Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2015-08-31 14:50:00
Newsletter

Stojan Vranjes zostanie piłkarzem Legii!

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Mateusz Kostrzewa
Legia Warszawa i Lechia Gdańsk doszły do porozumienia w sprawie transferu Stojana Vranjesa na Łazienkowską 3. Bośniacki piłkarz uzgodnił także warunki kontraktu z naszym Klubem, z którym zwiąże się trzyletnią umową. Vranjes zagra w Legii z numerem 23.

Stojan Vranjes trafił do Lechii w lutym 2014 roku, od razu stając się podstawowym piłkarzem "Biało-Zielonych". W Gdańsku pracował z aż czterema trenerami i u każdego z nich cieszył się dużym zaufaniem, dzięki czemu w ciągu półtora roku rozegrał w Ekstraklasie 47 meczów. Vranjes to wszechstronny zawodnik, który może występować na boisku na wielu pozycjach - od pomocy, po defensywę.

 

 

Polskim kibicom dał się poznać jako bramkostrzelny zawodnik - w lidze strzelił aż 15 goli. W Lechii był podstawowym wykonawcą rzutów karnych - zdobył z nich 10 bramek, nie marnując ani jednej "jedenastki". Dobre statystyki nad Wisłą nie są jednak przypadkiem. W każdym klubie, w którym występował, Bośniak wpisywał się na listy strzelców i asystował. Co więcej, nowy piłkarz Legii posiada świetne uderzenie z dystansu.

 

 

Vranjes urodził się 11 października 1986 roku w Banja Luce, posiada obywatelstwo bośniackie i serbskie. Profesjonalną karierę rozpoczął w tamtejszym Boracu, którego barw bronił w latach 2005-2010 (110 meczów, 25 goli). Potem przeniósł się do Rumunii, gdzie przez dwa lata grał w CS Pandurii Targu Jiu (47 meczów, 12 goli), a jedną rundę spędził na wypożyczeniu w CFR Cluj (14 występów, 2 bramki i mistrzostwo Rumunii). Ostatnim przystankiem w karierze Bośniaka przed przyjazdem do Polski była serbska Vojvodina Nowy Sad, dla której Vranjes zagrał 42 mecze, w których zdobył 8 bramek.

 

 

Stojan Vranjes ma 183 cm wzrostu i jest lewonożny. Ma na koncie trzy występy w dorosłej reprezentacji Bośni i Hercegowiny. W Legii będzie grał z numerem 23.

 

Stojan Vranjes

Data i miejsce urodzenia: 11.10.1986, Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)

Przebieg kariery:

2005 - 2010: Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)

2010 - 2012: CS Pandurii Targu Jiu (Rumunia)

2012: CFR Cluj (Rumunia)

2013-2014: Vojvodina Nowy Sad (Serbia)

2014-2015: Lechia Gdańsk

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Dobry ruch Klubu.Potrzeba nam solidnych i walecznych graczy.W mojej ocenie może w każdej chwili zastąpić Jodłę albo Furmiego i nie obniży poziomu.
jacek77
2015-08-29 16:56:46
dobry ruch klubu pod warunkiem ze nie bedzie grał jako LO a chyba na tą pozycje jest ściągany jak konkurencja dla Brzytwy a w takim przypadku zamienił stryjek siekierke na kijek - zamiast zapłacić kilka euro za 21-latka, który może się rozwiąć i można będzie później na nim zarobić to ściągamy dziadków z którymi bedzie mógł torcik powspominać stare dobre czasy ;))
Brawo! Sprawdzony piłkarz ryzyko niewielkie
Bem77
2015-08-30 14:27:07
Okienko transferowe domykamy :)
KIBICZGŁOWĄ
Porucznik
2015-08-31 12:00:19
Transfer Stojana jest ok. Brak zmiennika dla lewego obrońcy od czasu odejścia Wawrzyniaka, to wstyd dla naszego klubu. Od tego czasu można było 6 razy kupić, wychować lub przekwalifikowac obroncę.
myślę że to jest dobry zakup.

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN