Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-07-04 11:57:00
Newsletter

Deloitte: Legia szósty raz z rzędu z najwyższymi przychodami

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Janusz Partyka
We wtorek w Skyboksie na stadionie przy Łazienkowskiej 3 firma Deloitte zaprezentowała swój coroczny raport finansowy dotyczący ekstraklasy i klubów, które w niej występują. Po raz szósty z rzędu najwyższymi przychodami w Polsce może pochwalić się Legia Warszawa.

"Już od 2011 roku pod względem finansowym klub ze stolicy dominuje w Ekstraklasie" - czytamy w raporcie Deloitte. "Tym razem tegoroczny Mistrz Polski osiągnął w 2016 roku przychody na poziomie 207,4 mln złotych. Tak znaczący wzrost budżetu Legia zawdzięcza przede wszystkim awansowi do UEFA Champions League".

 

 

Wzrost przychodów Legii w stosunku do poprzedniego roku to blisko 100 milionów złotych. Przez awans do Ligi Mistrzów UEFA znacznie zmieniła się struktura przychodów naszego klubu. Aż 55% stanowiły pieniądze z transmisji telewizyjnych, które rok wcześniej, kiedy Wojskowi grali "jedynie" w Lidze Europy UEFA, wyniosły 32%.

 

 

Legia jest jedynym klubem w Polsce o niskim wskaźniku wynagrodzeń (47%), co jest oczywiście efektem bardzo wysokich przychodów osiągniętych dzięki Lidze Mistrzów UEFA. Bardzo cieszy również fakt, że w 2016 roku to właśnie nasz klub mógł pochwalić się najwyższą frekwencją w LOTTO Ekstraklasie (średnio 20,500 widzów na meczu).

 

 

W stosunku do roku 2015 nie zmienił się układ pierwszych trzech klubów w rankingu jeśli chodzi o przychody (Legia, Lech, Lechia), ale tylko mistrz Polski zanotował ich wzrost. Łączne przychody wszystkich klubów LOTTO Ekstraklasy w 2016 roku wyniosły 578,9 mln złotych i dzięki Legii Warszawa wzrosły o 15% w stosunku do zeszłego roku.

 

 

Przychody klubów LOTTO Ekstraklasy w 2016 roku

 

1. Legia Warszawa - 207,4 mln zł (wzrost o 92%)

2. Lech Poznań - 55,1 mln zł (spadek o 29%)

3. Lechia Gdańsk - 41,5 mln zł (spadek o 7%).

 

Struktura przychodów Legii Warszawa

 

Transmisje - 55%

Komercyjne - 26%

Dzień meczowy - 19%

 

 

 

 

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN