Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-09-15 00:39:00
Newsletter

Komunikat Legii Warszawa ws. Incydentów podczas meczu z Borussią Dortmund

Autor: Legia Warszawa

W związku z incydentami, jakie miały miejsce podczas dzisiejszego meczu Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Legią Warszawa i Borussią Dortmund niniejszym oświadczamy, że:

 

1) Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować „Jude Jude BVB”. Ustalono, że kibice śpiewali „Nutte Nutte BVB”. Jest to obraźliwa dla Borussii Dortmund i jej kibiców przyśpiewka śpiewana przez kibiców innych niemieckich drużyn – nie ma ona jednak żadnego kontekstu rasistowskiego czy antysemickiego. Niemniej jednak z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci.

 

2) Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje.

 

Władze Legii Warszawa


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

mamon66
mamon66
Podporucznik
2016-09-15 07:05:05
Czytam i nie wierzę :)
Najwiekszym KRYMINAŁEM jest ten alban Hasi na ławce trenerskiej.... i o tym powinniscie pisać, wczoraj przy zaangażowaniu i walce mozna było wygrać ten mecz....
Za to w Ząbkach było na co popatrzeć. Wola walki, siła i mimo że przegrali to jednak poziom nieporównywalny... BH powinien posłuchać się tego co usłyszał po Termalice. Chłopaki grają pod niego bo jest ich praca, takie mają wytyczne, dlatego klub ma trenera. A co on zrobił ta drużyną to jest już nie do odbudowania w tym sezonie. Zarząd na czele z prezesem powinni jak najszybciej przerwać te zmiany. Przez nie tracimy w naszej lidze... LM to tylko przerywnik, zabawa, no i ogromna kasa dla klubu. BH to egoista, poczytajcie co pisali o nim w poprzednim klubie... Ta sama śpiewka, zwala winę na wszystko i wszystkich tylko nie na siebie. Jego taktyka europejska z szybką wymianą piłek zwyczajnie się nie sprawdza. Co widać. Bo nie da się tego ot tak wprowadzić, dziś gracie jeszcze po swojemu, ale jutro już tak jak każę... [sic!]. To była dobra lekcja dla chłopaków. Zmierzyli się z drużyną która naprawdę reprezentuje wyższy poziom gry. Obrona do naprawy. wchodzili w nas jak chcieli. Wynik to nie wszystko. Ważne żeby być razem na dobre i na złe.
Tomo
2016-09-15 09:21:54
ad1. Macie swoja kamerę nagrywającą doping, proponuję obejrzeć, jak było nawoływanie, a teraz wszyscy jak najgłośniej, "ju_e...ju_e" To słychać bardzo dobrze jeśli jedna osoba krzyczy to do mikrofonu, kolejny raz "najlepsi kibice na świecie Was oszukali"
Śmieszny ten nasz Klub a w porównaniu do klubów europejskich europejskich to jest klubik ... U nas można na trybuny wynieść praktycznie wszystko, można zaatakować kibiców gości, kibole mogą ściągać haracz od kogo chcą a płacą za to wszyscy. Ciekawy jestem jak klub zareaguje jeśli trybuny zostaną zamknięte i ludzie którzy spełnili wymagania formalno-prawne zawierając umowę kupna pakietu i pozostawali na swoich miejscach, nie wznosili wulgarnych okrzyków nie odpalali pirotechniki zaczną składać wnioski z powództwa cywilnego o zwrot kosztów. Nie będziemy dojnymi krowami ...
Daro72
Porucznik
2016-09-15 09:30:03
Panowie właściciele najwyższy czas się obudzić kasę już zarobiliście starczy wam na parę lat. Pora na zmiany w zimę będzie za późno kasę na odprawę dla pseudo trenera macie!!!!! Pokażcie że macie jaja!!!!!!!!!! Hasi do domu!!!!!!!! Pierwszy raz odkąd przychodzę z najmłodszym synem (a przychodzi ze mną na każdy mecz przy Ł3 od 7 lat!) nie wiedziałem jak mu wytłumaczyć to co się dzieje z LEGIĄ, miał łzy w oczach!!!!! DOŚĆ TEGO !!!!!!!
Gipson
Kapitan
2016-09-15 09:45:15
Jak zwykle lakoniczne oświadczonko (komunikat) pogrozimy paluszkiem, uefa dowali kare aż nam pójdzie w pięty. Spoko macie pieniądze z chęcią zapłacicie te parę ojro i po co była ta selekcja na wiernych kibiców w przypadku tej trybuny, no chyba że to byli spadochroniarze. Wynik jak wynik przy takiej naszej lidze i zaangażowaniu to my możemy pograć w (ósmej lidze mistrzów)okręgówce , bo władze uefy już się postarają aby nas niebyło przez następne 21 lat w żadnych rozgrywkach. Przez reformę oraz odgórne polecenie.
Lucky
Porucznik
2016-09-15 10:29:18
Do Zarządu Zadyma przy sektorze gości oraz obok VIP-ów z UEFA musiała być zaplanowaną prowokacją. Żądam od władz klubu ukarania winnych i podania do publicznej wiadomości ich danych osobowych oraz przedstawienia skąd się tam znaleźli (który sektor, może przedarli się z zewnątrz). W przypadku zakazu stadionowego nałożonego przez UEFA, oczekuję zwrotu za bilety. Dotychczas nigdy nie korzystałem z prawa zwrotu i wspierałem klub finansowo. Lecz teraz w CL mamy najwyższy poziom europejski i najwyższego poziomu odpowiedzialności oczekuję od Zarządu. Skoro Zarząd okazał się grupą dyletantów czas aby ponieść konsekwencje finansowe, bo to boli najbardziej. Wymagam aby Prezes Leśnodorski zrewidował swoją politykę flirtu z idiotami. (L)
Chciałbym to wreszcie zobaczyć jak te wszystkie awanturujące się wczoraj bydlaki zostaną ukarani. Jestem ciekaw czy został złapany chociaż jeden z nich!!! Jest tyle możliwości żeby takie tatałajstwo wyłapywać jak tylko wyjdą ze stadionu, ale Policja jak zawsze umywa ręce i olewa sprawę bo tak jest najprościej!!!
Ponury
2016-09-15 11:16:33
Jeśli wystarczą im kibole zamiast kibiców to chyba najlepiej nie prowadzić sprzedaży biletów... Porozdawać tej dziczy i wszyscy będą zadowoleni . Oni bo będą robili to co teraz , a normalni ludzie nie będą musieli w tym uczestniczyć... Wszystko potrafią spier..lić....
MatteoAlessandro
MatteoAlessandro
Szeregowiec
2016-09-15 11:21:12
Czekam na dokumentację tego, co było śpiewane, wiem co słyszałem, ale już nie raz okazywało się, że jednak źle słyszałem, więc czekam na konkretny dowód. Co do zadymy, to wiem, że sporo kibiców uważa, że miarka się przebrała. Takie rzeczy dzieją się tylko i wyłącznie przez chore porozumienie władz klubu z "kibicami", albo przez wyraźne zaniedbanie w ochronie, które nie może być więcej tolerowane. Nie skończy się na ew. zwrotach kasy za odwołany mecz/mecze (o ile do tego dojdzie), ale na pozwach Legii. Może to wreszcie otworzy właścicielom oczy. Mieliby inne podejście jakby ich dzieci zostały zagazowane przez szajbusów w kominiarkach.
wbLegia
Podporucznik
2016-09-15 11:22:03
Tak. Żyleta i szczególnie gniazdowy śpiewali "Nutte Nutte", a zamaskowana husaria pobiegła na trybunę gości rozdawać darmowe wejściówki na Legia vs Real Madryt. Fajnie, że się bronicie w każda możliwą stronę, ale dopóki będziecie bronili tych typów co wam klub rozwalają dopóty będziecie nieszanowanym klubem, płacącym kary i stającym się pośmiewiskiem na cały świat. Hańbicie nasze barwy (nie kibole - bo oni mają już przeprane mózgi i myślą, że mecz to wojna) to zarząd hańbi klub broniąc tych kiboli. 2) nie udawajcie, że kogokolwiek złapaliście z tych zamaskowanych. To jest mydlenie oczu. Pewnie Leśniodorski tylko przybił piątkę Bochenkowi, że fajna oprawa i dużo rac. Tak wygląda ich "porozumienie". Ten klub zaczyna być kpiną poprzez przyzwolenie na takie zachowania. "Ruska ku**" "Ju** Ju** BVB" Fu** UEFA" bijatyki z włochami i anglikami. I samo to debilne stwierdzenie "Nienawidzimy wszystkich" to wstyd dla tego klubu a nie dobra reklama. MAM NADZIEJE, ŻE JAK ZAMKNĄ STADION TO ODDACIE KASĘ.
kibicGrzesiek
Szeregowiec
2016-09-15 12:52:07
Hahaha :) Nute nute :) Może jeszcze Nutella nutella :) Mam nadzieje, że Leśny słono zapłacisz za to wszystko, że ludzie Ci nie odpuszczą jak stadion zostanie zamknięty (a z pewnością tak się stanie)
Przestańcie z tym "Jude"...S kilkukrotnie powtarzał "Nutte" (czyt. nude) jak "nuda". Niestety kilka osób źle zrozumiało, kilka podłapało i wyszło jak wyszło. A może zainwestować w nagłośnienie na Żylecie? Wtedy nie będzie takich nieporozumień
Cygan
2016-09-15 15:40:09
Myślę że wszyscy jesteśmy siebie warci. Władze bo zatrudniły niedojdę na trenera i jeszcze uważają że wszystko jest ok, trener bo pojęcia nie ma co robi, piłkarze bo mimo tego że steruje nimi nieudacznik to jakoś mega zaangażowania u nich też nie widać, bydło na trybunach srające do własnego gniazda. Teraz zamiast Realu M wielkiej Ligii Mistrzów będzie pusty stadion, kary zakazy itp. Jestem kibicem Legii, kocham ten klub, te barwy ale wczoraj była kwintesencja tego bajzlu. I zanim ktoś skrytykuje Prezesa, Mioduskiego i innych niech pójdzie i najpierw skrytykuje tych w kominiarkach w naszych barwach psikających gazem obok sektora rodzinnego na którym siedziały nasze dzieciaki. Podobnie zanim Władze będą odcinać się od bydła robiącego rozpierduche niech najpierw skrytykują naszego Murinjo, który ośmiesza nasz klub w Łęcznej czy innym Lublinie, Niecieczy Warszawie itp. I jeszcze raz podkreślam jesteśmy siebie warci, tylko ten Klub, jego Barwy, Tradycja, Historia nie jest warta NAS, mnie również bo nie odcinam się od tego wszystkiego bo jestem tego częscią, płace za bilety więc wspieram Włodarzy, daje na zbiórki na oprawy wspieram ruch Ultras ale pewnie i trochę te zajścia jak w sektorze gości bo każdy wie jak jest PS pora się zastanowić co dalej, niech każdy z nas się zastanowi, ja wiem co robić dalej ale każdy niech zacznie od siebie. PS2 a klasy to możemy się uczyć od Piszczka, którego w różny sposób prowokowaliśmy, a on mimo wszystko po laniu jakie nam sprawili wypowiadał się z ogromną klasa.
Mirek82
Podporucznik
2016-09-15 16:02:22
Proponuje akcję "I'm sorry"i kwiaty dla bvb. Jak czytam, że Leśny akceptuje to co się działo na trybunie zachodniej, bo ma układ z kibicami to jest to jakaś paranoja wyjęta prosto z GW.Na stadionie było 30 tyś ludzi a bajzel zrobiło 15-30 osób. Takie zachowania trzeba tępic a osoby eliminować ze stadionu. Kultura kibicowania z roku na rok się poprawia, a incyenty zdarzają się wszędzie ( niemiaszki niech lepiej spojrzą na swoje podwórko). Klub wydał zakazy stadionowe, nie zauważyłem żeby kogoś bronił. W przeciwieństwie do niektórych na tym forum, mam nadzieję że stadion nie będzie zamknięty i będe miał możliwość oglądania meczów LM na żywo, bez obecności osóbodpowiedzialnch za wczorajszą sytuacje Ps; MatteoAleksandro- jesteś z policji,że chcesz dokumentacje?Będziesz pisal pozwy? może odpuść sobie przychodzenie na stadion,nie będziesz miał dylematu.
old boy
Porucznik
2016-09-15 17:04:59
W 100% popieram to co pisze powyżej kolega Cygan. Ale swoją drogą zabawne jest do czego prowadzi tzw. poprawność polityczna. Wszyscy rozprawiają czy Żyleta krzyczała "Jude" czy "Nutte". A co jakby BVB krzyczało "Legia Słowianie"? A tak poza tym, to o wiele bardziej wolę być Żydem niż k...ą!
Julian
Podporucznik
2016-09-15 17:07:18
Panie Prezesie! W imieniu zwykłych kibiców zapełniających stadion przy Łazienkowskiej 3 z powodów czysto sportowych a nie chęci "pokazania się" kibicowsko w Europie żądam opublikowania danych wszystkich kiboli, którzy próbowali zakłócić mecz z Borussią oraz permanentnego zakazu wstępu na stadion dla tych zwierząt. Oni nie są kibicami Legii Warszawa! Nikt kto niszczy własny stadion i krzywdzi własnych kibiców oraz pracowników klubu nie jest kibicem Legii Warszawa! Proszę to wreszcie zrozumieć to może więcej spokojnych mieszkańców Warszawy, nie obawiając się o swoje zdrowie, zacznie przychodzić na stadion.
Toudi
Toudi
Porucznik
2016-09-15 18:22:26
nic z apeli do prezesa czy zarządu nie będzie. mają układ z niektórymi a ci niektórzy twierdzą, że mogą robić i być na stadionie gdzie chcą. /mecz z dundalk i pobicie kibica na trybunie wschodniej/ oni są partnerami,reszta to dojne krowy.
old boy
Porucznik
2016-09-15 18:52:46
Obecna sytuacja to m.in. całkowity brak reakcji na pobicie kibica na trybunie KAZIMIERZA DEYNY! Skąd te osiłki się tam znalazły, bo chyba nie kupiły biletów?
Lucky
Porucznik
2016-09-15 20:53:29
Wciąż mam kaca moralnego, choć normalnie kibicowałem na Wschodniej. Panie Leśny, jeśli nie chcesz zguby klubu, musisz zgnieść te robaki i zrobić porządek.
mamon66
mamon66
Podporucznik
2016-09-15 22:03:29
https://www.youtube.com/watch?v=2rlL6cCjwog#t=252.216183796 ten film pokazuje skąd przyszli i gdzie poszli atakujący. Normalnie nie można przejść z jeden trybuny na drugą . Płoty ochrona kamery , proszę niech zarząd klubu nie mówi że nie wiedział co się będzie działo. Sprawiedliwe wyjście z sytuacji moim zdaniem by było zamknięcie trybuny zachodniej na rozgrywki Ligi Mistrzów . Tak naprawdę wtedy by zostali winni Ci ,którzy na to pozwolili .
Toudi
Toudi
Porucznik
2016-09-15 22:27:27
wrzucony film jednoznacznie pokazuje, że działo się to w sektorze 123. spróbuj kupić tam bilet, nawet na zagłębie. nie ma takiej możliwości, sektor wyłączony ze sprzedaży. jak zawsze.wszystko w gestii klubu. podejrzewam , że tak działo się także w przypadku miejscówek na Dortmund. dlaczego zamykać zachodnią całą, choćby to część po drugiej stronie, bliżej północnej czy sektory powyżej 123. klub chyba wie komu sprzedawał bilety.
Toudi
Toudi
Porucznik
2016-09-15 22:45:50
jeśli "dogadani" z prezesami mogą przebywać na całym stadionie / bo tym się chwalą/ to zamykanie jednej trybuny mija się z celem.idę o duży zakład , że to nie byli bywalcy zachodniej czy wschodniej.

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN