Akademia: STF Champion Klubem Partnerskim Legii! - Legia Warszawa
Plus500
Akademia: STF Champion Klubem Partnerskim Legii!

Akademia: STF Champion Klubem Partnerskim Legii!

Szkoła Techniki Futbolu Champion Warszawa została 22. Klubem Partnerskim Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. - Cieszy nas fakt, że duże kluby i akademie z Warszawy coraz chętniej podejmują z nami temat współpracy i że naszą dotychczasową współpracą z klubami mazowieckimi zbudowaliśmy sobie markę wiarygodnego partnera - podkreśla Sebastian Różycki, koordynator U5-U13 Akademii Legii, odpowiedzialny za projekt Klubów Partnerskich.

Autor: Jakub Wydra

Fot. K2Photo.pl

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Wydra

Fot. K2Photo.pl

STF Champion jest dziewiątym Klubem Partnerskim z województwa mazowieckiego, a czwartym - po Varsovii, SEMP-ie i Talencie - z Warszawy. – Champion wykonuje bardzo dobrą pracę z młodymi zawodnikami, trenuje na fajnych obiektach, stwarza dobre środkowisko swoim graczom. Pracują profesjonalnie, zapewniając swoim podopiecznym wysokiej jakości szkolenie. Widzieliśmy to chociażby w meczach, w których rywalizowaliśmy ze sobą. Cieszymy się więc, że udało nam się nawiązać współpracę z tak dobrze funkcjonującą akademią – podkreśla Sebastian Różycki, koordynator U5 - U13 Akademii Legii, odpowiedzialny za projekt Klubów Partnerskich.

Zdjęcie

Szkoła Techniki Futbolu Champion Warszawa to akademia założona przez dwóch byłych piłkarzy - Macieja Bykowskiego oraz byłego zawodnika Legii Warszawa, Marcina Mięciela. – Legia to najbardziej utytułowany klub w Polsce, duża marka w skali kraju oraz tej części Europy. Większość, jeśli nie wszyscy nasi zawodnicy kibicują Wojskowym i marzą, by zagrać kiedyś przy Łazienkowskiej. Współpraca z Akademią Legii przybliża nas do tego, by w przyszłości nasi wychowankowie reprezentowali barwy Legii Warszawa – podkreśla Marcin Mięciel.
 
Obecnie, w kadrach drużyn Akademii Legii znajduje się dwóch wychowanków STF Champion - Maciej Jaroszewski i Franciszek Saganowski. – W szkoleniu dużą wagę przywiązujemy do kształtowania umiejętności technicznych i myślę, że efekty naszej pracy pozwoliły nam zwrócić na siebie uwagę Legii. W wielu punktach nasze pomysły na szkolenie są podobne, chcemy wychowywać zawodników wyposażonych w takie umiejętności, które pozwolą im z powodzeniem radzić sobie w przyszłości na topowym poziomie, nie tylko w Polsce, ale i w Europie – podkreśla Mięciel.
 
– Naszym celem oraz największym marzeniem jest, by nasi wychowankowie grali w najlepszych klubach w Polsce, klubach europejskich oraz w reprezentacji Polski. Nawiązanie współpracy z Akademią Legii ma być dla nas dużym krokiem ku realizacji tego celu. Wierzymy, że partnerstwo z Legią będzie niosło korzyści obu stronom i pomoże też nam samym się rozwijać, chociażby poprzez staże trenerskie czy turnieje dla klubów współpracujących. Cieszymy się, że mamy możliwość dołączyć do grona Klubów Partnerskich Legii Warszawa – dodaje.
 
– Cieszy nas fakt, że duże kluby i akademie z Warszawy coraz chętniej podejmują z nami temat współpracy. Zależy nam na tym, by jak najwięcej zdolnych zawodników z Warszawy i jej najbliższych okolic grało w przyszłości w Legii. Jesteśmy zadowoleni z tego, że naszą dotychczasową współpracą z klubami mazowieckimi zbudowaliśmy sobie markę wiarygodnego partnera, który nie ma żadnych ukrytych intencji i chce, aby obie strony wynosiły z tej współpracy jak najwięcej korzyści – mówi Sebastian Różycki.
 
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego nowego Partnera: szkola-techniki-futbolu.pl

Udostępnij

Autor

Jakub Wydra

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.