G jak... #GOTOWIDOPOMOCY! Marcin Mroczek w nowej roli

G jak... #GOTOWIDOPOMOCY! Marcin Mroczek w nowej roli

Trzeci tydzień akcji #GOTOWIDOPOMOCY, a my nie zwalniamy tempa. Tym razem dołączył do nas Marcin Mroczek. Popularny aktor wcielił się w zupełnie nową rolę.

Autor: Aleksandra Wizor

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: Aleksandra Wizor

Fot. Janusz Partyka

Aktor Marcin Mroczek za kierownicą – tak się zaczęło. Kilka wstępnych instrukcji, zapoznanie z trasą i ruszyliśmy. W drodze dowiedzieliśmy się między innymi, że praca aktora w tym czasie ogranicza się do mediów społecznościowych, a data powrotu na deski teatru nie jest jeszcze znana. Co innego z planami filmowymi, tu padają propozycję wznowienia, ale jak będzie wyglądało odgrywanie ról w czasie pandemii? – tego nie wie jeszcze nikt.  Marcin wypełnia sobie czas spędzaniem go z rodziną, a wieczorami bierze udział w instanocce.

Zdjęcie

Dojechaliśmy na miejsce. Pierwszy posiłek do dostarczenia. Już na samym początku wzruszyliśmy się do łez. Pierwsza seniorka, którą odwiedziliśmy swoją wdzięcznością zapisze się w naszych wspomnieniach na zawsze. Wyobraźcie sobie sytuację, w której patrzycie sobie nawzajem głęboko w oczy i jesteście świadkami tego, jak stają się one zupełnie szkliste. Pojawia się wtedy u Was taki sam efekt jak przy zaraźliwym ziewaniu. Bezcenne.

Zdjęcie

Kolejne odwiedziny były nie mniej wyjątkowe. Poznaliśmy na przykład Panią Marię, 95-latkę, z którą Marcin z chęcią zamienił kilka słów o historii. Sam powiedział, że z przyjemnością porozmawiałby o niej dłużej.

Zdjęcie

Następna anegdota dotyczy dwóch sąsiadek, u których progu również zawitaliśmy. – Czy ja Pana poznaję? – zaczęła jedna z nich. Druga od razu przyznała, że zna ten głos. – Przeżywamy to co się dzieje w serialu razem z Panem! – kontynuowały. Obie Panie pomyliły jednak naszego wolontariusza z… jego bratem bliźniakiem. Śmiechu było przy tym co niemiara.

Zdjęcie

Jak widzicie podczas naszej akcji możecie doświadczyć zarówno wzruszających, pięknych chwil, jak i tych zabawnych. Marcin już zapowiedział, że będzie do nas wpadał częściej. Dołączcie do nas! Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 10
Udostępnij

Autor

Aleksandra Wizor

14razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.