Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-02-01 22:15:00
Newsletter

Dusan Kuciak odchodzi z Legii Warszawa

Autor: Legia Warszawa
Dusan Kuciak nie jest już zawodnikiem Legii Warszawa. Po ponad czterech latach słowacki bramkarz odszedł z naszego Klubu na zasadzie transferu definitywnego. Teraz będzie grać w Hull City, drużynie angielskiej Championship.

Kuciak trafił do Legii w sierpniu 2011 roku. Przyszedł z rumuńskiego FC Vaslui i od razu wywalczył miejsce w podstawowym składzie "wojskowych". Jego pierwszym meczem z "eLką" na piersi było pamiętne, wyjazdowe spotkanie ze Spartakiem Moskwa. Legioniści wygrali wtedy 3:2 i wywalczyli swój pierwszy awans do fazy grupowej Ligi Europy.

 

W kolejnych sezonach Słowak jeszcze trzykrotnie bronił barw Legii w elitarnych rozgrywkach UEFA, a na arenie europejskiej zaliczył dla naszego Klubu aż 47 spotkań. Dwukrotnie awansował z "wojskowymi" do fazy pucharowej Ligi Europy, mierząc się ze Sportingiem Lizbona i Ajaksem Amsterdam.

 

W kraju Kuciak wygrał z Legią dwa mistrzostwa i trzy Puchary Polski. Oprócz sukcesów drużynowych, w Polsce zdobył także uznanie jako jeden z najlepszych bramkarzy występujących w Ekstraklasie w tej dekadzie, czego potwierdzeniem był tytuł golkipera sezonu, przyznany Słowakowi na Gali Ekstraklasy za sezon 2013/14.

 

Łącznie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Dusan Kuciak rozegrał w barwach Legii 193 mecze.

 

Zarząd Legii Warszawa dziękuje Dusanowi Kuciakowi za wysiłek włożony w reprezentowanie barw Klubu i liczne sukcesy odniesione przy Łazienkowskiej oraz życzy Słowakowi powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej.

 

Dusan Kuciak w Legii Warszawa

Mistrzostwo Polski (2): 2013, 2014

Puchar Polski (3): 2012, 2013, 2015

Faza grupowa Ligi Europy (4): 2011/12, 2013/14, 2014/15, 2015/16

W Ekstraklasie: 131 meczów

W Lidze Europy: 37 meczów

W el. Ligi Mistrzów: 10 meczów

W Pucharze Polski: 13 meczów

W Superpucharze Polski: 2 mecze

Łącznie: 193 mecze

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN