Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-06-13 00:01:00
Newsletter

Jubileusz bohatera Ł3

Autor: legia.com Fot. Jacek Prondzynski
13 czerwca to dla Legii Warszawa data szczególna. Tego dnia urodziny obchodzi legenda naszego Klubu - Lucjan Brychczy. Panie Lucjanie, wszystkiego naj(L)epszego!

Przygoda Pana Lucjana Brychczego z Legią Warszawa rozpoczęła się w 1954 roku i trwa do dzisiaj. W tym czasie związany był on z Wojskowymi na dobre i na złe, uczestnicząc w ich sukcesach, nie uciekając od odpowiedzialności po porażkach. Przez lata z jego wiedzy i autorytetu korzystało wielu, chociażby w początkach swojej kariery Kazimierz Deyna. Zdobywając z naszym klubem kolejne trofea zawsze imponował mądrością i elegancją - w całej karierze zobaczył tylko jedną czerwoną kartkę.

 

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pozostał w naszym Klubie w wielu rolach - członka sztabu szkoleniowego, głównego trenera, a z czasem honorowego prezesa Legii Warszawa. Z jego doświadczenia korzystało wielu szkoleniowców Wojskowych, co zapowiedział również nowy trener - Besnik Hasi. W końcu jego oglądu boiskowej sytuacji i strzału z rzutu wolnego pozazdrościć do dzisiaj może wielu młodszych, czynnych zawodników.

 

Autorytet, inspiracja, wzór prawdziwego legionisty. Legia Warszawa jest dumna, że to akurat jej barwy zdecydował się reprezentować i pozostał im wierny do dzisiaj. Nazwanie trybuny południowej nowego stadionu jego imieniem i tak nie jest w stanie oddać wszystkich zasług, jakie poczynił dla Klubu.

 

Panu Lucjanowi życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu kolejnych wspaniałych chwil przy Łazienkowskiej 3. Bo jak pokazuje jego życiorys, są ludzie nie do zastąpienia...


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

maik
maik
Kapitan
2016-06-13 06:10:51
200 Lat Kici ! Wszystkiego Dobrego... Pilnuj chłopaków i ucz profesjonalizmu
Pawel1983
2016-06-13 08:33:53
100 lat Panie Lucjanie.

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN