Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-06-23 09:10:00

Polskie zegarki Błonie dedykowane Legii Warszawa na Stulecie Klubu

Autor: Maciej Harężlak Fot. Mateusz Kostrzewa
Przedstawiamy Państwu limitowaną edycję zegarków z elementami Legii Warszawa wydaną z okazji stulecia naszego Klubu. Za realizację pierwszego takiego projektu w Polsce odpowiada legendarna marka zegarków Błonie. Przedsprzedaż rusza już dziś, 22 czerwca br.

Zegarki Błonie stworzyły dla Legii Warszawa dwa wyjątkowe modele, różniące się limitacją oraz kolorami: model ze złotymi elementami, limitowany do 100 sztuk oraz model w wersji zielonej, limitowany do 300 sztuk.

- Projekt powstał w ścisłej współpracy z Bartoszem Jabłońskim, Dyrektorem Kreatywnym warszawskiej Legii, dlatego zegarki zawierają wiele legijnych odniesień i wspólnie zadbaliśmy o każdy szczegół – mówi Maciej Morawski, Kierownik Zakładu Błonie.

 

 

Poza wypracowaniem optymalnej formy samego zegarka, na koronce i wahniku zegarka umieściliśmy napis „Legja”, ten z przedwojennego herbu Legii. Z kolei na tarczy umieściliśmy aktualny herb, a także logo stulecia „1916\2016”. Tekstura oraz kąt ułożenia pasów na tarczy nawiązują do kąta nachylenia barw w herbie Legii. Na spodniej części skórzanego paska jest jeszcze jeden istotny akcent legijny – wytłoczone motto „Semper Invicta Semper Heroica”. Dodatkowo na zapięciu wygrawerowaliśmy logo stulecia – mówi Bartosz Jabłoński.

 

– Staraliśmy się stworzyć zegarek czerpiący z prostych klasycznych wzorców, ale jednocześnie wyrazisty. Stąd czarne, a nie stalowe koperty zegarków i kontrastowy kolor wersji złotej, który podkreśla jego mocny, wręcz drapieżny charakter – mówi Morawski. Całość będzie uzupełniona o specjalne etui oraz certyfikat.

 

 

Kierownik Zakładu Błonie podkreśla, że jubileuszowe zegarki Legii, nad którymi prace rozpoczęły się wiosną 2015 r., to nie tylko pierwszy „sportowy” projekt reaktywowanej w 2014 roku marki, ale też pierwszy polski zegarkowy projekt nawiązujący tematycznie do klubu piłkarskiego.

 

– Stworzenie zegarka legijnego było bardzo ważnym i wcześniej zapowiadanym elementem obchodów stulecia naszego Klubu. Ma on wyjątkowy charakter i nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu właśnie w tym roku, kiedy mamy do czynienia z symboliką tak ważnego jubileuszu. Każdy wielki europejski klub ma tego typu ekskluzywne produkty w swojej ofercie – mówi Jakub Szumielewicz, Wiceprezes Zarządu Legii Warszawa.  

Maciej Harężlak, Menadżer Merchandisingu Legii dodaje, że symboliczna jest także współpraca z marką Błonie przy tym projekcie:

– Zarówno Legia jaki i Błonie są symbolami narodowymi z wieloletnią historią i tradycją. Owocem współpracy jest zegarek, który niewątpliwie jest czymś szczególnym i ponadczasowym – mówi Harężlak.

 

 

Dane techniczne zegarka Legii:

  • 42-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej pokryta czarną powłoką PVD
  • Szwajcarski mechanizm automatyczny typu skeleton. Rezerwa chodu 36 godzin
  • Widoczna praca mechanizmu od strony tarczy (open-heart)
  • Autorski wahnik z pierwszą odznaką klubową Legii, widoczny przez szklany dekiel
  • 24 kamienie, częstotliwość 21 600 vph
  • Szafirowe szkło
  • Wodoszczelność do 10 atmosfer
  • Dedykowane etui
  • Certyfikat
  • 2 lata gwarancji

 

Zegarki będą dostępne w cenach:

- Edycja złota: 2490,00 zł

- Edycja zielona: 2016,00 zł

* Honorowane są rabaty z tytułu zakupu karnetu na sezon 2016/2017 

 

Po dokonaniu wpłaty zostanie do Państwa wysłany certyfikat potwierdzający dokonanie zakupu i będący gwarancją otrzymania zegarka maksymalnie do dnia 20.12.2016 r. Zegarki będą wysłane do Klientów od 31.10.2016 r. O kolejności wysyłki będzie decydowała wyłącznie kolejność zakupów certyfikatów.

 

 

 

***

Błonie to legendarna polska marka zegarmistrzowska, która działała w latach 60. XX wieku. 45 lat temu, po nieco ponad 10 latach działalności, została decyzją polityczną zlikwidowana przez panujący system komunistyczny. Jej reaktywacja nastąpiła w 2014 r., kiedy ukazała się limitowana i numerowana, licząca 500 sztuk seria zegarków nawiązujących stylistyką do kultowego modelu „Zodiak”. W grudniu 2015 r. zadebiutował drugi zegarek Błonie WX302 inspirowany historią Dywizjonu 302. Zegarki rozeszły się w ekspresowym tempie. Kolejne edycje mają ukazać się w drugiej połowie 2016 roku.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

arni87
arni87
Porucznik
2016-06-22 19:31:23
Cena jak z kosmosu, to już te timex'a były sporo tańsze.
@arni87 - cena faktycznie wysoka, no ale nie porównuj zegarka mechanicznego, automatycznego do amerykańskiego szajsu od timexa i do tego pewnie robionego w Chinach :-)
cirkon
2016-06-23 11:36:55
Czy ktoś wie, jak duży jest ten rabat za karnet? ;)
Janosik
Porucznik
2016-06-23 12:04:12
No właśnie! To ile tego rabatu za karnet na zegarek konkretnie przysługuje?
cirkon
2016-06-23 15:10:37
Dodatkowo, pytanie może niemądre - co uzasadnia różnicę blisko 500 pln (24%)pomiędzy wersjami zegarka???
@Janosik - stały rabat w Fanstorze, czyli 10%
Garm
Szeregowiec
2016-06-24 00:46:11
Goras -> Przecież te zegarki też są robione w Chinach (konkretnie, zdaje się, w Hongkongu).
Martinez
Szeregowiec
2016-06-24 19:52:28
Już lecę i zamawiam.
Porucznik
2016-06-27 11:04:58
Śliczności. Tylko czemu nie pomyśleliście o wersji kobiecej?
@cirkon -> różnica w cenie wynika chyba z ilości sztuk. Złotego jest 100 a zielonego 300... @gram -> robione w Hong Kongu ?? Na szwajcarskim mechanizmie przez polską firmę ?
@Yankos... a czy czasem Hongkong nie leży w Szwajcarii?... takiej prowincji Chin? ;-)

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN