Rezerwy/U19: Remis „dwójki” ze Świtem, wygrana juniorów starszych z Rakowem - Legia Warszawa
Rezerwy/U19: Remis „dwójki” ze Świtem, wygrana juniorów starszych z Rakowem

Piłkarze rezerw Legii Warszawa w meczu 24. kolejki III ligi zremisowali na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2. Bramki dla Wojskowych strzelili Michał Kucharczyk i Igor Korczakowski.

Autor: Janusz Partyka

W wyjściowym składzie drużyny trenera Piotra Jacka znalazło się dwóch zawodników z pierwszej drużyny Legii - Jakub Zieliński i Wojciech Urbański. Do przerwy było 1:0 dla Wojskowych po golu Michała Kucharczyka z 7. minuty. Po zmianie stron do ataku przystąpili gospodarze, czego efektem dwa gole i prowadzenie niemal do ostatniego gwizdka. W 90. minucie „rezerwiści” zdołali jednak wyrównać za sprawą Igora Korczakowskiego. Kilka dni temu obydwa zespoły zmierzyły się w 1/8 finału Mazowieckiego Pucharu Polski. Górą byli legioniści, którzy wygrali po rzutach karnych. Na 10 kolejek przed końcem sezonu 2023/24 rezwerwy Legii zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do prowadzącej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 14 kwietnia, o godz. 14:00, z Pilicą Białobrzegi w LTC.

III liga: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 2:2 (1:1)

Bramki: Knysz (35), Ciach (62, k.) - Kucharczyk (7), Korczakowski (90)

Świt (skład wyjściowy): Prochoń – Jaroszewski, Broda, Bednarek, Michalik – Kamiński, Mikołajczyk, Knysz – Wiśniewski, Nawotczyński, Ciach

Legia II: Zieliński – Tadrowski, Byrtek (65' Korczakowski), Wnorowski – Puciłowski, Adkonis (65' Kieraś), Możdżeń, Konik – Urbański (46' Grączewski) – Kucharczyk (59' Pchełka), Radaszkiewicz (46' Ryczkowski)

Żółte kartki: Michalik, Kamiński, Prochoń – Kucharczyk, Tadrowski, Możdżeń

Zdjęcie

Z kolei juniorzy starsi pokonali w Książenicach - w rozgrywkach CLJ U19 - Raków Częstochowa 3:1. Wojskowi wygrali trzeci mecz z rzędu i zbliżyli się na pięć punktów do liderującego Lecha Poznań. W sobotę, 13 kwietnia o godz. 12:00, zagrają na wyjeździe z Odrą Opole.

CLJ U19: Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (3:0)

Bramki: Jendryka (10), Zbróg (19), Gieroba (37) - Malamis (81, k.)

Legia U19: Banasik – Jendryka (65' Olewiński), Dembek, Kosiorek, Karolak – Leszczyński (77' Boczoń), Mozie, Sarudi (82' Melich) – Szczepaniak, Gieroba, Zbróg (60' Kovacik)