#GOTOWIDOPOMOCY: Na dzień dobry Filip Chajzer!

#GOTOWIDOPOMOCY: Na dzień dobry Filip Chajzer!

Do naszej akcji dołączali już aktorzy, wokaliści, zwycięzcy największych programów rozrywkowych. Dołączył do nas także dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy – Filip Chajzer.

Autor: Aleksandra Wizor

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: Aleksandra Wizor

Fot. Janusz Partyka

Z dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym Filipem Chajzerem, który wsparł naszą akcję #GOTOWIDOPOMOCY, standardowo znajdujemy się w centrum akcji, przed legijną trybuną i odbieramy identyfikatory, pakiety, trasę oraz obiady dla naszych seniorów. Powiśle, dziewięć adresów – ruszamy!

Zdjęcie

W drodze rozmawiamy między innymi o tym, jak wygląda realizowanie reportaży w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Filip opowiada, że jest zobligowany do zachowywania amerykańskich standardów. Ma tu na myśli zupełny zakaz widzenia się ze swoimi rozmówcami osobiście. Kontaktuje się z nimi jedynie poprzez internet. Mówi też, że w ciągu dwóch tygodni nadrobił zaległości z kilku lat, jeśli chodzi o swoje umiejętności operatorskie, montażu, a nawet charakteryzatorskie.

Zdjęcie

Dzieli się z nami publikacjami, które poruszyły zarówno jego, jak i wielu widzów, jak na przykład tą o wyjątkowymi geście taty, który przez pandemię nie może widzieć się z synem. W związku z tym postanowił wywiesić prześcieradło z napisem: „Michałku kocham Cię” przed szpitalem, w którym obecnie przebywa. Ta sama sytuacja dotyczy wielu innych rodziców, którzy zgłosili się do prezentera ze swoimi historiami. Opowiada także o powstańcach warszawskich, którym od dawna pomaga na różne sposoby.

Zdjęcie

Okazuje się, że adresy są na tyle blisko siebie, że postanawiamy przejść się na piechotę, zwłaszcza przy tak ładnej pogodzie, jaka nam towarzyszyła.

Zdjęcie

Na jednej z klatek schodowych spotykamy młodego mężczyznę, który w oka mgnieniu rozpoznaje naszego wolontariusza. Filip korzystając z okazji mówi mu o naszych działaniach i zachęca do pomocy. Niespodziewanie wychodzi na jaw, że nasz rozmówca zna te kwestie jak nikt inny, ponieważ w kilku poprzednich dniach to on sam rozwoził posiłki. Jak głosi słynne powiedzenie – świat jest mały.
Po raz kolejny w oczach seniorów widzimy łzy wzruszenia, a w głosie wyczuwamy wielką wdzięczność. Dla takich chwil warto żyć i cieszymy się, że z akcji #GOTOWIDOPOMOCY możemy wynieść tyle pięknych, życiowych lekcji.

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 20
Udostępnij

Autor

Aleksandra Wizor

14razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.