Plus500
Anna Mioduska: Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej akcji #WszyscyDoWioseł

Anna Mioduska: Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej akcji #WszyscyDoWioseł

24 listopada w Strefie Biznes na stadionie Legii Warszawa odbędzie się piąta edycja charytatywnej akcji Fundacji Legii - #WszyscyDoWioseł. O tegorocznej edycji oraz o początkach przedsięwzięcia wypowiedziała się na antenie radia RDC prezes Fundacji pani Anna Mioduska. 

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Janusz Partyka

24 listopada w Strefie Biznes na stadionie Legii Warszawa odbędzie się piąta edycja charytatywnej akcji Fundacji Legii - #WszyscyDoWioseł. O tegorocznej edycji oraz o początkach przedsięwzięcia wypowiedziała się na antenie radia RDC prezes Fundacji Anna Mioduska. 

- Przed nami piąta edycja akcji #WszyscyDoWioseł. Jest to cykliczna, coroczna akcja, która rozpoczęła się w listopadzie 2015 roku. Co roku wybieramy istotny cel społeczny i wspieramy organizację, która działa w tym kierunku. Wszystko zaczęło się od zbierania środków na ergometry wioślarskie dla osób niepełnosprawnych. Następnie wspólnie z kibicami z grupy Dobrzy Ludzie i ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa zebraliśmy pieniądze na zakup karetki pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka. Zbieraliśmy też środki na hospicjum onkologiczne w Warszawie oraz na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka. W tym roku prowadzimy zbiórkę na Fundację Daj Herbatę, która opiekuje się osobami zmagającymi się z kryzysem bezdomności w okolicach Warszawy.

 

- Skąd pomysł na wiosłowanie? Przed pierwszą edycją zgłosiła się do nas fantastyczna osoba - Ulrike Fuhrmann - miłośniczka sportu. Zapytała, czy moglibyśmy wspólnie zorganizować na Legii zawody, żeby zebrać pieniądze na zakup ergometrów dla niepełnosprawnych zawodników. Udało nam się pokonać założony z góry dystans - z Warszawy do Madrytu. Otrzymaliśmy za to środki od jednego z banków oraz uruchomiliśmy zbiórkę. Zebraliśmy ponad 30 tysięcy zł. W następnym roku, dzięki zaangażowaniu kibiców, zebraliśmy już 200 tysięcy złotych. W tym roku liczymy na przekroczenia kwoty 150 tysięcy złotych. 

 

- Do akcji może zgłosić się każdy. Będziemy wiosłować na ergometrach wioślarskich w osadach czteroosobowych po dziesięć minut. Wydarzenie odbędzie się w strefie biznes na naszym stadionie, 24 listopada od godziny 09:00 do 19:00. Udział czteroosobowej osady to koszt minimum 240 zł. Mówię "minimum", ponieważ będzie nam bardzo miło, jeśli drużyny wpłacą więcej - wszystkie środki przekażemy Fundacji Daj Herbatę. 


- Zgłoszenia przyjmujemy poprzez adres mailowy wdw@legia.pl. Zachęcamy również do kontaktu potencjalnych sponsorów i partnerów sponsoring@fundacjalegii.pl, bo to od ich zaangażowania przede wszystkim zależy, na ile uda nam się zrealizować tegoroczny cel i wesprzeć osoby w kryzysie bezdomności.

#WszyscyDoWioseł 2022

 

Data: 24 listopada

Lokalizacja: Stadion Legii, ul. Łazienkowska 3 

Cel: zbiórka dla osób w kryzysie bezdomności wspólnie z Fundacją Daj Herbatę

Rejestracja (120 załóg po cztery osoby): wdw@legia.pl

Kontakt dla sponsorów: sponsoring@fundacjalegii.pl

Link do zrzutki: http://www.zrzutka.pl/WDW

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Przemysław Gołaszewski

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.