#GOTOWIDOPOMOCY: Fundacja Polska Bezgotówkowa pomaga seniorom z Legią

#GOTOWIDOPOMOCY: Fundacja Polska Bezgotówkowa pomaga seniorom z Legią

Fundacja Polska Bezgotówkowa sfinansuje posiłki dla seniorów w ramach akcji #GOTOWIDOPOMOCY.

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa; Fundacja Polska Bezgotówkowa

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa; Fundacja Polska Bezgotówkowa

Akcja #GOTOWIDOPOMOCY to obecnie największy program pomocy bezpośredniej dla seniorów 65+ w Polsce, który został uruchomiony przez Legię Warszawa. Wolontariusze Fundacji Legii, pracownicy klubu i harcerze ze Związku Harcertswa Rzeczpsopolitej z pomocową misją odwiedizli już blisko 25 tysięcy starszych osób na terenie Warszawy i okolic. Fundacja Polska Bezgotówkowa przekazała środki, które pozwoliły sfinansować 1000 posiłków dla seniorów, a pracownicy Fundacji jako wolontariusze uczestniczyli w dostarczaniu posiłków do potrzebujących

 

- Epidemia koronawirusa dotknęła wszystkich w Polsce, ale przede wszystkim przedsiębiorców i osoby starsze. Fundacja Polska Bezgotówkowa przygotowała kilka inicjatyw pomagających przedsiębiorcom łatwiej przejść przez problemy wywołane wirusem. Chcieliśmy zrobić coś dobrego również na rzecz najstarszych mieszkańców Warszawy - inicjatywa #GOTOWIDOPOMOCY idealnie wpisała się w nasze plany. Możliwość dotarcia z ciepłym posiłkiem dla najbardziej potrzebujących pomocy, spotkania się z nimi i wsparcia w tych trudnych chwilach - czy może być coś lepszego? Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji również osobiście jako wolontariusze -  mówi wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Zbigniew Wiśniewski.

  

Fundacja prowadzi Program Polska Bezgotówkowa, który jest unikatową w skali świata inicjatywą uczestników rynku (banków, organizacji płatniczych oraz agentów rozliczeniowych) i skupia się na rozbudowie infrastruktury niezbędnej do przyjmowania płatności bezgotówkowych. W ramach Programu Polska Bezgotówkowa małe, średnie i mikropodmioty, mogą otrzymać terminal płatniczy do przyjmowania płatności bezgotówkowych, za darmo na 12 miesięcy.

ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.