Plus500
Tenis: Iga Świątek zwyciężczynią turnieju w Adelaidzie

Warszawianka Iga Świątek wygrała turniej w Adelaidzie. W finale australijskiej imprezy pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić 6:2, 6:2. Polka awansowała tym samym na 15. miejsce w rankingu WTA.

Autor: Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

W początkowej fazie turnieju w Adelaidzie Iga Śwątek bez problemu uporała się z Medison Brengle (USA, 81. WTA) 6:4, 6:3. W 1/8 finału warszawianka pewnie zwyciężyła Maddison Inglis (Australya, 136. WTA) 6:1, 6:3. W meczu świerćfinałowym Iga walczyła z 37. rakietą w rankingu WTA, Amerykanką Danielle Collins. W pierwszym secie nasza rodaczka wygrała 6:2, w drugim zaś prowadziła 3:0 i spotkanie dobiegło końca, bowiem rywalka nie była w stanie kontynuować gry. W grze o finał turnieju w Adelaidzie Polka stoczyła pojedynek ze Szwajcarką, Jil Teichmann (61. WTA) i wygrała 6:3, 6:2.

W meczu finałowym turnieju w Adelaidzie rywalką Igi Świątek była zawodniczka zajmująca wyższe miejsce w rankingu WTA (12.), rozstawiona z numerem dwa Belinda Bencić. Ale i jej Polka nie pozostawiła żadnych szans. W pierwszym i drugim secie Iga wygrywała po 6:2. Po meczu Świątek otrzymała trofeum za wygranie WTA Adelajda 500 oraz kwiaty. - Cieszę się z tego jak zareagowałam po Australian Open, po którym byłam lekko rozczarowana. Myślę, że cały czas się rozwijam i w zależności od sytuacji stawiam na różne rozwiązania. Przemówienia są dla mnie trudne. Po pierwsze gratuluję Belindzie. Mam nadzieję, że będziemy się spotykały jeszcze w wielu finałach. Uwielbiam grać tutaj w Australii, kocham to miejsce i dziękuję wszystkim, którzy przyczyniali się do tego, abyśmy mogli tutaj być. Dla mnie to coś nowego. Dzięki wam czuję się bezpiecznie. Kompletnie nie spodziewałem się, że będzie tutaj tylu Polaków, czuję się jak u siebie. wielki dzięki - powiedziała po zwycięskim finale Iga Świątek, która po australijskim triumfie awansowała na 15. miejsce w rankingu WTA.