#GOTOWIDOPOMOCY: Środa z Adamedem

#GOTOWIDOPOMOCY: Środa z Adamedem

Kompleksowa pomoc udzielana warszawskim seniorom to misja, którą realizujemy dzięki partnerom wyznających podobne wartości i poczucie wspólnotowości.

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa

Pełna pozytywnej energii, dynamiki i realnie poprawiająca los osób w wieku 65+. #GOTOWIDOPOMOCY to akcja, która swoim zasięgiem i skalą udzielonego wsparcia stała się bezprecedensowym projektem przy polskim klubie sportowym, angażującym osoby publiczne, polskie i zagraniczne firmy oraz ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas przy organizacji projektu i logistyce dotarcia do seniorów. 

 

Polska firma farmaceutyczna Adamed, , finansuje posiłki dla potrzebujących, które setki wolontariuszy Fundacji Legii i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej rozwożą do seniorów z 18 dzielnic Warszawy i jej okolic. Dla najbardziej potrzebującej grupy demograficznej w okresie pandemii firma podarowała także płyny do dezynfekcji oraz produkty Flexinovo i Hialeye.

 

Brak rodziny, samotność, choroby, niski poziom życia - to najczęstsze problemy, z jakimi zmagają się nasi seniorzy. Dla wielu z nich już sama rozmowa i przebywanie w towarzystwie nas, młodych i zdrowych, jest czymś, co dodaje im sił w zmaganiach z codziennością. Wśród adresatów naszej pomocy są uczestnicy Powstania Warszawskiego i członkowie Armii Krajowej, ale również anonimowe, zapomniane przez najbliższą rodzinę osoby, które z trudem mogą dojść do drzwi i odebrać nasz posiłek. Jeśli możemy choćby w małym stopniu sprawić, że ich rzeczywistość nabierze kolorów, a ryzyko związane z pandemią zostanie ograniczone do minimum dzięki naszym wizytom, czujemy przeogromną satysfakcję. Nasi wolontariusze wiele razy mieli łzy w oczach. W ostatnią środę ponownie odwiedzili blisko tysiąc osób, które czasami ze wzruszenia nie potrafiły wyrazić swojej wdzięczności.

 

Dzieła wsparcia nie dokonalibyśmy sami - dzięki takim partnerom jak Adamed możemy zaoferować wszechstronną pomoc. Nie mamy wątpliwości, jak potrzebną.

Zdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.