Plus500
Gra wewnętrzna rezerw Legii z drużyną U18 [ZDJĘCIA]

W ramach treningu w piątkowe popołudnie w hali pneumatycznej ośrodka LTC w Książenicach odbyła się gra wewnętrzna, w której zmierzyły się drużyny rezerw Legii i zespół Wojskowych U18. Wygrali ci drudzy po golach Jordana Majchrzaka i Oskara Lachowicza.

Autor: Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

W ramach treningu kończącego pierwszy tydzień przygotowań piłkarze rezerw Legii oraz drużyna U18 zmierzyły się w grze wewnętrznej. O godz. 15:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem drużyna prowadzona przez Grzegorza Szokę pokonała „rezerwistów” - pod batutą Marka Gołębiewskiego - 2:0. Do przerwy Legia U18 - po golu Jordana Majchrzaka - prowadziła 1:0. Obydwa zespoły są po ciężkich codziennych treningach, szkoleniowcy zdecydowali więc, aby rozegrać dwie połowy po 25 minut każda. Szczególną uwagę przykładano na grę poszczególnych formacji, a także budowanie różnych wariantów akcji ofensywnych i skracania pola gry. Piłkarze starali się grać szybko i kombinacyjnie.

Zdjęcie

Pomimo kilku okazji „rezerwistów” pierwsza odsłona spotkania, które sędziował trener Marcin Muszyński, przyniosła tylko jednego gola i to drużynie występującej na co dzień w CLJ. Po zmianie stron drużyny przystąpiły do gry z korektami w składach - zarówno jeśli chodzi o piłkarzy, jak i niektóre pozycje. Gra była wyrównana, ale konkretniejsi tego dnia byli młodsi legioniści. Pięć minut przed końcem meczu wynik na 2:0 dla Legii U18 ustalił pięknym strzałem pod poprzeczkę Oskar Lachowicz.

Zdjęcie

Od poniedziałku obydwie drużyny będą kontynuować cykl przygotowań do rundy wiosennej w Legia Training Center. Zespół rezerw spotka się tego dnia na zajęciach o godz. 16:30, zaś piłkarze U18 o godz. 8:30. W tygodniu piłkarze obydwu zespołów (a także młodszych roczników) odbywać będą również kontrolne testy medyczne. W sobotę, 22 stycznia o godz. 11:00, „rezerwiści” rozegrają pierwszy sparing - w Książenicach zmierzą się z drużyną ŁKS Łagów. Z kolei Legia U18 - także w sobotę, o godz. 13:00 - zmierzy się z zespołem Ruchu U19. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowej gry wewnętrznej legionistów: