Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2018-05-21 22:59:00
Newsletter

Legioniści nagrodzeni na Gali Ekstraklasy

Autor: ŁT, JP Fot. Mateusz Kostrzewa
Podczas Gali Ekstraklasy Arkadiusz Malarz został najlepszym bramkarzem ligi, a piłkarze naszego klubu mieli również okazję wznieść trofeum dla najlepszej drużyny w kraju i odśpiewać mistrzowską pieśń. Uhonorowana została również legenda klubu z Łazienkowskiej, Lucjan Brychczy.

W niedzielę poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia w LOTTO Ekstraklasie w sezonie 2017/2018. Mistrzostwo Polski zdobyła Legia Warszawa, a podczas gali, którą można uznać za oficjalne zakończenie rozgrywek nasi piłkarze po raz drugi na przestrzeni kilku godzin mieli okazję wznieść trofeum. Po raz pierwszy puchar otrzymali w czasie mistrzowskiej fety na Starówce, gdzie cieszyli się wraz z kibicami.

 

 

Najlepszym golkiperem ligi został wybrany Arkadiusz Malarz, który w minionym sezonie zachował czyste konto aż 14-krotnie. 37-latek był również kapitanem naszej drużyny w 21 spotkaniach, a jego wkład tytuł był nieoceniony. Dobra forma zawodnika została dostrzeżona przez ekspertów, gdyż Malarz uzyskał nominację w kategorii "Najlepszy piłkarz sezonu". Golkiper Legii musiał jednak uznać wyższość Carlitosa z Wisły Kraków.

 

 

Najlepszy snajper Legii w obecnych rozgrywkach, Jarosław Niezgoda został nominowany do nagrody dla najlepszego napastnika sezonu, ale w tej kategorii zwycięzcą również okazał się Hiszpan Carlitos, który zakończył sezon z 24 trafieniami. Sebastian Szymański mógł otrzymać nagrodę dla odkrycia sezonu, laureatem został jednak Szymon Żurkowski z Górnika Zabrze.

 

 

W kategorii zarezerwowanej dla najwybitniejszych ligowców wszech czasów - Galerii Legend, specjalnie uhonorowany został Lucjan Brychczy. Obok legendy warszawskiej Legii stanęli w jednym rzędzie Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Maciej Szczęsny oraz Tomasz Frankowski.

 

 

Kandydatów w poszczególnych kategoriach wybrała kapituła złożona z dziennikarzy sportowych, zaś ostatecznego wyboru dokonali zawodnicy z klubów LOTTO Ekstraklasy.

 

Pod koniec uroczystości wszyscy piłkarze Legii wyszli na scenę w asyście Witka - Muzyka Ulicy, który towarzyszył im już m.in. w celebrowaniu Pucharu Polski na Stadionie PGE Narodowym i od razu rozruszali całą salę. Gdy Wojskowi wznieśli trofeum za mistrzostwo Polski, Aleksandar Vuković zaintonował pieśń „Mistrzem Polski jest, ukochana ma” i legioniści zaczęli tańczyć z pucharem dla najlepszej drużyny w Polsce. - Mam nadzieję, że ten puchar będzie z nami co roku. Jeśli jednak tak się nie stanie, a rywal zapewni sobie mistrzostwo przy Łazienkowskiej, to chętnie podejmiemy się dekoracji i ceremonii, honorując wygranych - stwierdził na koniec prezes i właściciel Legii Dariusz Mioduski, za co otrzymał burzę braw.

 

 

Na koniec piłkarze pozowali do pamiątkowych fotografii i tym samym zakończyli ostatni akord sezonu 2017/18. We wtorek zawodnicy Legii rozpoczną urlopy, zaś do treningów wrócą 11 czerwca.

 

Laureaci Gali Ekstraklasy w sezonie 2017/18:

 

Odkrycie sezonu - Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

Bramkarz sezonu - Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)

Turbokozak sezonu - Sebastian Mila (Lechia Gdańsk)

Obrońca sezonu - Michał Helik (Cracovia)

Pomocnik sezonu - Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)

Napastnik sezonu - Carlitos (Wisła Kraków)

Król strzelców /24 gole/ - Carlitos (Wisła Kraków)

Trener sezonu - Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Piłkarz sezonu - Carlitos (Wisła Kraków)

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Lucky
Porucznik
2018-05-21 23:22:14
Wielkie gratulacje dla Całej Drużyny. Brawa dla Arkadiusza. Szacun dla Prezesa za deklarację w sprawie dekoracji Mistrza Polski. Tylko (L) Wszyscy Razem
piotruspan02
2018-05-22 00:41:02
Brawo Darek Piękne Słowa Liczy się sport. Nie ważne kto wygra,ważny szacunek dla wygranych .Przegrać trzeba umieć. Szacun dla Piłkarzy Legia MISTRZ
Toudi
Toudi
Porucznik
2018-05-22 09:56:22
brawo Arek, dzięki za wszystko co zrobiłeś dla naszej Legii.
old boy
Porucznik
2018-05-22 14:09:51
A Witek akordeonista, to mógłby napisać jakąś fajną piosenkę o Legii, taką do śpiewania na trybunach. Ma potencjał!
Gratulacje! Postawa na gali godna Mistrza, podwójnie cieszy oddanie honorów Panu Lucjanowi.

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN