Kto według Was był najlepszym piłkarzem Legii w maju?

Nie udzielono odpowiedzi na pytanie

• Arkadiusz Malarz

Arek w kolejnym miesiącu potwierdził mistrzowską formę, co było właściwie normą w całych rozgrywkach. W kluczowym momencie sezonu zachował czyste konto w trzech spotkaniach, czym zbliżył Wojskowych do 14. tytułu mistrzowskiego. Najbardziej zaimponował w wygranym 3:2 spotkaniu z Wisłą Płock, kiedy to w fenomenalny sposób wybronił strzał Jose Kante. Ta parada z pewnością zostanie nominowana do miana najlepszej interwencji sezonu. W innych meczach był praktycznie bezbłędny. Arkadiusz Malarz: 5 meczów, 435 minut, 3 czyste konta

• Sebastian Szymański

Końcówka sezonu zdecydowanie należała do 19-letniego skrzydłowego, który w ostatnich kolejkach wręcz czarował na murawie. Był zdecydowanie najaktywniejszym zawodnikiem w ofensywie naszego zespołu, pokazywał coraz szerszą paletę zagrań, świadczących o wysokich umiejętnościach. Angażował się również w defensywie, nigdy nie odpuszczając rywalom. Dobrą formę potwierdził bramką oraz asystą. To on sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego „otworzył” wynik w kluczowym spotkaniu z Górnikiem, a w meczu z Lechem fenomenalnie asystował przy trafieniu Michała Kucharczyka. Sebastian Szymański: 5 meczów, 330 minut, 1 gol, 1 asysta

• Cafu

Maj był zdecydowanie jego miesiącem, co udokumentował trzema trafieniami w bardzo istotnych spotkaniach. W finale Pucharu Polski zagrał od pierwszej minuty i zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. Jego show był jednak mecz z Wisłą Płock, w którym strzelił dwa gole, w tym tego decydującego o ostatecznym triumfie Wojskowych. Poza bramkami był ważnym ogniwem środka pola, jawił się jako skała nie do przejścia. W meczach, w których grał, pokazywał to, czego oczekuje się od środkowego pomocnika, a więc agresywny odbiór, wyprowadzenie piłki oraz włączanie się do akcji ofensywnych. Cafu: 4 mecze, 334 minuty, 3 gole