroczej miejscowości KARWIA ja już tutaj pisałam tylko WIELKA LEGIA jest moją miłością cała moja KARWIA kibicuje tylko LEGI i na zawsze będzie kibicowała tylko LEGI ja jestem wierną Kibicką tylko WIELKIEJ LEGI od dawna i tak na zawsze już zostanie ja byłam jestem będę na zawsze tylko z tylko naszą WIELKĄ LEGIĄ tylko WIELKA LEGIA jest moją najukochańszą jedyną najlepszą super drużyną grającą w piłkę nożną ja kocham tylko WIELKĄ LEGIĘ najmocniej najbardziej super i tak na zawsze zostanie MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA LEGIA NAJLEPSZA JEST LEGIA TO JEST POTĘGA MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA LEGIA CWKS ja swoje serce dałam naszej tylko WIELKIEJ LEGI bo w moim sercu jest na zawsze tylko WIELKA LEGIA jak nasza WIELKA LEGIA została MISTRZEM POLSKI to wtedy ja się cieszyłam z radości bawiłam się tańczyłam to było moje marzenie aby nasza WIELKA LEGIA zdobyła puchar Polski i została MISTRZEM POLSKI a te moje marzenia się spełniły bo nasza WIELKA LEGIA zdobyła puchar POLSKI i została MISTRZEM POLSKI ja wszystkim moim kochanym pięknym dobrym pracowitym super miłym pomocnym bawiącym się ze mną smutnych że mnie nie ma z nimi moimi skarbami uczciwymi jadącymi ze mną na imprezy wiernymi mi uśmiechniętymi cieszącymi mnie znajomym mówię że ja kocham TYLKO WIELKĄ LEGIĘ a moi znajomi mi mówią że się cieszą że ja kocham TYLKO WIELKĄ LEGIĘ a moi znajomi mi mówią że się cieszą że ja kocham tylko WIELKĄ LEGIĘ i mi powiedzą że oni mnie za to kochają i na Ks ja też zawsze napiszę że ja kocham tylko WIELKĄ LEGIĘ ja się dzisiaj cieszę jestem dzisiaj uśmiechnięta ja dzisiaj płaczę z radości ja się dzisiaj bawię ja jestem dumna że ja mam taka drużynę jak tylko WIELKA LEGIA i że jestem fanką takiej drużyny jak tylko WIELKA LEGIA ja zawsze wierzę w tylko WIELKĄ LEGIĘ ja kocham sport a szczególnie piłkę nożną i kocham oglądać mecze naszej ukochanej jedynej najlepszej super tylko WIELKIEJ LEGI naszej reprezentacji POLSKI pierwszej ale młodzieżowych też ja się wybieram na ten turniej gdzie zagra nasza młodzieżowa reprezentacja POLSKI u 19 ja kocham moich kochanych pięknych najlepszych super pracowitych zawsze mi pomocnych tęskniących za mną miłych dobrych uczciwych serdecznych mądrych uśmiechniętych moje skarby kochających słyszeć mój głos zawsze pocieszających mnie gdy mi jest smutno ja zawsze kocham rozweselać moich znajomych ja zawsze moim znajomym dziękuję za to że są kocham być w ich towarzystwie kocham do nich dzwonić i pisać esemesy kocham z nimi się bawić kocham z nimi tańczyć jak jestem na imprezie moi znajomi mają taki charakter jak ja moi znajomi są bardzo sympatyczni odważni kochający poznawać nowych ludzi też kochają jak ja sport fajną muzykę dobre kino zwierzęta ja jak zawsze jadę na imprezę do JASTRZĘBIEJ GÓRY do klubu ara to zawsze moich znajomych ze sobą zabiorę a wtedy ja im tak zawsze powiem że bez nich mi by było smutno i że bez nich ja się najlepiej nie bawię i tak im powiem że jak oni jadą ze mną na imprezę to ja jestem uśmiechnięta i mi się chce najlepiej bawić i tak jest zawsze że my razem jedziemy na imprezę a oni też mi powiedzą zawsze miłe słowa takie jak ja im powiem i o mnie dobrze powiedzą kocham WAS WSZYSTKICh

gość legia.com~nik

IP 86.21.5***
2013-06-02 22:30

do cwks 1916

idz spac bo zaspisz i sie spoznisz na gimbusa

2013-06-02 22:35

Właśnie spokojnie oglądam powtórkę meczu na canale plus i podoba mi się to co widzę.

2013-06-02 23:01

Byłem widziałem i się cieszyłem BRAWO!!!

ps. Mam nadzieję, że tv było słychać gdzie jest puchar śląsku ...dolony

tomaszek67

Foto
2013-06-03 08:14

Legia zagrała fantastyczny mecz,totalnie upokorzyła Śląsk,po prostu po śpiewakach z Wrocławia przejechał się Legijny walec pod przywództwem Jana Urbana.
Co tu dużo mówić,to była miazga,mistrzostwo w wielkim stylu.
Wszyscy piłkarze zagrali wspaniale,nie było ani jednego słabego punktu,najlepsi w tym dniu to Jodłowiec,Kosecki,Saganowski i Kucharczyk.
LEGIA NA TRONIE,LEGIA W PODWÓJNEJ KORONIE :)))

2013-06-03 14:30

Piękny mecz na zakończenie sezonu i efektowna wygrana 5:0 grając w składzie REZERWOWYM !!! kontra Kiepscy w skladzie PODSTAWOWYM.

2013-06-04 08:04

Bardzo dobry mecz. Śląsk pogrążony 5:0. To słodka zemsta na "śpiewakach".
Zadanie na nowy sezon to większa stabilność na tak dobrym poziomie, bo mecze dobre przeplatane były zbyt często słabymi. Dotyczy to zresztą nie tylko Legii ale większośći drużyn w naszej lidze. To nie przystoi już seniorom.
Z niecierpliwością czekam na mecze w LM. Te mecze zweryfikują naszą drużynę.

Komentarze służą tylko i wyłącznie do dzielenia się swoimi niezależnymi opiniami na określony temat. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. legia.com zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy: zawierających wulgaryzmy, reklamy, treści rasistowskie, obrażające osoby trzecie, kluby oraz niezgodnych z tematem artykułu.