Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-01-31 16:35:00
Newsletter

Adam Hlousek piłkarzem Legii!

Autor: Małgorzata Chłopaś Fot. Jacek Prondzynski, Mateusz Kostrzewa
Adam Hlousek został nowym piłkarzem Legii Warszawa! Obrońca VfB Stuttgart podpisał z naszym Klubem umowę, na mocy której będzie występował z ''eLką'' na piersi przez najbliższe trzy i pół roku.

Adam Hlousek trafił do Legii z grającego w Bundeslidze VfB Stuttgart, gdzie występował na pozycji lewego obrońcy. W przeszłości 27-letni Czech grał także na środku defensywy oraz na pozycji lewoskrzydłowego. To pierwszy w historii transfer grającego zawodnika z Bundesligi do Legii!

 

Pierwsze piłkarskie kroki Hlousek stawiał w SK Semily, następnie trafił do FK Baumit Jablonec i w barwach tego klubu w 2006 roku zadebiutował w pierwszej lidze czeskiej. W 2009 roku trafił do Slavii Praga, a grając tam zapracował na tytuł Piłkarskiego Talentu Czech. 

 

 

Hlousek ma za sobą przeszłość w niemieckich klubach. W 2011 roku grał w 1. FC Kaiserslautern, w latach 2012-2014 w 1. FC Nurnberg, a od 2014 roku we wspomnianym już Stuttgarcie. W tym sezonie nowy nabytek Legii zagrał w ośmiu meczach VfB Stuttgart (siedmiu w Bundeslidze i jednym meczu Pucharu Niemiec), w poprzednim na boisku pojawił się w aż 22 spotkaniach. Hlousek, grając w Bundeslidze, rozegrał ponad 80 meczów.

 

 

Hlousek to także reprezentant Czech. W dorosłej reprezentacji zadebiutował 14 października 2009 roku w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2010 z Irlandią Północną (0:0). Łącznie w reprezentacji A zagrał siedem razy. Występował także w kadrach młodzieżowych: U-18, U-19 i U-21.

 

Adam Hlousek to kolejny zawodnik pozyskany przez nasz Klub w przerwie zimowej. Dotychczas na Łazienkowską trafili Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Kasper Hamalainen i Jarosław Niezgoda.

 

Adam, witamy przy Łazienkowskiej 3!

 

 

Adam Hlousek

Ur. 20 grudnia 1988 r. 

Narodowość: Czech

Wzrost: 183 cm/79 kg

Pozycja: obrońca, lewoskrzydłowy

Poprzedni klub: VfB Stuttgart


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

TooL24
TooL24
Podporucznik
2016-01-31 18:12:02
Super
Bem77
2016-01-31 21:52:25
+

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN