Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-06-08 13:20:00
Newsletter

Alban Sulejmani zawodnikiem Legii Warszawa

Autor: legia.com Fot. Mateusz Kostrzewa
Alban Sulejmani został trzecim letnim wzmocnieniem naszego Klubu. Osiemnastoletni macedoński skrzydłowy podpisał z Legią Warszawa kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2019/2020.

Ostatnim klubem Sulejmaniego było macedońskie FK Renova. W barwach tej drużyny w zeszłym sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach pierwszej ligi. Wcześniej występował w takich drużynach jak FK Makedonija Gjorce Petrow oraz Rabotnicki Skopje.

 

"Na testach zaprezentował się na tyle dobrze, że postanowiliśmy zaryzykować i zaproponować mu kontrakt. To boczny pomocnik, który może zagrać także w ataku. Przez pół roku grał na pozycji napastnika w pierwszoligowym macedońskim klubie FK Renova. Złapał zatem pierwsze szlify w piłce seniorskiej. Jak na swój wiek jest bardzo dobrze rozwinięty fizycznie. Dla nas to zawodnik rozwojowy, o dużym potencjale. Tylko od niego zależy, czy jego przygoda w pierwszym zespole zacznie się od pierwszego dnia" - charakteryzował piłkarza dyrektor sportowy Legii, Michał Żewłakow, w audycji "TOK gra Legia".

 

 

Osiemnastolatek występował również w reprezentacji U-17 Macedonii. W zeszłym roku był testowany w zespole rezerw naszego Klubu i na sztabie szkoleniowym zrobił bardzo dobre wrażenie.

 

"Rozmawialiśmy z tym zawodnikiem od dawna. Jest to piłkarz perspektywiczny. W seniorskiej piłce jeszcze nic nie wygrał, ale jak najbardziej ma ku temu predyspozycje" - dodał w "TOK gra Legia" prezes Bogusław Leśnodorski.

 

Próbkę umiejętności nowego zawodnika Legii Warszawa można zobaczyć na poniższym wideo:

 

Witamy w Legii, Alban!


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN