
Piłkarze rezerw Legii Warszawa w meczu 22. kolejki III ligi wygrali na wyjeździe z Ursusem Warszawa 2:0. Z kolei juniorzy starsi Legii U19 wysoko pokonali liderujący w tabeli Górnik Zabrze aż 6:1.
Legioniści pozostają niepokonani w rundzie wiosennej grupy I III ligi. Tym razem pokonali na wyjeździe derbowego rywala, Ursusa Warszawa. Wynik meczu otworzył w 18. minucie Mateusz Możdżeń, który po podaniu Szymona Grączewskiego płasko uderzył z siedemnastego metra w kierunku bliższego słupka. W drugiej połowie do siatki trafił Igor Korczakowski. W 90. minucie zamienił na gola podanie Dawida Kiedrowicza, który prostopadle zagrał w pole karne rywala. Korczakowski wygrał walkę o pozycję z graczem Ursusa i mocnym strzałem ustalił wynik meczu.
W następnej kolejce Legia II podejmie w Legia Training Center Broń Radom. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 8 kwietnia, o godz. 12:00.
22. kolejka III ligi: Ursus Warszawa – Legia II Warszawa 0:2 (0:1)
bramki: Możdżeń (18. min.), Korczakowski (90. min.)
Legia II: Szajewski – Krajewski, Wnorowski, Ziółkowski, Konik – Kisiel (46' Kieraś), Waniek, Możdżeń – Jędrasik (70' Kiedrowicz), Stangret (46' Maciejewski, Grączewski (70' Korczakowski).
***
Swój mecz w ostatni weekend rozegrał także zespół U19. Legionści mierzyli się z liderującym w tabeli Górnikiem Zabrze. Od samego początku narzucili swój styl gry i zyskali dużą przewagę. W 30. minucie wynik spotkania otworzył Cyprian Pchełka, który w środku tygodnia zanotował debiut w zespole rezerw. Pchełka na gola zamienił precyzjne dośrodkowanie Oskara Lachowicza. W 32. minucie było 2:0 - z narożnika boiska dośrodkował Maciej Bochniak, futbolówkę zgrał Szymon Bednarz, a do siatki skierował ją Jakub Okusami. W 38. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Cyprian Pchełka - tym razem wykorzystał centrę Maddoxa Sobocińskiego.
W drugiej połowie "Wojskowi" dążyli do powiększenia przewagi. W 55. minucie mocne uderzenie oddał Maddox Sobociński, bramkarz Górnika odbił piłkę, a skuteczną dobitką popisał się Tomasz Rojkowski. W 58. minucie wynik podwyższył Oskar Lachowicz, który wykorzystał zagranie Maddoxa Sobocińskiego na czternasty metr pola karnego. W 63. minucie trafienie honorowe dla gospodarzy zanotował Norbert Bartczak, ale chwilę później - w 68. minucie - wynik spotkania na 6:1 ustalił Jakub Adkonis. Drugi z zawodników, kóry zadebiutował w środę w Legii II (po Cyprianie Pchełce) oddał mocny, precyzyjny strzał sprzed "szesnastki", nie dając szans golkiperowi Górnika na skuteczną interwencję.
W następnej serii gier podopieczni trenera Filipa Raczkowskiego podejmą w Legia Training Center wicelidera, Raków Częstochowa. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 5 kwietnia o 15:00.
CLJ U19: Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:6 (0:3)
Bramki: Barczak (63. min.) – Pchełka (30. min., 38. min.), Okusami (32. min.), Rojkowski (55. min.), Lachowicz (58. min.), Adkonis (68. min.)
Legia U19: Murawski – Saganowski, Okusami, Bednarz, Bochniak – Adkonis (70' Mikołajczyk), Knera, Lachowicz (75' Bogusiewicz) – Sobociński (60' Puciłowski), Rojkowski (70' Niedźwiedzki), Pchełka (60' Karolak)