Bezradność. Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 - Legia Warszawa
Bezradność. Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3

Legia Warszawa przegrała 0:3 z Radomiakiem Radom w domowym meczu 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Autor: PG

Autor: PG

Legioniści fatalnie rozpoczęli spotkanie. Już w 6. minucie sędzia Przybył pokazał czerwoną kartkę Bartkowi Kapustce, który wślizgiem faulował Christosa Donisa. Arbiter skorzystał z systemu VAR i odesłał zawodnika Legii do szatni. Niespełna pięć minut po tej sytuacji niecelnie głową uderzył Radovan Pankov. W kolejnych minutach obraz spotkania się zmieniał. Vagner Goncalves przestrzelił z dystansu, a Rafał Wolski został zablokowany przez Steve’a Kapuadiego. W 24. minucie Juergen Elitim trafił w jednego z rywali, a przyjezdni ruszyli z kontratakiem, który powinien wykończyć Rafał Wolski. Jednak były legionista nieczysto trafił w piłkę. W 33. minucie w sytuacji strzeleckiej znalazł się Marc Gual. Hiszpan uderzył w boczną siatkę. Pod koniec pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Semedo, lecz Dominik Hładun obronił tę próbę.

Po zmianie stron znów zaatakowali goście. Dawid Abramowicz wyprowadził kontrę Radomiaka i starał się przelobować Hładuna z bocznej strefy boiska, ale uderzył zbyt mocno. Pięć minut później głową uderzył Gual. Piłka minęła słupek, ale sędzia liniowy i tak wskazał pozycję spaloną Hiszpana. W 66. minucie piłkarze Radomiaka dynamicznie wymienili kilka podań przed polem karnym Legii, Semedo wpadł w “szesnastkę” z piłką i pokonał Hładuna. W odpowiedzi Wszołek uderzył obok słupka. Następnie rywale zablokowali techniczny strzał Josue. W 73. minucie kolejny kontratak gości przyniósł im drugiego gola. Vagner Goncalves wykończył z kilku metrów precyzyjne, płaskie podanie z prawej flanki. Niespełna dziesięć minut później Luka Vusković huknął z dystansu i zdobył trzeciego gola. Swoją szansę miał jeszcze Peglow, ale Hładun obronił strzał w kierunku dalszego słupka. W samej końcówce dwa dobre ofensywne akcenty dał Wojciech Urbański. Najpierw jego groźny strzał został zablokowany, a chwilę później Urbański zgrał piłkę klatką piersiową do Filipa Rejczyka, a jego strzał został obroniony.

Na trzy kolejki przed końcem Legia Warszawa traci do liderującej Jagiellonii Białystok sześć punktów.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (0:0)

Gole: Semedo (66’), Goncalves (74’), Vusković (79’)

Żółte kartki: Elitim (45’ +4’), Ribeiro (45’ +4’), Gual (49’), Pankov (75’) - Jordao (19’), Jakubik (28’), Kaput (70’), Peglow (83')

Czerwona kartka: Kapustka (6’)

Legia Warszawa: Hładun - Pankov, Jędrzejczyk (Ziółkowski 83’), Kapuadi (Celhaka 53’) - Morishita, Elitim, Kapustka, Kun (Ribeiro 26’)- Josue (Rejczyk 83’), Gual (Urbański 83’), Wszołek

Rezerwowi: Tobiasz, Ribeiro, Zyba, Dias, Celhaka, Ziółkowski, Rejczyk, Rosołek, Urbański

Radomiak Radom: Majchwicz - Jakubik, Rossi, Vusković, Abramowicz - Kaput (Luizao 84'), Donis (Jordao 14') - Grzesik, Wolski (Leandro 84'), Vagner (Peglow 77')- Semedo (Da Silva 84')

Rezerwowi: Koptas, Luizao, Leandro, Alves, Okoniewski, Da Silva, Peglow, Jordao, Zimovski