#GOTOWIDOPOMOCY: Maffashion wsparła naszą akcję!

#GOTOWIDOPOMOCY: Maffashion wsparła naszą akcję!

Maffashion oddała swoje konto na Instagramie wolontariuszce akcji #GOTOWIDOPOMOCY. Szczegóły w artykule!

Autor: Iza Kruk

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: Iza Kruk

Fot. Janusz Partyka

Maffashion, najpopularniejsza polska blogerka i influencerka udostępniła swoje konto na Instagramie wolontariuszce Legii Warszawa, żeby pokazać na czym polega wolontariat #GOTOWIDOPOMOCY i nagłośnić akcję pomocową dla potrzebujących seniorów.
Gosia Sadowska lub @curlyluggage, bo pod takim nickiem znajdziecie ją w sieci, to młoda, energiczna dziewczyna, która studiuje, pasjonuje się podróżami, realizuje się też poprzez wolontariat w różnych inicjatywach, w tym w wolontariacie Legii Warszawa. W dni meczowe pełni bardzo ważną rolę w sprawnym funkcjonowaniu biura prasowego klubu. W czasie akcji #GOTOWIDOPOMOCY wspiera ekipę koordynującą cały projekt. Dzięki wsparciu Maffashion, mogła pokazać za pośrednictwem jej Instagrama, jak wygląda praca wolontariuszki tej inicjatywy i jak można wesprzeć potrzebujących, warszawskich seniorów.

 

Akcja #GOTOWIDOPOMOCY to wyjątkowa inicjatywa Legii Warszawa. Na czas zawieszenia rozgrywek, klub zdecydował, że wykorzystując swój potencjał medialny, zaangażowanie kibiców i pracowników, zamieni się na ten czas w wielką organizację pomocową, zapewniającą bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii. Uruchomiony został bezpłatny telefon pomocowy, dzięki któremu starsze osoby mają możliwość m.in. zamawiania i otrzymania posiłków oraz zakupów wprost do domu.

Zdjęcie

Kluczową rolę w projekcie pełnią zaangażowani wolontariusze. Codziennie kilkadziesiąt ekip wyjeżdzających ze stadionu Legii, który stał się centrum dowodzenia akcji, dostarcza bezpłatne posiłki blisko tysiącu seniorów. Dzięki pomocy Maffashion, klub będzie w stanie dotrzeć do ogromnej rzeszy ludzi, którzy także potencjalnie mogą przyłączyć się do akcji.

 

Julia Kuczyńska, czyli Maffashion to najpopularniejsza polska influencerka modowa, a także założycielka autorskiej marki odzieżowej eppram. Julia od lat wykorzystując swoją popularność, wspiera różne inicjatywy charytatywne i pomaga potrzebującym. Dwa lata temu zaangażowała się także w sportowo - charytatywny projekt Fundacji Legii „Wszyscy do wioseł”, podczas którego zbierano pieniądze dla jednego z warszawskich hospicjum.

 

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Udostępnij

Autor

Iza Kruk

14razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.