#GOTOWIDOPOMOCY: Rośniemy z dnia na dzień - Legia Warszawa
Plus500
#GOTOWIDOPOMOCY: Rośniemy z dnia na dzień

#GOTOWIDOPOMOCY: Rośniemy z dnia na dzień

Kolejny tydzień akcji #GOTOWIDOPOMOCY trwa, a my cały czas podkręcamy tempo. Tym razem posiłki rozwozili m.in. dziennikarze sportowi, "Aktywna Warszawa" i niepełnosprawni kibice, a wydawał je prezes Legii Dariusz Mioduski.

Autor: Kacper Górniak

Fot. Janusz Partyka, Kacper Górniak

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Kacper Górniak

Fot. Janusz Partyka, Kacper Górniak

Każdy dzień przybliża nas do dostarczenia tysiąca posiłków, a tylko Maja i Wojtek (ta dwójka na zdjęciu powyżej) rozwiozła ich aż 47, za co należą im się wielkie brawa. Już czwarty dzień była z nami ekipa SKN „Niepełnosprawni Fanatycy”, pierwszy - bardzo pozytywna ekipa "Aktywnej Warszawy", a obiady naszym wolontariuszom wydawał prezes Dariusz Mioduski.

Zdjęcie

Z biegiem czasu dołączają do nas coraz ciekawsze osoby. We wtorkowe popołudnie czynić dobro postanowiła Reprezentacja Dziennikarzy Polskich. W akcję pomocową włączyli się m.in.: Robert Błoński, Filip Surma, Marcin Papierz i Paweł Sikora, z którymi wybrała się ekipa naszej redakcji. Dziś rozwoziliśmy posiłki przygotowane przez firmę Bracia Wiśniewscy, a także pieczywo ufundowane przez Piekarnię Dąbrowscy.

Zdjęcie

Wraz z nimi w niezwykle miłej atmosferze odwiedziliśmy seniorów na warszawskiej Pradze. Na samym początku drzwi otworzył nam pan Henryk, który zaskoczył nas swoją krótką historią. Jak sam mówi, jesteśmy dla niego jedynym wsparciem.
- Wiecie państwo, ja już mam swoje lata. W tym wieku coraz ciężej zadbać o codzienne czynności jak chociażby obiad. Mogę liczyć na pomoc sąsiadów, ale to tyle. Dlatego też niezwykle ważna jest wasza obecność. Macie wielkie serca. Gdybym tylko mógł się wam jakoś odwdzięczyć... - stwierdził senior.

Zdjęcie

Oprócz wyżej wymienionych posiłki rozwozili także ci, który wspomagają nas niemal codziennie, z naszą najmłodszą wolontariuszką, 6-letnią Kają na czele. Maja z Wojtkiem wyrównali nieformalny rekord akcji, dostarczając prawie 50 posiłków (pokonali łącznie 32 piętra!). Natomiast już dziś czeka nas kolejna "Środa z Adamedem", który oprócz ogromnej pomocy dla seniorów ma specjalną niespodziankę dla naszej pomocwej ekipy :). 

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 24
Udostępnij

Autor

Kacper Górniak

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.