Rezerwy/U19: Trzy punkty i zmniejszenie strat do lidera, zwycięstwo juniorów starszych - Legia Warszawa

W miniony weekend swoje spotkania rozegrała druga drużyna Legii, a także juniorzy starsi. Rezerwy Wojskowych pokonały ostatnią w tabeli Pilicę Białobrzegi 2:0, tym samym zmniejszając stratę do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki na dwa punkty. Sobota okazała się również szczęśliwa dla drużyny U19, która pokonała Odrę Opole 2:1.

Autor: Mateusz Okraszewski

Podopieczni Piotra Jacka rywalizowali z Pilicą Białobrzegi po remisie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Aby zbliżyć się do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, rezerwiści musieli sięgnąć po trzy punkty. Od początku niedzielnej rywalizacji Legia dominowała, co znalazło przełożenie już w 28. minucie spotkania. Do siatki rywala trafił wówczas Adam Ryczkowski. W drugiej połowie prowadzenie Wojskowych podwyższył Stanisław Gieroba. Ostatecznie piłkarze rezerw pokonali Pilicę 2:0 i zbliżyli się do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki na dwa punkty. W najbliższą sobotę, 20 kwietnia (godz. 16:00), Legia II zagra na wyjeździe z Unią Skierniewice.

LEGIA II WARSZAWA – PILICA BIAŁOBRZEGI 2:0 (1:0)

Ryczkowski (28. min.), Gieroba (66. min.)

Legia: Tobiasz – Tadrowski, Ziółkowski, Wnorowski – Puciłowski, Rejczyk (46' Adkonis), Zyba (66' Możdżeń), Konik – Urbański (66' Pchełka), Gieroba (67' Grączewski), Ryczkowski (76' Kieraś)

Swój mecz rozegała także drużyna U19. Po golach Karola Kosiorka i Samuela Sarudiego, Legia pokonała Odrę Opole 2:1. Aktualnie Wojskowi zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli i do prowadzącego Lecha Poznań tracą pięc punktów.