Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-05-16 13:35:00
Newsletter

Jakub Rzeźniczak najbardziej utytułowanym legionistą w historii!

Autor: Jakub Jarząbek Fot. Mateusz Kostrzewa
Mistrzostwo Polski zdobyte na stulecie klubu to dla całej Legii Warszawa fantastyczna sprawa i wielkie osiągnięcie. Końcowy sukces ma dodatkowy smak dla Jakuba Rzeźniczaka, który dzięki dubletowi zdobytemu w tym sezonie stał się najbardziej utytułowanym zawodnikiem w legijnej historii.

Obecny kapitan Legii Warszawa został zawodnikiem naszego klubu latem 2004 roku. Przez ten czas przeżywał w tym klubie wiele wzlotów, także czasami gorszych chwil. Wczoraj jednak mógł świętować z drużyną kolejny tytuł zdobyty podczas gry przy Łazienkowskiej, który zagwarantował mu wejście na stałe do historii naszego klubu.

 

Dodając tegoroczne mistrzostwo oraz krajowy puchar, Jakub Rzeźniczak ma w tej chwili w barwach Legii Warszawa zdobyte jedenaście trofeów – cztery mistrzostwa, sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar. W łącznej liczbie zdobytych trofeów zrównał się tym samym z Markiej Jóźwikakiem. Biorąc pod uwagę krajowe trofea czołówka klasyfikacji najbardziej utytułowanych legionistów prezentuje się następująco:

 

Jakub Rzeźniczak – 4x Mistrzostwo Polski, 6x Puchar Polski, 1x Superpuchar Polski

Marek Jóźwiak - 4x Mistrzostwo Polski*, 4x Puchar Polski, 2x Superpuchar Polski, 1x Puchar Ligi

Leszek Pisz - 3x Mistrzostwo Polski*, 4x Puchar Polski, 2x Superpuchar Polski

Zbigniew Robakiewicz - 3x Mistrzostwo Polski*, 4x Puchar Polski, 2x Superpuchar Polski

Lucjan Brychczy - 4x Mistrzostwo Polski, 4x Puchar Polski

Michał Kucharczyk - 3x Mistrzostwo Polski, 5x Puchar Polski

Michał Żyro  - 3x Mistrzostwo Polski, 5x Puchar Polski

 

Kapitanowi naszego zespołu gratulujemy historycznego wyczynu i życzymy jak najczęstszych okazji do powiększenia kolekcji trofeów o kolejne zdobyte w barwach Legii Warszawa!

 

*Marek Jóźwiak ma na koncie cztery mistrzostwa Polski w barwach Legii, jeżeli policzymy mu tytuł zdobyty przez Wojskowych w 1993 roku. Oficjalnie, to mistrzostwo nie należy jednak do naszego Klubu. Mimo że legioniści wywalczyli je na boisku, tytuł został im odebrany przez Polski Związek Piłki Nożnej i trafił w ręce Lecha Poznań (więcej - TUTAJ). A zatem, oficjalnie, Marek Jóźwiak zdobył z Legią 11 trofeów - tyle samo, ile Jakub Rzeźniczak. Niewątpliwie jednak to "Rzeźnikowi" należy się pierwszeństwo - wszak waga mistrzostwa Polski jest większa od Pucharu Ligi. Podobna sytuacja dotyczy również Zbigniewa Robakiewicza i Leszka Pisza.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

eMTeZet
2016-05-16 16:38:33
Wyprzedzić Pana Lucjana - bezcenne... i nie sądzę, żeby Rzeźnik gdziekolwiek się wyniósł, to rekord może wyśrubować, że ho ho! A później zostanie jak Vuko czy Żewłak przy Legii i na stare lata będzie odcinał kupony. A może jak Pan Lucjan dostanie tytuł H. Prezesa i będzie bywał tu i tam. Ciekawe, że ci naj to wszystko przyjezdni: Brychczy, Deyna, Pol, Ćmikiewicz, Zieliński itd. A nasi rodowici Dziekan wędrował po Widzewach, Żewłak do Polonii poszedł i tylko na emeryturę się zaklepał, Kosa był z Konstancina, Szczęsny jeszcze, ale ten bił rekordy w 4 klubach 4 majstry zdobył i na Legii ma przewalone, Kazimierski jeszcze no tak, kto tam dalej Żmija był z Radzymina, Iwanicki był z Bródna i Kowal też fakt Warszawiacy. Jeszcze Rysiek Milewski z Ochoty. Mało oj mało. A teraz najbliżej Kuchy N.Dwór, Żyro Piaseczno itd itd Ale cóż jak sama nazwa wskazuje Legia. Nic to; ważne, że 12 tytuł jest w Stolycy. Jak kogoś pominąłem dodajcie, bo ja z głowy - nie chce mi się wertować Historii. Legia na tronie...!

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN