2016-06-08 19:58:00

Legia triumfuje w Centralnej Lidze Juniorów!

Autor: Jakub Jarząbek Fot. Jacek Prondzynski
Niesamowicie emocjonujące spotkanie zobaczyliśmy w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podjęła Legię Warszawa w rewanżowym meczu finału Centralnej Ligi Juniorów. Legioniści, którzy przegrali w Warszawie 0:2, w koncertowym stylu odrobili straty i obronili tytuł mistrza Polski juniorów starszych!

Do spotkania w roli faworyta przystąpili zawodnicy Pogoni. "Portowcy" wywieźli z Warszawy pokaźną zaliczkę w postaci zwycięstwa 2:0 w pierwszym meczu. Legioniści zapowiadali walkę o odwrócenie rywalizacji, jednak przed spotkaniem to wszystkie karty były w rękach gospodarzy.

Ten, kto zdecydował się spędzić środowe popołudnie na stadionie w Szczecinie, nie miał absolutnie czego żałować. Pierwsza połowa przyniosła wiele emocji, a okazje mnożyły się w bardzo szybkim tempie. Od początku do ataku ruszyli legioniści, szukali dużo dośrodkowań oraz strzałów z dystansu, jednak w pierwszym kwadransie nie udało się oddać celnego strzału na bramkę Brzozowskiego. Sytuację w 17. minucie wykorzystali gospodarze. Po rzucie rożnym piłkę uderzył Listkowski, odbiła się ona jeszcze od Mateusza Żyro i to legioniście zapisano samobójczego gola.

Stracona bramka podziałała na Wojskowych jeszcze bardziej mobilizująco. Odważnie ruszyli oni do ataków i szybko przyniosły one efekt. Podobnie, jak w półfinałowym meczu z Lechem Poznań, legioniści oddali dwa nokautujące ciosy w ciągu dwóch minut. Najpierw w 26. minucie w polu karnym uderzył Szymański, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki. Po chwili rzut karny wykorzystał Tomasz Nawotka.

Napór legionistów jeszcze bardziej wzrósł. Podopieczni Piotra Kobiereckiego chcieli zdobyć trzecią bramkę, aby wyjść  na prowadzenie w dwumeczu. Często szczęścia próbował Miłosz Szczepański, ale dobrymi interwencjami błyszczał golkiper gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy z dystansu uderzył Walski, piłkę odbił Majecki. Dopadł do niej Jaroch i wyrównał stan meczu. Po tej akcji sędzia zaprosił zawodników na przerwę.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od małego trzęsienia ziemi. Już w 48. minucie meczu Gracjan Jaroch otrzymał czerwoną kartkę za faul w środkowej strefie boiska i legioniści niemal całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika. Już trzy minuty później w polu karnym dryblował Szymański i ładnym technicznym strzałem wyprowadził Legię na ponowne prowadzenie.

W dalszym fragmencie gry tempo spadło. Legioniści przeważali, ale nie stwarzali wielu sytuacji. Dopiero w 71. minucie spotkania dośrodkowanie Nawotki na bramkę strzałem z kilku metrów próbował zamienić Michalak, jednak uderzył niecelnie. Kilka minut później na boisku pojawił się Aleksander Waniek i była to zmiana, która odmieniła losy dwumeczu. Młody legionista w pierwszym kontakcie z piłką wykorzystał dośrodkowanie i zgranie piłki po rzucie wolnym i wyprowadzając Legię na prowadzenie 4:2 w meczu, zapewnił jej też korzystną sytuację w finałowym dwumeczu!

Pogoń próbowała zaatakować, jednak grając w osłabieniu było to trudne zadanie. Legioniści mądrze się bronili i atakowali kontrami. Jedna z nich, w 88. minucie przyniosła piękną bramkę Michalaka. Nasz skrzydłowy dostał podanie od Miłosza Szczepańskiego i potężnym wolejem podwyższył wynik meczu. Chwilę później Michalak uderzał ponownie, jednak tym razem piłkę z linii bramkowej wybił Walski.

Była to ostatnia klarowna sytuacja w tym spotkaniu. Legioniści pokazali dzisiaj ogromny hart ducha i charakter, odrabiając straty z pierwszego meczu i zasłużenie bronią tytuł mistrza Polski juniorów starszych!

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:5

bramki: Żyro 17' (gol samobójczy), Jaroch 45' - Szymański 23', Nawotka 25', Szymański 50', Waniek 77', Michalak 88'

Pogoń Szczecin: 1. Patryk Brzozowski - 5. Paweł Marczuk (15. Mateusz Bochnak 82'), 3. Patryk Adamczuk, 4. Jakub Kuzko, 7. Szymon Waleński - 14. Marcin Listkowski (19. Damian Pawłowski 64'), 6. Michał Walski, 18. Jakub Piotrowski, 11. Gracjan Kuśmierek (17. Krystian Peda 55') , 8. Sebastian Kowalczyk (10. Rafał Maćkowski 70') - 9. Gracjan Jaroch

Rezerwowi: 12. Mikołaj Brylewski, 13. Tomasz Borucki, 15. Mateusz Bochnak, 10. Rafał Maćkowski, 16. Fabian Pach, 17. Krystian Peda, 19. Damian Pawłowski

Trener: Paweł Cretti

Legia Warszawa: 1. Radosław Majecki - 2. Jakub Szrek, 3. Mateusz Hołownia, 4. Adrian Małachowski, 5. Mateusz Żyro - 15. Mateusz Wieteska, 7. Sebastian Szymański (17. Konrad Michalak 54'), 8. Bartłomiej Urbański (14. Aleksander Waniek 74'), 9. Eryk Więdłocha, 20. Miłosz Szczepański (19. Michał Trąbka 30'), 11. Tomasz Nawotka

Rezerwowi: 12. Józef Burta, 13. Bartosz Skowron, 14. Aleksander Waniek, 17. Konrad Michalak, 16. Grzegorz Aftyka, 19. Michał Trąbka, 18. Mateusz Leleno

Trener: Piotr Kobierecki