TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
X

Trenerzy Legii
Klub
Trenerzy Legii
img

Trenerzy Legii Warszawa

Okres pracy


Imię i Nazwisko

01.12.1922 - 31.05.1923

Jozef Ferenczi (Czechosłowacja)

17.05.1927 - 10.10.1927

Karl Fischer (Austria)

15.03.1928 - 15.11.2929

Elemér Kovács (Węgry)

01.05.1930 - 31.07.1930

Józef Kałuża - trener społeczny

01.07.1933 - 30.09.1933

Stanisław Mielech - trener społeczny

01.10.1933 - 14.10.1934

Gustav Wieser (Austria)

01.03.1936 - 01.11.1936

Karol Hanke - trener społeczny

...... ..1945 -..........1946

Stanisław Grządziel - grający trener

15.03.1947 - 15.11.1947

František Dembický (Czechosłowacja)

15.02.1948 - 15.09.1948

Edward Drabiński

01.03.1949 - 30.06.1949

Marian Schaller - trener społeczny

01.07.1949 - 31.12.1953

Wacław Kuchar

01.02.1954 - 31.12.1955

János Steiner (Węgry)

02.01.1956 - 31.12.1958

Ryszard Koncewicz

15.01.1959 - 15.04.1959

Kazimierz Górski

15.04.1959 - 31.12.1959

Stjepan Bobek (Jugosławia)

01.01.1960 - 03.12.1962

Kazimierz Górski

03.12.1962 - 31.12.1963

Longin Janeczek

02.01.1964 - 30.06.1965

Virgil Popescu (Rumunia)

01.07.1965 - 30.06.1966

Longin Janeczek

01.07.1966 - 30.06.1969

Jaroslav Vejvoda (Czechosłowacja)

01.07.1969 - 04.07.1971

Edmund Zientara

04.07.1971 - 26.03.1972

Tadeusz Chruściński

26.03.1972 - 30.06.1973

Lucjan Brychczy

01.07.1973 - 30.06.1975

Jaroslav Vejvoda (Czechosłowacja)

01.07.1975 - 30.06.1979

Andrzej Strejlau

01.07.1979 - 15.10.1980

Lucjan Brychczy

15.10.1980 - 30.06.1981

Ignacy Ordon

01.07.1981 - 01.12.1982

Kazimierz Górski

01.12.1982 - 30.06.1985

Jerzy Kopa

01.07.1985 - 27.08.1987

Jerzy Engel

27.08.1987 - 30.11.1987

Lucjan Brychczy

01.12.1987 - 30.06.1989

Andrzej Strejlau

01.07.1989 - 15.04.1990

Rudolf Kapera

15.04.1990 - 30.06.1990

Lucjan Brychczy

01.07.1990 - 20.08.1991

Władysław Stachurski

20.08.1991 - 25.08.1992

Krzysztof Etmanowicz

25.08.1992 - 07.01.1994

Janusz Wójcik

08.01.1994 - 30.06.1996

Paweł Janas

01.07.1996 - 30.06.1997

Władysław Stachurski

01.07.1997 - 18.04.1998

Mirosław Jabłoński

02.05.1998 - 30.06.1998

Jerzy Kopa, Stefan Białas

01.07.1998 - 02.01.1999

Jerzy Kopa

03.01.1999 - 30.06.1999

Stefan Białas

01.07.1999 - 24.09.1999

Dariusz Kubicki

24.09.1999 - 08.03.2001

Franciszek Smuda

08.03.2001 - 17.03.2001

Krzysztof Gawara

17.03.2001 - 17.06.2003

Dragomir Okuka (Serbia)

17.06.2003 - 30.09.2004

Dariusz Kubicki

30.09.2004 - 30.06.2005

Jacek Zieliński, Krzysztof Gawara

01.07.2005 - 13.04.2007

Dariusz Wdowczyk

13.04.2007 - 18.06.2007

Jacek Zieliński

04.06.2007 - 14.03.2010

Jan Urban

14.03.2010 - 31.05.2010

Stefan Białas

01.06.2010 - 01.06.2012

Maciej Skorża

01.06.2012 - 19.12.2013

Jan Urban

19.12.13 -

Henning Berg

 

W pierwszych latach działalności klubu i sekcji piłkarskiej bardzo często zdarzało się przez dłuższy okres czasu, że drużyna I ligi nie miała swojego stałego trenera. W takich przypadkach obowiązki trenera spełniał jakiś najbardziej doświadczony zawodnik, wyznaczony przez kierownictwo sekcji piłki nożnej. Było tak np. w latach 1930-33 oraz 1935-35.

Opracowano na podstawie kronik sekcji piłkarskiej, jubileuszowych wydawnictw klubowych i wydawnictwa "Encyklopedia Piłkarska FUJI".

zgłoś błąd
Zgłoś błąd
Dodaj do
Logowanie z legia.com
Nie masz konta? Zarejestruj się Zapomniałeś hasło? Przypomnij

Nazwa strony: Legia.com
Link: http://legia.com/news%2C5-pierwsza_dwustronna_tablica_w_polsce.html
E-mail:
Opis problemu:
Podpis:
Przepisz kod: Kod
 
Kod:
Zamknij okno

PARTNER INTERNETOWY