#GOTOWIDOPOMOCY: Środy z Adamedem

#GOTOWIDOPOMOCY: Środy z Adamedem

Cieszymy się, że dzięki akcji #GOTOWIDOPOMOCY łączymy siły i możliwości z partnerami mającymi podobne wartości i determinację, by zmieniać rzeczywistość tych najbardziej potrzebujących. Wśród nich jest Adamed, z którym współpracujemy już nie pierwszy raz.

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa, video: Tomasz Sejbuk

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa, video: Tomasz Sejbuk

Zdjęcie

Wolontariusze ubrani w charakterystyczne białe koszulki pędzący do seniorów z posiłkiem lub zakupami, wyposażeni w specjalne dodatki: płyny do dezynfekcji, krople do czu, suplementydiety wzmacniające stawy -  "Środy z Adamedem" to stały punkt największej akcji wsparcia dla warszawskich seniorów #GOTOWIDOPOMOCY. Jak doszło do tego, że firma będąca lidrem rynku leków nowej generacji dołączyła do nas? Głos zabiera Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia: - To naturalny krok, z Fundacją Legii współpracujemy od wielu lat. W ramach projektu "Adamed dla seniora" dbamy o sprawność i aktywizację osób starszych. Jest to grupa wyizolowana, będąca w najtrudniejszej sytuacji ekonomicznej. Nie mogliśmy zostawić ich samych w tym czasie. Ufundowaliśmy obiady oraz zakup środków higienicznych dla seniorów i wolontariuszy, które pochodzą z własnych zakładów produkcyjnych w Pabianicach.

 

Liczba adresatów naszej pomocy wynosi już około tysiąca osób dziennie. Liczba partnerów to już kilkadziesiąt polskich i międzynarodowych firm. Setki osób z klubu i wolontariuszy Fundacji Legii i Związku Harcerstwa Rzeczpsopolitej codziennie wyrusza na ulice Warszawy, żeby nieść wsparcie. Dzięki zaangażowaniu Adamedu nasza pomoc może być jeszcze bardziej wszechstronna.

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

14razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.