Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-08-06 10:02:00
Newsletter

Vadis Odjidja Ofoe zawodnikiem Legii!

Autor: Jakub Jarząbek Fot. Mateusz Kostrzewa
Vadis Odjidja Ofoe nowym nabytkiem Wojskowych! 27-letni pomocnik podpisał z naszym Klubem dwuletni kontrakt.

Urodzony 21 lutego 1989 w Gandawie zawodnik karierę piłkarską rozpoczynał w klubie KAA Gent. Następnie podjął treningi w młodzieżowej drużynie Anderlechtu Bruksela. W 2007 roku awansował do seniorskiej kadry tego zespołu, w którym zadebiutował 9 grudnia 2007 w przegranym 3:4 wyjazdowym spotkaniu z Sint-Truidense VV. Zaledwie trzy występy wystarczyły, aby miesiąc później podpisał kontrakt z niemieckim HSV Hamburg.

 

Przez rok pobytu w Niemczech wystąpił w dwóch spotkaniach ligowych. Następnie powrócił do Belgii, aby podpisać kontrakt z Club Brugge. Tam występował przez kolejne pięć lat, regularnie grając w meczach ligi belgijskiej oraz europejskich pucharów. Postawa ta zaowocowała transferem do Norwich FC. W barwach tej drużyny piętnastokrotnie wystąpił w meczach elitarnej angielskiej Premier League. W zeszłym sezonie był wypożyczony z tego klubu do Rotherham United.

 

 

Vadis Odjidja Ofoe ma na koncie trzy występy w reprezentacji Belgii, ćwierćfinalisty ostatniego Euro 2016 oraz mundialu dwa lata wcześniej. W narodowych barwach zadebiutował w towarzyskim meczu z Rosją 17 listopada 2010 roku. Wystąpił też w dwóch meczach eliminacji Euro 2012.

 

- Trener pokazał mi projekt, którego częścią chcę być. Chcę pomóc Legii osiągnąć cele, które pozwolą jej stać się jeszcze większym klubem niż jest. W środę oglądałem mecz z AS Trencin i wiem już, że kibice Legii są niesamowici. Nie mogę się doczekać, kiedy dla nich zagram! - powiedział Vadis po podpisaniu kontraktu.

 

Belg jest środkowym pomocnikiem i w naszym Klubie będzie występował z numerem 8 na koszulce. Vadis, powodzenia i samych miłych chwil przy #Ł3!

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Lucky
Szeregowiec
2016-08-05 17:09:06
Welcome Vadis !!!
maik
maik
Podporucznik
2016-08-05 17:57:53
Welcome and Good Luck Vadis. There are a lot of expectations with you.
JU1916
Podporucznik
2016-08-05 19:16:55
Dzidzia - forgive me for this nick, but I think that Legia fans will call you like this - welcome to Legia Warszawa, a big and a famous Polish club. Good luck! For your information, Legia is rather like Man Utd in England than Norwich, so please consider that.

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN