Wszystko co musisz wiedzieć o Socios.com - Legia Warszawa
Plus500
Wszystko co musisz wiedzieć o Socios.com

  Wszystko co musisz wiedzieć o Socios.com

  Niezbędne informacje o Socios.com poniżej.

  Fot. LW

  Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

  Fot. LW

  Czym właściwie jest Socios?
  Socios.com jest pierwszą na świecie aplikacją, która umożliwia użytkownikowi mieć realny wpływ na decyzje dotyczące jego ulubionego sportu, ligi czy też drużyny. Jako przykład można podać kibiców Juventusu, którzy niedawno za pośrednictwem platformy Socios.com wybrali design oficjalnego autokaru pierwszej drużyny. To nie wszystko. Na posiadaczy Fan Tokenów czekają również dodatkowe benefity -  nagrody VIP, ekskluzywne promocje i zniżki od klubu i sponsorów oraz specjalnie oznakowanych „super-fanów”.
  W celu uzyskania tych korzyści i nie tylko, potrzebujesz tylko dwóch rzeczy. $CHZ (oficjalnej waluty aplikacji) i Fan Tokenów. Dzięki nim, uzyskasz dostęp do całkowicie nowej ścieżki komunikacji i interakcji ze swoimi ulubionymi sportami, ligami, drużynami. 
  Socios.com współpracuje z najlepszymi zespołami na świecie, takimi jak FC Barcelona, Juventus, AC Milan, Paris Saint-Germain, AS Roma, Atlético Madryt czy Galatasaray, alei  drużynami esportowymi czy Professional Fighters League.
  Społeczność nieustannie się rozrasta, a Socios.com jest przede wszystkim rodziną, ponieważ wszystkich jej członków łączy wspólna pasja i więź ze sportem.

  Zdjęcie

  Czym jest Fan Token i $CHZ?
  Chiliz to zbywalna, elektroniczna waluta, oficjalny środek płatniczy aplikacji Socios.com i jedyna rzecz jakiej potrzeba, aby nabyć Fan Tokeny. Najpierw należy wymienić swoją obecną walutę, na przykład PLN, Euro, GBP czy USD itd. na $CHZ, a następnie przekształcić swoje $CHZ w Fan Tokeny. Wszystko to można zrobić w aplikacji Socios.com przy użyciu VISA, Mastercard bądź Czarnej Karty wydawanej przez American Express. 
  Czym natomiast jest Fan Token? Fan Tokeny są niczym cyfrowe członkostwo, które nigdy nie wygasa. Członkostwo, które otwiera drzwi na całkiem nowy świat dla wszystlich pasjonatów sportu. Fan Tokeny pozwalają decydować w sytuacjach związanych z daną ligą czy też drużyną. Warianty różnią się, na przykład w PFL: od tego, która walka będzie uznana jako główna aż po to, który pięściarz uzyska bonus za najlepszy występ. Możliwości są niezliczone.
  Jeden Fan Token wystarczy, aby odać jeden głos, ale im więcej posiada ich kibic, tym więcej głosów może oddać. 1 Fan Token = 1 głos. Oczywiście, każda ankieta ma swój górny limit, tak, żeby jedna osoba nie mogła zadecydować o czymś sama. Fan Tokeny dają również dostęp do ekskluzywnych kibicowskich gadżetów, rozdań nagród oraz przeżyć jedynych w swoim rodzaju. Fan Tokeny są zbywalne i tylko ich określona liczba jest w obiegu. Cena Fan Tokenów może się zarówno podnieść jak i obniżyć, zgodnie z popytem rynkowym.

  Zdjęcie

  Jak kupić Chilliz i Fan Tokeny?
  Żeby rozpocząć proces zakupu Chilliz i Fan Tokenów trzeba przygotować:
  • aplikację Socios.com (dostępna w App Store i Google Play)
  • aktywny e-mail
  • aktualny dowód tożsamości
  Po zainstalowaniu aplikacji Socios.com, należy zweryfikować swoje konto. Można to zrobić  za pomocą adresu e-mail i dowodu tożsamości.
  Następnie, aby nabyć Chilliz, trzeba kliknąć w portfel - doładuj – wpisać liczbę Chilliz, jaką chce się uzyskać i przejść do płatności, wybrać jej metodę i uzupełnić szczegóły. 
  Po nabyciu Chilliz, można zakupić  Fan Tokeny. Jak to zrobić? Kliknąć w Handel na górze ekranu, wybrać swój upragniony Fan Token, kliknąć Kup, zadeklarować liczbę Fan Tokenów, jaką chce się nabyć i znów wciśnąć Kup. 
  Cena Fan Tokenów różni się w zależności od popytu rynkowego. Jedyny moment, w którym cena jest stała występuje podczas pierwszej emisji Fan Tokenów, w skrócie FTO (ang. Fan Token Offering). FTO Legii Warszawa będzie miało miejsce 4 maja 2021 roku.
  W 2020 roku Fan Tokeny wygenerowały 30 milionów dolarów przychodu dla klubów i ich partnerów. Pod koniec grudnia i na początku stycznia kilka z nich zadebiutowało na największych giełdach kryptowalut, w tym przede wszystkim Binance, gdzie tokeny kibiców Juventusu FC i PSG osiągnęły obroty rzędu 300 milionów dolarów w ciągu 24 godzin.

   

   

  ZdjęcieZdjęcie
  Udostępnij
  16razyMistrz Polski
  20razyPuchar Polski
  4razySuperpuchar Polski
  pobierz oficjalną aplikację klubu
  App StoreGoogle PlayApp Gallery
  © Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.