Legia Warszawa
vs Rangers F.C.
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-12-20 18:50:00
Newsletter

Nikolić odchodzi z Legii

Autor: JJ Fot. Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski
Nemanja Nikolić po spędzeniu półtora roku w Legii Warszawa zmienia klub. Lider tabeli strzelców LOTTO Ekstraklasy podpisał kontrakt z Chicago Fire, występującym w amerykańskiej Major League Soccer . "Niko" – dziękujemy i powodzenia!

Nemanja Nikolić zawodnikiem Wojskowych został na początku letniego okienka transferowego w 2015 roku, przychodząc do Legii po wygaśnięciu kontraktu z węgierskim Videotonem FC. Od samego początku stał się podstawowym napastnikiem naszego zespołu i piłkarzem często decydującym o wynikach poszczególnych meczów Wojskowych.

 

W barwach Legii zadebiutował w meczu o Superpuchar Polski z Lechem Poznań (1:3). Pierwsze dwa gole dla Wojskowych zdobył w swoim debiucie ligowym, kiedy to Legia pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 4:1. Ostatecznie jego przygoda z naszym Klubem okazała się wielkim sukcesem. W zeszłym sezonie z 28. bramkami wywalczył tytuł najlepszego ligowego strzelca, w obecnym z 12. trafieniami również lideruje tabeli najbardziej bramkostrzelnych zawodników. Łącznie w 86. meczach w naszym Klubie zdobył 56 bramek. Brał aktywny udział we wszystkich sukcesach, jakie w tym czasie odniosła Legia – mistrzostwie i Pucharze Polski, awansie do Ligi Mistrzów UEFA, a także trzecim miejscu w fazie grupowej tych rozgrywek i promocji do 1/16 finału Ligi Europy.

 

 Ostatnie zdjęcie Nemanji Nikolicia w Legii. Powodzenia!

 

„Czułem, że jestem częścią czegoś wielkiego. Najważniejsze, że zdobywałem z Klubem tytuły i realizowałem cele. To wiele dla mnie znaczy. Wcale nie byłbym szczęśliwy, gdybym strzelał gole, grał w wielu meczach, a nie wygrywał w tym czasie nic z drużyną. Piłka nożna to sport drużynowy. Razem z nią odnieśliśmy sukcesy, więc to jest najważniejsze. W te półtora roku strzeliłem ponad 50 goli, to fantastyczny rezultat. W pierwszym roku zdobywałem bramki w lidze niemal z każdej pozycji, to było niesamowite. Z tego co wiem, to pobiłem sporo klubowych rekordów, wygrałem indywidualne nagrody. A przecież z drużyną też wygraliśmy wiele. Teraz na jesieni mogłem zadebiutować w Lidze Mistrzów UEFA. Mogę powiedzieć, że wygrałem wszystko, co mogłem. To niesamowite. Dziękuję wszystkim za te półtora roku, pozdrawiam kibiców i życzę wszystkiego dobrego” – powiedział nam były już zawodnik Wojskowych.

 

Nemanja – wszystkiego dobrego w nowym klubie! Dziękujemy za postawę na boisku, jak oraz poza nim i do zobaczenia przy #Ł3!

 

A już jutro zapraszamy na Legia.com na długą, pożegnalną rozmowę z "Niko", w której podsumujemy półtora roku, które spędził z nami w Warszawie!

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

JU1916
Podporucznik
2016-12-20 19:53:55
Niko, dziękujemy! Za półtoraroczny pobyt w (L), naznaczony taką ilością goli - we wszystkich rozgrywkach, przede wszystkim w lidze - że najstarsi kibice i dziennikarze nie pamiętają drugiego takiego piłkarza. Półtora sezonu i 40 goli w ekstraklasie! Nemanja, powodzenia w dalszej karierze i wielu sukcesów w USA. (L) nie zapomni!
Toudi
Toudi
Podporucznik
2016-12-21 12:20:50
Dziękujemy Nico !

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN