2016-08-28 19:55:00

Ruch - Legia 0:2. Cicho na Cichej

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
Dwa gole Nemanji Nikolicia dały Legii Warszawa pewne zwycięstwo nad Ruchem w Chorzowie w 7. kolejce LOTTO Ekstraklasy!

PRZEJDŹ DO RELACJI LIVE

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Hasi zapowiadał, że po awansie do Ligi Mistrzów UEFA skończy rotować składem w LOTTO Ekstraklasie. I rzeczywiście w Chorzowie - pięć dni po spotkaniu z Dundalk FC - szkoleniowiec Wojskowych posłał do boju najsilniejszy skład w ustawieniu, do którego zespół przyzwyczaił w europejskich pucharach, czyli 4-3-3.

Na dogodną sytuację strzelecką dla Legii czekaliśmy do 11. minuty. Wtedy, po zagraniu jednego z obrońców Ruchu, w sytuacji sam na sam z Kamilem Lechem znalazł się Nikolić, ale piłka po jego strzale wewnętrzną częścią stopy przeleciała obok słupka. Dwie kolejne szanse miał Vadis Odjidja Ofoe. Najpierw uderzył bardzo mocno z półwoleja obok bramki, a w 25. minucie trafił w słupek.

Arkadiusz Malarz, nie licząc kilku wyskoków do piłki przy dośrodkowaniach, był w pierwszej połowie bezrobotny. Gospodarze atakowali rzadko, a ich akcje najczęściej kończyły się jeszcze przed polem karnym Wojskowych.

W 39. minucie legioniści pokazali wreszcie błysk. Moulin zagrał prostopadłą piłkę do Nikolicia, ten już po raz drugi w tym meczu wyszedł sam na sam z Lechem, ale tym razem się nie pomylił. "Niko" spokojnie wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony i mocnym, precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza Niebieskich przy krótkim słupku. Legia objęła prowadzenie, a król strzelców ligi z poprzedniego sezonu zdobył swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach.

Jeszcze przed przerwą trener Hasi dokonał jednej zmiany, wprowadzając Steevena Langila za Michała Kucharczyka, który musiał zejść z boiska z powodu urazu.

W drugiej połowie, którą legioniści rozpoczęli bez kolejnych zmian w składzie, nieco większą inicjatywę uzyskali gospodarze. Ruch był częściej przy piłce i starał się atakować odważniej, ale linia obrony Wojskowych działała na tyle skutecznie, że Niebiescy nadal nie mogli znaleźć się w czystych sytuacjach bramkowych.

W Legii bardzo aktywny był Nikolić. Węgier dużo pracował z przodu, a kilka razy wrócił pomóc kolegom w defensywie. W 76. minucie "Niko" udokumentował swój bardzo dobry występ drugą bramką. Ze środka pola zagrał do niego Tomasz Jodłowiec, w polu karnym nasz napastnik ominął jeszcze jednego obrońcę, a potem oddał strzał, który po rykoszecie wpadł do siatki obok zmylonego Lecha.

Po golu na 2:0 gra się uspokoiła. Legia już spokojnie grała na wynik, a Ruch wyglądał tak, jakby stracił wiarę w odrobienie strat. Więcej bramek tego wieczoru na Cichej nie padło. Legia wreszcie wygrała w LOTTO Ekstraklasie, więc dwutygodniową przerwę w rozgrywkach (eliminacje mistrzostw świata) wszyscy spędzimy w dobrych humorach!

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Gole: Nemanja Nikolić 39', 76'

Żółte kartki: Oleksy, Ćwielong, Moneta - Bereszyński, Lewczuk.

Ruch Chorzów: 1. Kamil Lech - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 14. Michał Koj, 23. Paweł Oleksy - 27. Kamil Mazek (16. Miłosz Przybecki, 62'), 4. Łukasz Surma 10. Patryk Lipski (37. Bartosz Nowak, 66'), 17. Maciej Urbańczyk, 20. Piotr Ćwielong - 9. Jakub Arak (13. Łukasz Moneta, 73').

Rezerwowi: 84. Wojciech Skaba, 2. Mateusz Cichocki, 16. Michał Walski, 13. Łukasz Moneta, 16. Miłosz Przybecki, 37. Bartosz Nowak.

Trener: Waldemar Fornalik.

Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 2. Michał Pazdan, 4. Igor Lewczuk, 14. Adam Hlousek - 8. Vadis Odjidja Ofoe, 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin (3. Tomasz Jodłowiec, 56') - 6. Guilherme (28. Łukasz Broź, 77'), 11. Nemanja Nikolić, 18. Michał Kucharczyk (7. Steeven Langil, 41').

Rezerwowi: 30. Radosław Majecki, 5. Maciej Dąbrowski, 28. Łukasz Broź, 3. Tomasz Jodłowiec, 7. Steeven Langil, 22. Kasper Hamalainen, 99. Aleksandar Prijović.