2017-07-19 22:38:00

Pogrom i pewny awans do III rundy eliminacji LM UEFA!

Autor: Legia.com Fot. Jacek Prondzynski
Legia Warszawa rozgromiła IFK Mariehamn 6:0 (9:0 w dwumeczu) i bez żadnych problemów awansowała do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA!

Relację minuta po minucie znajdziecie tutaj.

Szósta minuta rewanżu z IFK Mariehamn, Guilherme podprowadza piłkę na 20. metr od bramki rywali, strzela potężnie w samo okienko i właściwie kończy jakiekolwiek emocje. Legia prowadzi już bowiem w dwumeczu z mistrzem Finlandii aż 4:0. Co ciekawe, właśnie "Gui" wyrasta na kluczową postać tej rywalizacji, bo otworzył także wynik pierwszego spotkania.

Na początku sezonu, przy meczach co trzy dni trener Magiera musiał rotować składem. Na zmiany pozwoliła także wysoka zaliczka przywieziona z Wysp Alandzkich. I tak, szansę od pierwszej minuty dostali młodzi Łukasz Moneta i Rafał Makowski, a na pozycji numer 9 - po raz pierwszy po kontuzji, od dwóch miesięcy - zagrał Michał Kucharczyk. W bramce stanął natomiast Radosław Cierzniak, zastępując Arka Malarza.

Legionistom udała się niemal idealna powtórka pierwszej połowy ze stadionu rywala. Strzelanie rozpoczął Gui, a jeszcze przed przerwą mistrzowie Polski wibli IFK Mariehamn kolejne dwa gole, prowadząc po 45 minutach 3:0 - tak samo jak na wyjeździe. W 37. minucie po ładnej kombinacyjnej akcji Sebastian Szymański posłał mocne dośrodkowanie do "Kuchego", a piłkę do własnej siatki skierował Kojola. 180 sekund później z kolei Krzysztof Mączyński posłał znakomite prostopadłe podanie do Kucharczyka, który w asyście obrońcy oddał dokładny strzał po długim rogu i wyprowadził Wojskowych na trzybramkowe prowadzenie.

Na drugą połowę nie wyszedł Guilherme. Zmienił go Konrad Michalak, który bardzo dobrze wszedł w mecz. Chwilę po rozpoczęciu gry po jego dośrodkowaniu Moneta mógł strzelić gola, ale bramkarz Mariehamn jakimś cudem obronił jego strzał z bardzo bliskiej odległości. W 54. minucie ponownie główną rolę odegrał Moneta - skrzydłowy został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na 11. metr. Z rzutu karnego pewnie trafił Michał Kucharczyk, zdobywając swoją drugą bramkę tego wieczora.

"Kuchy" był bez dwóch zdań bohaterem rewanżu z IFK. Wrócić na boisko po operacji oraz dwóch miesiącach przerwy i od razu strzelić dwa gole to nie lada wyczyn. Jego występ docenili kibice, skandując w 65. minucie - gdy Kucharczyk schodził z boiska, a zastępował go Hamalainen - "Kuchy King".

W kolejnych minutach Legia nie odpuszczała i chciała zdobywać kolejne bramki. Powinni je zdobyć Moneta i Szymański (dwa "ciasteczka" od Hamalainena), ale młodzi strzelali minimalnie niecelnie. Co się jednak odwlecze... W 80. minucie znakomitą górną piłkę za linię defensywy do "Hamy" posłał Krzysztof Mączyński. Fin dośrodkował na głowę Szymańskiego, a ten trafił na 5:0. Chwilę później natomiast swoją debiutancką bramkę dla Wojskowych zdobył Konrad Michalak, który znakomicie odebrał piłkę przed polem karnym i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu żadnych szans.

Więcej bramek w środę wieczorem w Warszawie już nie padło, ale zwycięstwo 9:0 w dwumeczu musiało zrobić wrażenie na każdym. To najwyższy wynik w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA w tym sezonie. Brawo, Legio! Teraz czas na III rundę i mecze z FC Astaną.

Legia Warszawa - IFK Mariehamn 6:0 (3:0)

Bramki: Guilherme 6', Kojola (sam.) 37', Kucharczyk 40', 55' (k.), Szymański 80', Michalak 81'

Legia: Cierzniak - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan (Kopczyński 57'), Hlousek - Mączyński, Makowski - Guilherme (Michalak 46'), Szymański, Moneta - Kucharczyk (Hamalainen 65').

Rezerwowi: Szumski, Broź, Kopczyński, Moulin, Michalak, Nagy, Hamalainen.

IFK Mariehamn: Nordqvist - da Cruz, Kojola (Granlund 67'), Lyyski, Maenpaa - Span, Ekhaile, Petrović, Sellin (Mattsson 75') - Sid, Kangaskolkka (Amani 86').

Rezerwowi: Vaikla, Wight, Amani, Mattsson, Karlstrom, Wirtanen, Granlund.