#GOTOWIDOPOMOCY: Legia Kosz i inni wciąż w akcji!

#GOTOWIDOPOMOCY: Legia Kosz i inni wciąż w akcji!

Pewne rzeczy podczas trwania naszej akcji pozostają niezmienne. Jedną z nich jest m.in. udział Legia Kosz, która w każdy czwartek przekształca się w wolontariat i rozwozi posiłki naszym seniorom.

Autor: Kacper Górniak

Fot. Janusz Partyka, Archiwum wolontariuszy GDP

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: Kacper Górniak

Fot. Janusz Partyka, Archiwum wolontariuszy GDP

Dziś w trasę ruszyli m.in.: prezes Jarosław Jankowski, dyrektor akademii Michał Przybylski, burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca oraz Jacek Chrząszcz z Tempcold, a oprócz tego mogli liczyć na wsparcie ekipy Legia AMP Futbol. Nie sposób pominąć faktu, że Bracia Wiśniewscy, którzy wspierają nas od początku akcji, nie tylko przygotowują jedzenie dla naszych beneficjentów, ale również je rozwożą.

Zdjęcie

Ekipa naszej redakcji zawitała tym razem m.in. na Bemowo, gdzie niezwykle urzekła ich historia pani Haliny. Jak sama mówi ma 95 lat, ale energią przewyższa niejedną 30-latkę.

Zdjęcie

- Nie mam powodów do zmartwień. Dzięki wam nie muszę wychodzić z domu, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko zarażenia. Za nim wybuchła pandemia, uwielbiałam wolny czas spędzać na basenie. Teraz, mimo mojego wieku, nie wyobrażam sobie życia bez codziennej porcji ruchu – mówi.

Zdjęcie

Najlepszym podsumowaniem tych słów jest fakt, że nasza seniorka postanowiła do nas zejść i sama odebrać posiłek. Nawet teraz wykorzystuje każdą możliwość ruchu za, co należy jej się wielki szacunek.
Inni nasi wolontariusze – Justyna i Karol – wybrali się dziś na Mokotów, gdzie rozwieźli ponad 20 posiłków i spotkali się z życzliwym przejęciem przez seniorów.
Naszych wolontariuszy wsparła dziś firma Domino's, która ufundowała przepyszną pizzę.

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 27
Udostępnij

Autor

Kacper Górniak

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.