2016-06-04 19:50:00

Legia II wygrała na Konwiktorskiej

Autor: Rafał Jarząbek Fot. Janusz Partyka
W ostatniej kolejce III ligi łódzko-mazowieckiej rezerwy Legii Warszawa pokonały Polonię Warszawa 3:1. Dzięki derbowej wygranej Wojskowi zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Od pierwszych minut Legia utrzymywała się częściej przy piłce, spychając Polonię do defensywy. Już w 7. minucie nacisk na rywala przyniósł efekt. Bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony na gola zamienił strzałem z bliskiej odległości Miłosz Szczepański, który po zdobyciu dwóch bramek w meczu Centralnej Ligi Juniorów przeciwko Lechowi Poznań, w meczu z Polonią otworzył wynik.

Już dwie minuty później wydarzyło się jednak coś zupełnie nieprzewidzianego. Legioniści stracili piłkę w polu karnym, a próbujący naprawić błąd kolegów Jakub Szumski dopuścił się przewinienia. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Michał Zapaśnik. Polonia chwilę później mogła podwyższyć na 2:1, ale dogranie Michała Stasza w polu karnym skutecznie wyłapał bramkarz Legii.

W 28. minucie legioniści na nowo jednak odzyskali prowadzenie. Sebastian Szymański dostał piłkę na około 25. metrze i bez zastanowienia huknął w prawy róg bramki Przemysława Kazimierczaka. Gol stadiony świata! Precyzja w strzale Szymańskiego nie była przypadkowa. Udowodnił to już siedem minut później kiedy z prawej strony fantastycznie uderzył z rzutu wolnego, jednak tym razem Polonię przed utratą bramki uratowała poprzeczka.

Legia w ofensywie rozkręciła się na dobre. Świetna kombinacyjna akcja gości, piłkę w polu karnym dostaje Szczepański, ale tym razem „Czarne Koszule” z opresji wybawił słupek. Chwilę później ponownie po błyskotliwej wymianie piłki przed szansą w polu karnym stanął Michał Kopczyński, jednak futbolówka po jego silnym strzale przeleciała nad bramką.

W drugiej połowie tempo meczu wyraźnie spadło. Po nieco ponad godzinie gry swoją szansę miał najlepszy strzelec Legii w III-ligowych rozgrywkach, a więc Jarosław Niezgoda. Piłka po jego strzale ugrzęzła jednak między nogami obrońców tuż przed bramką Polonii. Gospodarze nie mieli pomysłu na grę, nie kwapili się też zbytnio do odrabiania strat. Na kwadrans przed końcem trener miejscowych, Igor Gołaszewski wprowadził na boisko swojego kluczowego zawodnika - Mariusza Marczaka, jednak i on nie pomógł swojej drużynie. Na domiar złego dla gospodarzy, w doliczonym już czasie gry, Eryk Więdłocha po raz trzeci pokonał Kazimierczaka.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Wojskowych 3:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Krzysztofa Dębka na pewno pozostaną w III lidze na kolejny sezon.

Polonia Warszawa - Legia II Warszawa 1:3 (1:2)

Bramki: Michał Zapaśnik 9’ – Miłosz Szczepański 7’, Sebastian Szymański 28’, Eryk Więdłocha 90’

Skład Legii Warszawa II: 29. Jakub Szumski – 24. Jakub Szarek, 4. Mateusz Zawal, 25. Mateusz Wieteska, 5. Mateusz Hołownia – 15. Michał Kopczyński, 16. Bartłomiej Urbański (18. Arkadiusz Najemski 84’), 19. Michał Suchanek (6. Tomasz Nowotka 55’), 20. Miłosz Szczepański (9. Eryk Więdłocha 72’), 26. Sebastian Szymański – 11. Jarosław Niezgoda (13. Michał Trąbka 79’)

Trener: Krzysztof Dębek

Skład Polonii Warszawa: 22. Przemysław Kazimierczak – 3. Karol Worach (4. Marcin Bochenek 46’), 9. Michał Zapaśnik, 15. Bazyli Kokot, 16. Mateusz Małek – 17. Mateusz Jaroszewski (7. Mariusz Marczak 75’), 19. Grzegorz Wojdyga, 21. Mariusz Wierzbowski (20. Marcin Kluska 55’), 23. Aleksander Tomaszewski (5. Przemysław Szabat 53’), 96. Michał Stasz – 99. Daniel Choroś

Trener: Igor Gołaszewski