Legia Warszawa
vs Pogoń Szczecin
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2015-07-09 22:40:00
Newsletter

Aleksandar Prijović piłkarzem Legii! (HD)

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
Aleksandar Prijović został nowym napastnikiem Legii Warszawa. 25-letni Szwajcar trafił na Łazienkowską 3 z tureckiego Bolusporu na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się z naszym Klubem na cztery lata. Prijović, tak jak cała Legia, jest gotowy do walki!

 

Aleksandar Prijović przychodzi do Legii z tureckiego Bolusporu, w barwach którego zaliczył świetny sezon na zapleczu tamtejszej ekstraklasy. Szwajcar zagrał w 31 meczach, w których strzelił 16 goli i zanotował 5 asyst. To był najlepszy rok w dotychczasowej karierze 25-letniego środkowego napastnika, który ma koncie także występy w eliminacjach Ligi Europy w barwach FC Sion i Tromso (gol z Partizanem Belgrad w rundzie play-off 2012).

 

- To dla mnie duży krok, jestem szczęśliwy, że jestem w Legii. Poprzedni sezon to dopiero początek. W Legii chcę być jeszcze lepszy - mówi Prijović.

 

Dlaczego zdecydował się przyjąć ofertę naszego Klubu? - Prowadziłem rozmowy z wieloma klubami, ale kiedy zgłosiła się Legia dogadaliśmy się w ciągu jednego dnia. To największy polski klub, ze stolicy, a w przyszłym roku - mam nadzieję - również mistrz kraju - dodaje.

 

Aleksandar Prijović urodził się 21 kwietnia 1990 roku w Sankt Gallen. Szwajcar serbskiego pochodzenia rozpoczynał juniorską karierę w miejscowym klubie, z którego w 2007 roku trafił do Parmy, w barwach której zagrał jeden mecz w Serie A. Z Włoch rok później wykupiło go angielskie Derby County, ale nie mogąc wywalczyć sobie miejsca w składzie, Prijović w 2009 roku grał na wypożyczeniach w Yeovil Town (4 występy) i Northampton Town, dla którego zdobył 2 bramki w 10 meczach w League One.

 

 

Czas na regularne występy przyszedł dla Prijovicia w 2010 roku, kiedy ten miał dwadzieścia lat. W sezonie 2010/11 napastnik grał w szwajcarskiej ekstraklasie w barwach FC Sion, dla którego strzelił wtedy w lidze 6 goli i zaliczył 3 asysty. Dołożył także jedno trafienie w Pucharze Szwajcarii, który w tamtym roku wygrał właśnie Sion. Rozgrywki 2011/12 Prijović również spędził w ojczyźnie, tym razem na wypożyczeniu w Lausanne-Sport (12 meczów i 1 gol we wszystkich rozgrywkach), a następnie przeniósł się do Norwegii - również na zasadzie wypożyczenia - gdzie do 10 goli dołożył 4 asysty dla Tromso w 37 spotkaniach (liga, puchar i LE).

 

W sierpniu 2013 roku Prijović podpisał 2,5-letni kontrakt ze szwedzkim Djurgardens IF (co ciekawe, w tym czasie grał tam również Pablo Dyego), gdzie strzelił 10 goli i zanotował 3 asysty w 30 meczach. Rok później ze Szwecji wykupił go występujący na zapleczu tureckiej ekstraklasy Boluspor, a o osiągnięciach napastnika nad Bosforem piszemy w pierwszym akapicie.

 

 

Aleksandar Prijović gra na pozycji środkowego napastnika, ma 191 cm wzrostu i jest prawonożny. Występował w młodzieżowych reprezentacjach Serbii (U-17, U-19) i Szwajcarii (U-20, U-21). Jest czwartym wzmocnieniem Legii w letnim okienku transferowym, po Nemanji Nikoliciu, Pablo Dyego i Michale Pazdanie. W naszej drużynie Prijović będzie występował z numerem 99.

 

 

Aleksandar Prijović w liczbach (wszystkie rozgrywki)

 

Boluspor (2014-15): 31 meczów - 16 goli - 5 asyst

Djurgardens IF (2013-14): 30 meczów - 10 goli - 3 asysty

Tromso IL (2012-13, wyp. z FC Sion): 37 meczów - 10 goli - 4 asysty

FC Lausanne-Sport (2011-12, wyp. z FC Sion): 12 meczów - 1 gol

FC Sion (2010-13): 46 meczów - 7 goli - 3 asysty

Northampton Town (2009, wyp. z Derby County): 10 meczów - 2 gole

Yeovil Town (2009, wyp. z Derby County): 4 mecze

Parma (2006-08): 1 mecz

 

 

Gole i najlepsze akcje Prijovicia w barwach Bolusporu

 

 

Gole i najlepsze akcje Prijovicia w barwach Djurgardens IF

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Welcome in Legia Aleksandar ! If you have a heart of a warrior you are in good place. :) I wish you many goals for our beloved Legia and many personal achievements! Legia Warsaw Champion of Poland 2015/2016 !

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN