#WszyscyDoWioseł – Dajemy Dzieciom Siłę! - Legia Warszawa
Plus500
#WszyscyDoWioseł  – Dajemy Dzieciom Siłę!

#WszyscyDoWioseł – Dajemy Dzieciom Siłę!

28 listopada odbędzie się VI edycja flagowej akcji Fundacji Legii „Wszyscy Do Wioseł”! W tym roku beneficjentem wydarzenia będzie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie funkcjonowania 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

Autor: Fundacja Legii

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Fundacja Legii

28 listopada odbędzie się VI edycja flagowej akcji Fundacji Legii „Wszyscy Do Wioseł”! W tym roku beneficjentem wydarzenia będzie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie funkcjonowania 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

 

Dlaczego płyniemy dla „Dajemy Dzieciom Siłę”?

 

Akcja Wszyscy do Wioseł Fundacji Legii za każdym razem wspiera i nagłaśnia tematy ważne społecznie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważną kwestią obecnie są problemy psychiczne wśród dzieci i młodzieży. Tylko w 2022 roku odnotowano ponad 2 000 prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To o 150% więcej niż w roku 2021.

Zdjęcie

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

Fundacja powstała w 1991r. i od początku działalności zajmuje się tematyką przemocy fizycznej i psychicznej wobec dzieci oraz wykorzystywaniem seksualnym dzieci - oferuje pomoc krzywdzonym dzieciom i ich rodzinom. Wraz z upływem lat i zmieniającą się sytuacją i potrzebami dzieci, Fundacja zaczęła zajmować się pomocą psychologiczną dla dzieci, a także propagowaniem rodzicielstwa bliskości i zapobieganiu krzywdzenia.

 

W 2008 roku fundacja uruchomiła pierwszy ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Od tej pory dzieci dzwoniące pod numer 116 111 mogą otrzymać anonimową i bezpłatną pomoc w kryzysie.

 

„Lęk, obniżony nastrój, zaburzenia odżywiania, samookaleczanie, myśli samobójcze – to tylko niektóre z trudności związanych ze zdrowiem psychicznym, o jakich opowiadają młodzi ludzie dzwoniący lub piszący do 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Każdego dnia temat zdrowia psychicznego pojawia się w dziesiątkach rozmów, z roku na rok pozostawiając inne tematy gdzieś w tyle. To nam pokazuje, jak bardzo ten telefon jest potrzebny. Jak wiele dzieci i nastolatków w Polsce nie ma do kogo zwrócić się z niepokojącymi objawami. Jak wiele z nich nie widzi w swoim otoczeniu dorosłych, po których pomoc może sięgnąć bez obawy, czy ich problemy zostaną wysłuchane i potraktowane poważnie.

 

Fundacja Legii podjęła decyzję, że pieniądze pozyskane w ramach dorocznej akcji charytatywnej „Wszyscy Do Wioseł zostaną w tym roku przeznaczone na wsparcie 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Bardzo dziękujemy Fundacji Legii, wszystkim sponsorom i parterom akcji za wrażliwość na potrzeby dzieci i młodzieży, za dostrzeżenie, że kontakt z życzliwym dorosłym odpowiada na te potrzeby, a czasem ratuje zdrowie i życie dziecka. Razem dajemy dzieciom siłę.” – mówi Monika Kamińska, rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zdjęcie

116 111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

 

Telefon funkcjonuje od 15 lat z założeniem, że dzwoniące tam dzieci mogą porozmawiać o swoich problemach, troskach i samopoczuciu.

 

„Możesz porozmawiać z nami o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem czy problemach w szkole. O emocjach, których doświadczasz. O złości, smutku, zniechęceniu, poczuciu bezsilności, gdy czujesz się dyskryminowany – Ty lub ktoś z Twoich znajomych. Kiedy, coś Ci się przydarzyło albo kiedy niepokoisz się wydarzeniami w Twoim otoczeniu. Jeśli doświadczasz przemocy i jesteś świadkiem przemocy. Możesz z nami porozmawiać o wszystkim”

 

Telefony odbierają psychologowie i pedagodzy. Konsultanci są profesjonalnie przygotowani do udzielania pomocy psychologicznej przez telefon oraz online. W razie zaistnienia potrzeby, konsultant podejmuje interwencję polegającą na zawiadomieniu odpowiednich służb lub wysłaniu do dzwoniącego specjalisty, np. psychologa.

 

Z ostatnich statystyk wynika, że najczęstszymi tematami rozmów są: zdrowie psychiczne i psychospołeczne, relacje rówieśnicze, rodzina i przemoc.

 

Miesięcznie z telefonu zaufania korzysta około 4 500 dzieci. W tym roku (do 10 września) przeprowadzono 39 tys. rozmów telefonicznych, nawiązano 3 000 kontaktów za pomocą wiadomości e-mail oraz przeprowadzono ponad 3 000 rozmów na czacie. W wyniku wszystkich rozmów w tym roku podjęto 643 interwencje. Codziennie średnio 18 młodych osób dzwoni na telefon zaufania w związku z myślami samobójczymi lub konkretnymi planami odebrania sobie życia.

 

Przez 15 lat funkcjonowania 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży odebranych zostało ponad 1,3 miliona połączeń od młodych osób, które szukają pomocy.

Zdjęcie

#WszyscyDoWioseł 2023 – Dajemy Dzieciom Siłę!

 

Termin: 28 listopada, 2023, w godzinach 9:00 – 19:00

Miejsce: Strefa Premium stadionu Legii

Beneficjent: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Cel: zebranie środków na działalność 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

 

Założenia tegorocznej akcji:

Czas wiosłowania – 11 min – tyle, ile średnio trwa rozmowa z telefonem zaufania

Wpisowe – 300 zł od załogi (równowartość 6 rozmów)

 

 

ZAPISY TRWAJĄ!

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Udostępnij

Autor

Fundacja Legii

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.