2018-05-21 22:59:00

Legioniści nagrodzeni na Gali Ekstraklasy

Autor: ŁT, JP Fot. Mateusz Kostrzewa
Podczas Gali Ekstraklasy Arkadiusz Malarz został najlepszym bramkarzem ligi, a piłkarze naszego klubu mieli również okazję wznieść trofeum dla najlepszej drużyny w kraju i odśpiewać mistrzowską pieśń. Uhonorowana została również legenda klubu z Łazienkowskiej, Lucjan Brychczy.

W niedzielę poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia w LOTTO Ekstraklasie w sezonie 2017/2018. Mistrzostwo Polski zdobyła Legia Warszawa, a podczas gali, którą można uznać za oficjalne zakończenie rozgrywek nasi piłkarze po raz drugi na przestrzeni kilku godzin mieli okazję wznieść trofeum. Po raz pierwszy puchar otrzymali w czasie mistrzowskiej fety na Starówce, gdzie cieszyli się wraz z kibicami.

Najlepszym golkiperem ligi został wybrany Arkadiusz Malarz, który w minionym sezonie zachował czyste konto aż 14-krotnie. 37-latek był również kapitanem naszej drużyny w 21 spotkaniach, a jego wkład tytuł był nieoceniony. Dobra forma zawodnika została dostrzeżona przez ekspertów, gdyż Malarz uzyskał nominację w kategorii "Najlepszy piłkarz sezonu". Golkiper Legii musiał jednak uznać wyższość Carlitosa z Wisły Kraków.

Najlepszy snajper Legii w obecnych rozgrywkach, Jarosław Niezgoda został nominowany do nagrody dla najlepszego napastnika sezonu, ale w tej kategorii zwycięzcą również okazał się Hiszpan Carlitos, który zakończył sezon z 24 trafieniami. Sebastian Szymański mógł otrzymać nagrodę dla odkrycia sezonu, laureatem został jednak Szymon Żurkowski z Górnika Zabrze.

W kategorii zarezerwowanej dla najwybitniejszych ligowców wszech czasów - Galerii Legend, specjalnie uhonorowany został Lucjan Brychczy. Obok legendy warszawskiej Legii stanęli w jednym rzędzie Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Maciej Szczęsny oraz Tomasz Frankowski.

Kandydatów w poszczególnych kategoriach wybrała kapituła złożona z dziennikarzy sportowych, zaś ostatecznego wyboru dokonali zawodnicy z klubów LOTTO Ekstraklasy.

Pod koniec uroczystości wszyscy piłkarze Legii wyszli na scenę w asyście Witka - Muzyka Ulicy, który towarzyszył im już m.in. w celebrowaniu Pucharu Polski na Stadionie PGE Narodowym i od razu rozruszali całą salę. Gdy Wojskowi wznieśli trofeum za mistrzostwo Polski, Aleksandar Vuković zaintonował pieśń „Mistrzem Polski jest, ukochana ma” i legioniści zaczęli tańczyć z pucharem dla najlepszej drużyny w Polsce. - Mam nadzieję, że ten puchar będzie z nami co roku. Jeśli jednak tak się nie stanie, a rywal zapewni sobie mistrzostwo przy Łazienkowskiej, to chętnie podejmiemy się dekoracji i ceremonii, honorując wygranych - stwierdził na koniec prezes i właściciel Legii Dariusz Mioduski, za co otrzymał burzę braw.

Na koniec piłkarze pozowali do pamiątkowych fotografii i tym samym zakończyli ostatni akord sezonu 2017/18. We wtorek zawodnicy Legii rozpoczną urlopy, zaś do treningów wrócą 11 czerwca.