2017-11-28 19:15:00

Legia w półfinale Pucharu Polski!

W rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski Legia Warszawa pewnie wygrała 4:2 z Drutex-Bytovią. Po dwie bramki w tym meczu zdobyli Hildeberto oraz Sebastiana Szymańskiego. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Romeo Jozaka przypieczętowali awans do półfinału krajowego pucharu.

Relację minuta po minucie znajdziecie tutaj.

Komfortowa sytacja, w jakiej Legia znalazła się przed rewanżem z Drutex-Bytovią sprawiła, że trener Romeo Jozak wystawił eksperymentalną jedenastkę. Z podstawowego składu z sobotniego meczu z Koroną w wyjściowym zestawieniu na dzisiejszy mecz znalazł się jedynie Maciej Dąbrowski. Szansę na pokazanie się w meczu od stawkę w większym wymiarze czasowym otrzymali zawodnicy ocierający się o pierwszą jedanstkę, wracający po kontuzji Jakub Czerwiński, czy oszczędzany w ostatnim czasie Sebastian Szymański.

Brak zgrania pomiędzy poszczególnymi piłkarzami Legii był widoczny zwłaszcza w pierwszych 30 minutach meczu. To wtedy bytowianie kilkurotnie przedostali się pod bramkę mistrzów Polski, a także wywalczyli parę stałych fragemntów gry. Akcje pierwszoligowca kończyły się jednak przed polem karnym Legii. Słaba gra Wojskowych i coraz śmialsze ataki gości przyniosły efekty w 26. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Janusz Surdykowski. 31-letni napastnik z przeszłością w ekstraklasie udowodnił, że jest najgroźniejszym zawodnikiem rywali.

Utrata gola i ewentualna wizja kompromitacji podziałała na podopiecznych Romeo Jozaka mobilizująco. Legioniści przejęli kontrolę nad spotkaniem, ale z przewagi nie wyniknęło nic konkretnego. Jedyne zagrożenie pod bramką Drutex-Bytovii było konsekwencją indywidualnych błędów rywali, a nie składych akcji piłkarzy Legii. W pierwszej połowie takową Wojskowi przeprowadzili tylko jedną. W 34. minucie po wymianie podań z pierwszej piłki groźny strzał z 11 metra oddał Armando Sadiku, ale jego uderzenie wybronił Michał Szromik. To było jednak za mało na mądrze broniących się gości.

Zupełnie inną twarz Legii mogliśmy oglądać w drugiej części gry. Wojskowi ruszyli do ataku i już w pierwszej ofensywnej akcji zdobyli wyrównującą bramkę. W 48. minucie lewym skrzydłem pomknął Sebastian Szymański, który wystawił piłkę Hildeberto. Portugalczyk uderzył lekko, ale i tak udało mu się pokonać bramkarza bytowian. Nie minęło 180 sekund, a legioniści już prowadzili w tym spotkaniu. Tym razem świetna kombinacyjna akcja prawym skrzydłem między Berto a Broziem. Prawy obrońca dograł piłkę po ziemi w pole karne i Sebastian Szymański uderzył do pustej bramki.

To spotkanie z pewnością najbardziej zapamięta Berto. Notujący sporo strat w pierwszych 45 minutach spotkania, w drugiej części zagrał prawdopodobnie najlepszy mecz w karierze. A na pewno od przyjścia do Legii. W 62. minucie Łukasz Moneta wyszedł sam na sam z bramkarzem Drutex-Bytovii, okiwał go i wyłożył piłke do Portugalczyka. Berto bez problemów umieścił piłkę w siatce, strzelając drugiego gola na przestrzeni zaledwie 14 minut. Dziesięć minut później wynik podwyższył Sebastian Szymański, który pięknym strzałem głową zdobył drugą bramkę w tym meczu. Takim trafieniem nie powstydziłby się żaden z napastników zespołów mistrzów Polski

Po czwartym trafieniu dla Legii zupełnie wygasły tlące się wczesniej emocje w tym meczu. Bytowianie opadli z sił i właściwie nie wychodzili z własnej połowy. Chęci na kolejne gole mieli za to legioniści, którzy co i rusz atakowali, wykorzystujac luki w defensywie rywali. Dobrą okazję końcówce zmarnował Łukasz Moneta, który dwukrotnie uderzył w Michała Szromnika. Ostatni akord w tym meczu należał jednak do gości. W doliczonym czasie gry bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Sebastian Kamiński. Dzięki okazałemu zwycięstu mistrzowie Polski przypieczętowali awans do półfinału Pucharu Polski.

Legia Warszawa - Drutex-Bytovia 4:2 (0:1)

Bramki: Berto 48', 62', Szymański 50', 72' - Surdykowski 28', Kamiński 90+1'

Żółte kartki: Turzyniecki, Chukwu, Kopczyński

Legia: Cierzniak - Turzyniecki, Dąbrowski, Czerwiński (Moneta 58'), Berto - Kopczyński, Jodłowiec - Nagy (Broź 46'), Pasquato, Szymański - Sadiku (Chukwu 64').

Rezerwowi: Jałocha, Moneta, Hamalainen, Żyro, Chukwu, Broź, Mączyński.

Drutex-Bytovia: Szromnik - Biel (Hebel 58'), Wróbel, Gonzalez, Wilczyński - Duda (Kuzdra 58'), Poczobut, Kamiński, Jakóbowski - Wacławczyk (Kpassa 65'), Surdykowski.

Rezerwowi: Oszmaniec, Opałacz, Wilk, Kpassa, Kuzdra, Szewczyk, Hebel.